polipi v nosa

  • 30 365
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Да споделя и моя опит.
Оперирали са ме от полипи 3 пъти в течение на 4 години.И 3-те пъти С местна упойка.Болка не съм усетила.За тази манипулация смело мога да препоръчам д-р Младенова- 5-та градска-УНГ отд. и д-р Чапкънов-УНГ отд. в "Пирогов". И двамата са много добри.
След последната операция отидох в клиниката по алергология към Александровска болница при д-р Мандаджиева-тя каза само : "Повече няма да се оперирате!". Така и стана.Назначи ми лечение и вече 6-та година нямам проблеми с полипи.
Относно полипите -не са корички а са си кожести  образувания а и не виждам как би могло да се отстранят с  ментолов вазелин. Ето на този адрес намерих малко инфо:

http://www.doctorbg.com/page.php?id=2281

Zdraveite, az sa6to imam problemi s taka nare4enite polipi. Operiran sam 2 pati v ramkite na 5 godini no sega opredeleno use6tam 4e pak sam za operacia.
Izkliu4itelno nepriatno e 4e sled premahvane polipite otnovo izrastvat. Biah operiran v plovdiv pri doc. Djambazov (specializiral v Germania otnosno operativno le4enie na polipi). Toi mi prepora4a sled operaciata da praskam 3 pati na den neo-rinactive + promivki s morska voda... Problema e 4e sled operaciata se 4uvstva6 dosta dobre i sled mesec dva spira6 otvratitelnite promivki i vpraskvania koito i bez tova ne se znae dali 6te predotvratiat povtornoto izrastvane na polipite.

Otnosno operaciata: i dvata pati mi ia praviha s palna upoika. (2-3 4asa). Lo6oto idva sled tova. 1 sedmica sedi6 s tamponi dalgi okolo 15 sm i debeli akolo 1.5 sm koito ti stigat do nosoglatkata. Otdelno ot tamponite se slagat i plastmasovi plastinki v dvete nozdri za da predotvratiat slepvaneto na razkarvenite ligavici. Adski mnogo boli kogato se mahat tezi plastinki za6toto te sa zabelejete: 6iroki okolo 1.5 sm i dalgi 3-4 sm. Napravo ne mojah da poviarvam 4e izkaraha tova ot nosa mi!!!

Mnogo se zainteresuvah za dr Мандаджиева. Mojete li da kajete ne6to pove4e za neia i le4enieto koeto predlaga tia. A otnosno pri4inata za poiaviavaneto na polili - tia moje da bade ot nai razli4en harakter.
Obiknovena nastinka , alergiii....

6te sam mnogo blagodaren ako niakoi spodeli kak se e izbavil ili pone potisnal polipite (osven operativnoto le4enie).


# 16
As sam na 16 godini,i imam i v dvete nozdri po edin polip!I se int ot sqkakva informaciq,zashtoto vse o6te ne sa me operirali a mi predstoi operaciq !!!I sam se navila da se podloja za6toto mi omrazna da ne moga da di6am prez nosa!!!Az mislq i sam 4uvala za6toto Operativno e nai-dobre!!!Molq vi koito znae ne6to pove4e da mi pi6e na ABV-to aksimiliana_91.abv.bg!Ahte se operiram v pleven pri edin docent,koito go int da pi6e na po6tata.Blagodarq ! Embarassed

# 17
добре освен че ги има тия неща в носа .. нещо като симптоми има ли .. щото УНГ ми каза 4е и аз имам .. но освен това от време на време имам главоболие .. замаяност ..  лесна умора .. това възможно ли е да е от това ?

# 18
 Баща ми има полипи в носа.Напоследък хич не може да диша,за спане да не говорим.Махаха му ги преди време оперативно,но много го болеше.Утре пак ще ходи по лекари.Лошото е ,че след операцията полипите бързо рецивидират.Ако знаете някакво изпитано консервативно лечение ПИШЕТЕ.
На пощата andreeva_andriana@abv.bg

# 19
Синът ми го оперираха от полипи(някъде между у6ето и носът се намира).
Днес бяхме на преглед и е добре,няма намаление на слуха!Сега има хрема ,но доки каза 4е било нормално.
Как можем да предпазим детето от ново появяване на полипи?Колко 4есто се сре6та това заболяване и къде мога да полу4а подробна информация за него?
Благодаря !

# 20
Zdraveite Predstoi mi operatzia pri dr Djambazov ne znam kakvo da o4akvam

Общи условия

Активация на акаунт