Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Мили мами,
Пуснах търсачката с надеждата да намеря информация за детски кухни, работещи 100% с екологично чисти продукти в София (със съответните сертификати за произход и т.н.). За съжаление, не успях да намеря нищо по въпроса.
Някой има ли информация за наличието на такава кухня? Ако да, Ви моля да ме ориентирате за местонахождението й и цените, както и дали предлага доставка по домовете.
Благодаря на всички. Smile
Цитирай

Пожелавам ти успех в търсенето, няма да е лесно!
Аз лично не вярвам да съществува подобно нещо... за съжаление.
Цитирай

София

Честно казано мисля, че такава не съществува.
Цитирай

София

Не съм чувала за такава.
Цитирай

София

"100%  екологично чисти продукти"
Това звучи абсурдно. Няма такива. И не само в София, а в цял свят. Виж какво дишаме и каква вода тече от чешмата. Как да са екологично чисти?
Цитирай

София

Едва ли ще намериш такава кухня, но ако все пак успееш, разкажи!
Цитирай

Пловдив

Звучи добре, но мисля че такова нещо не съществува. Дори аз да приготвам изцяло храната на бебка не мога да гарантирам за всички продукти, който купувам. И двете ни баби са се вманиачили на тази тема от както се роди малката. Даже започнаха да отглеждат някой заленчуци на терасите, специално за нея. Laughing
Цитирай
Благодаря Ви...
Когато видях, че нищо не излиза в нета и във форума на тази тема така си и помислих, но все пак реших да попитам...
Под екологично чисти имах предвид със сертификат за биопродукт (или както го наричат organic, ако не се лъжа).
А дали има подобни готови детски храни, пюрета? newsm78
Много се притеснявам от качеството на продуктите, които се използуват за приготвяне на храната в детската кухня... Само някакви ужасии чета...Та си помислих, че може да има алтернатива, ама май няма...
Лека и приятна вечер на всички!  party006
Цитирай

На пода

А дали има подобни готови детски храни, пюрета? newsm78

Пюретата на Хип и Алнатура са от био-продукти, поне в повечето от тях. Част от пюретата на Алете също са био, но асортимента при тях е по-малък.
Цитирай

Единствената ДК с HACCP е Ози.
Иначе може да четеш какво има по другите кухни:

Отпускат 350 000 лв. за ремонт на кухните в русенските детски градини
11:36, 03.02.2007
За тази година общината е предвидила над 2,3 млн. лв.
Продължава обследването на кухните в 25 русенски детски градини и 10 ясли за условия, при които се приготвя храната. В края на следващия месец ще са ясни резултатите и нуждите за ремонти с оглед въвеждане задължителната система за контрол на критичните точки ХАСЕП. Тя е задължителна за заведения за обществено хранене, фурни и др. в страната като член на Европейския съюз.
Общинското финансиране през 2007 година за издръжка на целодневните детски градини е в размер на 2 300 000 лв., а парите, отделени за преустройване на кухните са 350 000 лв. От общински средства е осигурена издръжката на детски ясли и детска млечна кухня общо за 970 800 лв. в т.ч. за ремонт на млечна кухня 280 000 лв.
Парите са недостатъчни за всички заведения, поради което проверката ще даде отговор на въпроса дали е изгодно въвеждането на т. нар. catering вместо да се готви на място. В последния случай обаче няма съществени забележки от родителите, а и струва по - евтино. /RuseInfo.net

или

С месо без сертификати са снабдявани детските градини в Генерал Тошево
10:36, 03.02.2007
Санитарните власти заявиха, че отговорността е на зам.-кмета на общината
Всички детски градини и столове на служба "Сациален патронаж" в община Генерал Тошево в продължение на три месеца се снабдявани от варненската фирма "Братя Стефанови" ООД с месо, кайма и колбаси без ветеринарно-медицински свидетества. Това установи проверка на ветеринарни и санитарни инспектори от Добрич. Вчера след масова акция бяха иззети всички налични количества и в понеделник ще бъдат унищожени.
40 кг свинско месо, повече от 450 кг кайма, 160 кг колбаси са изконсумирани без да имат необходимия сертификат. Фирмата "Братя Стефанови" ООД е избрана чрез обществена поръчка от общината преди около година. От месец ноември обаче колбасарницата във Варна е спряна от санитарните власти. Въпреки това, е продължила да работи нелегално. Месо с неясен произход е консумирано от социално слаби граждани и от 500 деца в детските градини.
Според санитарните власти, отговорността за избора на фирмата и за липсата на задължителната документация е на заместник-кмета на община Генерал Тошево Георги Георгиев. В града се говори, че въпросната фирма е на негови братовчеди.
Всички налични количества в социалните заведения oще вчера бяха запечатани. И въпреки, че заместник-кметът на общината отказа да приеме наказателния акт, той ще бъде придвижен по закона за наказателно административната. /БНТ
Цитирай

Някъде на път....

Не съм чувала за такава.
И аз.  Sad
Цитирай
Немирница, за ОЗИ на сайта им пише, че въвеждане на НАССР предстои, а не че е въведен вече. Или просто инфото от сайта е старо?
Цитирай

Въвежда се. То е дълъг процес. Но поне правят нещо по въпроса. И ДК си заслужава на 100%.
Използват проверени продукти. Обсъждала съм всеки един въпрос с тях.
Докато за другите е ясно, че пари от държавата няма...няма и да има.
За 20 лв. на месец + субсидии от държавара не знам какво ядат децата.
По-добре е майката да готви вкъщи, но да търси продукти от село.
Цитирай

Въвежда се. То е дълъг процес. Но поне правят нещо по въпроса. И ДК си заслужава на 100%.
Използват проверени продукти. Обсъждала съм всеки един въпрос с тях.
Докато за другите е ясно, че пари от държавата няма...няма и да има.
За 20 лв. на месец + субсидии от държавара не знам какво ядат децата.
По-добре е майката да готви вкъщи, но да търси продукти от село.

Продукти от село е ключовата дума.. и аз купувам от пазара за да готвя, но така и не знам какви отрови си приготвяме собственоръчно
Цитирай

СОФИЯ

Не съм чувала досега за такава,но и да чуя няма ди и се доверя.Хип и Алете имат храни, както са ти писали и други майки,които са приготвени от био-продукти.Заложи по-добре на тях.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора