ПИРОГЕНАЛ-ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ДЦП?

  • 1 688
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
http://www.med-novosti.com/?AC=news_details&NID=13

някой чувал ли е за това лекарство?

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За първи път чувам. Благодаря за информацията.Разбрах засега само , че е имунобиологичен  препарат (имуномодулатор) и се използва в много области.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 18:26 от ljuboznatelna

# 2
  • Мнения: 3 914
Аз също се заинтересувах,защото освен ДЦП вижте за какво още се прилага:
http://www.med-novosti.com/?AC=news_details&NID=187
Ако може някой да даде повече инфо Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 798
Много стар метод за медикаментозно лечение на ДЦП, използван от съветската  медицина (К.А.Семенова - Лечение двигателньІх расстройств при детских церебральньІх параличах. М., Медицина, 1979, 175 ,.) - според цитирания автор "разсейва колагенните влакна и други патологични фиброзни разраствания в резултат на мозъчното увреждане и стимулиране на миелинизацията и растежа на нервните влакна". Въвеждането на Пирогенала, предизвиква повишаване на температурата с 1-2 оС за 2-4 часа.

Медикаментът отдавна не се използва и в Русия. В централна Европа (Германия, Франция, Швейцария и Австрия) не се е ползвал никога.
Възникването на новите концепции за етиопатогенезата на ДЦП и възможните методи за рехабилитация, изключват прилагането на Пирогенала. Да не говорим за честата комбинация на ДЦП с Епилепсия и възможностите на препарата да предизвика гърч.

Едно добре забравено старо, може да се окаже "съвсем ново" ??????????????? понякога.

# 4
  • Мнения: 3 914
д-р Чавдаров,да разбираме ли ,че вие като специалист го отричате и го определяте като опасно и безполезно средство?
И виждам ,че познавате препарата,бихте ли ми казали дали е вярно това че се прилага при помътняване на роговицата ?

# 5
  • Мнения: 133
Аз също преди няколко дни попаднах на  пирогенал.Сварзах се да разбера повече подробности за лекарството.За съжеление почти никаква информация,само един тел.номер на институт в Русия.Но предполагам,че ако беше ефикасно щеше да го има по руските форуми,а такова чудо няма Shocked

Общи условия

Активация на акаунт