Кърменето наше вече е в минало време

  • 510
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Толкова е странно да не кърмиш...
Още не може да ми го побере главата- как тя се отби през нощта, няколко часа след последното вечерно кърмене, оставяйки ме с настройката, че като се поразбуди през нощта ще й предложа цица и ще се гушнем... Не стана така.  Дали го беше подсказа природата й или нещо стана в моята кърма? Това се питам вече седмица и четири дни. След въпросната нощ последва седмица на никнене на кучешки зъби, стомашни неразположения, запек.Всичко съпроводено с изобилен рев, тръшкане и доктори. И никой лекар не обърна внимание на внезапния й отказ да приема кърма, която вероятно щеше да реши част от тези проблеми.
Днес вече няма запек. Кучешките почти избиха, като единия вече е готов. А аз съм тъжна. На гърдите ми не се гледа вече като източник на храна, а кърма в тях продължава да има достатъчно. Преборих се със запушените канали и темперутарата, която бях вдигнала. Но кърмата сякаш на пук се произвежда и ме подмокря. А на мен ми става още по- криво. Предлагах й многократно. По всякакъв начин. Но не иска. И се отби, без преди това да е поискала често и друга храна. Кара я сега на кисело мляко, бисквити, нектар, овесени ядки, елда със сирене. Отказва да яде друго. С времето дано хапне нещо сготвено, плод, зеленчук.
А аз бях неподготвена. Изпаднах в депресия. И много се уплаших от състоянието й миналата седмица. Но детето расте. И ще трябва да свикна с мисълта, че гърдите ми не могат да заместят повечето неща.

Исках да споделя с вас. Защото кърменето за нас беше начин на живот.

# 1
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Много тъжно  Tired Аз все още кърмя и незнам като дойде момента как ще се чувствам  Rolling Eyes
Но помисли, че бебо вече е пораснал и не иска  baby_neutral Не се натъжавай   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 679
Не се чувствай толкова зле, поне твоето дете само е направило избор. Вече сте голями Grinning
Май ние майките по-тежко го изживяваме отколкото дечицата.
Аз изпаднах в депресия когато се наложи аз да я отбия. Още повече, че освен, че тя си търсеше кърмата, аз не исках да я отбия, но трябваше да избера да оцелее ли бебето с което бях бременна.
Потърси подкрепа в близките си, моя съпруг винаги беше до мен,  когато плачех и се тръшках.

# 3
  • Мнения: 313
Като чета какво сте написали имам чувството, че не съм от най- добрите майки Confused Броя дните до 6 месец, защото твърдо съм решила да кърмя до тогава, защото баткото ни е с алергии (който аз го отбих още невръстно кърмаче Blush), а след това ще започна да отбивам полека, като въведа някои храни и се уверя, че няма алергична реакция (дай Боже). Та с други думи хич не съм пристрастена. Много ми е приятно да си го гушкам и да си цока от мен, но и честно да си призная ми дотяга понякога Embarassed За мен идеалния вариянт е бебо да се отбие сам Peace Така си сигурна, че не си го лишила от нищо и не го е преживял тежко. По- неприятния вариянт е да го отбиваш ти, а той да не иска.  Hug

# 4
  • Мнения: 927
Танюша, чак ме просълзи.. И мен ме е страх от това как ще се почувствам в момента, в който спра да кърмя.. Мисли си за това,че поне си я кърмила вече 1 год., не е толкова малка, че да се притесняваш за нея, че се е отбила. Най- важното е тя да е добре  Hug  Heart Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Съчувствам ти за това, че го изживяваш толкова тежко. Hug
Детенцето си е било готово и е направило каквото е решило. Ти си дала и направила всичко каквото си могла от себе си. Не се упреквай и се опитай да се успокоиш. Дано Поли да прояде и друга храна. Предлагай и може нещо да и хареса.
А като имаш кърма може би няма да е лошо да пиеш нещо за спирането и поне за да нямаш ти проблеми с гърдите. Hug

Когато отбивах голямата го направих по моя инициатива и с огромна въздишка на облекчение. Най-после бях прекратила един процес, който бях поддържала 1г и 1м  с непрекъснато цедене и със страха, че кърмата ми ще спре и други такива.
Сега с малкия вчера станаха 1г и 9м, откакто го кърмя и някак си не искам да повярвам че скоро и той ще ме отблъсне и ще откаже. Май и за мен това се е превърнало в начин на живот, така че те разбирам какво чувстваш.  Hug

# 6
  • Мнения: 541
ООООхххххх направо ми е ревателно от такива истории, кой знае и ние кога ще стигнем до такова положение.

Въпреки всичко което сте преживяли си мисля че има надежда.

Предполагам си пробвала ама да кажа, вечер когато спи , може да я всемеш и сложиш на гърдата, така да суче в полусънно състояние, инстиктивно децата го правят, може да се получи.

Имаше подобна тема където съм я чела, ако успея да я намеря ще ти я пусна.

Не се отчайвай, желая да стане това което наистина изкаш.

# 7
  • Мнения: 750
Благодаря ви за утехата  bouquet

Despina, ще се пият явно хапчета. Само да се добера до лекаря, защото имам други здравословни проблеми.
estrella, опитала съм какви ли не пози и начини за кърмене. Това, което искам аз не е това, което тя  жежелае и не се надявам вече да ми се случи с нея- кърменето. Живот и здраве с второто.

Започнах да свиквам малко по малко. Днес например предложих качамак и си хапна. Снощи хапна малко ориз със зеленчуци. Тази сутрин не налита така на бисквитите. Явно се е позаситила снощи от ориза. От 08ч до сега се е изходила по голяма нужда 2 пъти. Но незнам как да я накарам да пикае на гърнето, за да занесем урина за изследванията. Контейнер е абсурд да сложа. Сега ми се хили и се гъзурчи. Кучешките са избили май всичките- отгоре и отдолу. Като мазах снощи венците ме убодоха. А то и мазането е една одисея... Трябва да я заклещя и насила да си пъхна пръста. После примлясква, ама да се измъчим първо.
 

# 8
  • Мнения: 5 026
Е,много ме натъжи  Sad Сигурно и аз ще се депресирам,като настъпи тоя момент. Не мога да си представя,че няма да го кърмя....

# 9
  • Мнения: 582
Конче, много неща бих искала да ти кажа, но не намирам думи да те утеша, защото на твое място и аз бих се чувствала много зле. Като знам какво удоволствие и доставя на бебка да си цоцка, не мога да си представя, че някой ден вече няма да иска. Имам чувството, че ако не кърмя, ще се чувствам непотребна. И все пак, нали най-важни са желанията на дечицата ни, така че щом така е решило твоето, значе така трябва да бъде  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт