Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3

  • 49 058
  • 471
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 513
Здравейте, момичета! С риск да повторя нещо/ но ще ме извините понеже не съм чела темите ви/,искам да попитам - имам яколко саксии с цветето "циганче". Бяха си добре, но напоследък започнаха  листата дасе нагърчват,някои да увяхват и да падат, други да пожълтяват. Някои колежки ми казаха , че това са акари и от тях няма спасение освен изхвърляне на цветята. Моля помогнете ми,защото  съвсем не ми се изхврлят - та те  не спираха и през зимата да цъфтят, чак когато се разболяха  намалиха цъфтенето, защото понякога цветовете им падат преди да са се разпъпили. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете да ги спася.

# 46
  • Мнения: 9 095
акарите незнам как се морят с бабини рецепти, но има много препарати с които може да опиташ и то сега преди да е започнали торенето че после може и да ги изсушиш ако ги пръскаш и ториш Peace

# 47
  • Мнения: 513
Благодаря,  Thinking но ще ми препоръчате ли какви точно пепарати да използвам,  newsm78 понеже все още съм начинаеща в тази област.

# 48
  • Мнения: 9 095
аз си взех един препарат лактофол има най- различни видове, но честно казано имах мушички и не ги умори, сега си поливам със сапунена вода, не са скъпи около 3 и нещо, даже моя е за щитоносна въшка и акари ако не се лъжа мога да ти го дам ако искаш има повече от половината

# 49
  • Мнения: 258
аз си взех един препарат лактофол има най- различни видове, но честно казано имах мушички и не ги умори, сега си поливам със сапунена вода, не са скъпи около 3 и нещо, даже моя е за щитоносна въшка и акари ако не се лъжа мога да ти го дам ако искаш има повече от половината

Лактофол и Лаксиферт са доста слаби препарати. За избиване на гадини по цветята си вземете някой силен препарат от агроаптека.

# 50
  • Мнения: 243
Здравейте и от мен. Нова съм. Искам да попитам време ли е вече да се събужда каменното цвете. Аз имам няколко саксии от лятото, едната изобщо не е заспивала, другите заспаха, но в едната ми се струва, че има вече листенце или нещо такова. Затова се интересувам време ли е или е още рано. Незнам да поливам или все още не. Ако може някой да ми даде повече информация много ще се радвам.

# 51
  • Мнения: 9 095
сега като гледам е меко времето и майка ми ще си събужда картофената палма така че що да не ги събудиш Peace

# 52
  • Мнения: 461
Здравейте и от мен. Нова съм. Искам да попитам време ли е вече да се събужда каменното цвете. Аз имам няколко саксии от лятото, едната изобщо не е заспивала, другите заспаха, но в едната ми се струва, че има вече листенце или нещо такова. Затова се интересувам време ли е или е още рано. Незнам да поливам или все още не. Ако може някой да ми даде повече информация много ще се радвам.
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=19

# 53
  • Мнения: 1 120
сега като гледам е меко времето и майка ми ще си събужда картофената палма така че що да не ги събудиш Peace
каква е тази палма?за първи път чувам  Thinking заинтригуваме!имате ли снимка да пуснете   Praynig

# 54
  • Мнения: 9 095
ами и аз незнам каква е, майка ми я има, но не съм й обръщала внимание, все пак съм й казала да ми отдели Peaceще потърся снимки и ако има ще ти пусна Peace

# 55
  • Мнения: 258
каква е тази палма?за първи път чувам  Thinking заинтригуваме!имате ли снимка да пуснете   Praynig

Тук можете да видите най-различни разновидности на картофената палма.

# 56
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Препарат-ползвам Айкън. Изтребва всякакви гадини #2gunfire

# 57
  • Мнения: 9 095
скъп ли е този, аз наблюдавам и дебна мушици #2gunfire, и гледам че са понамалели, продължавам значи със сапуна Mr. Green

# 58
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Теди, не мисля, че е скъп. Баща ми си го купува за лозето от земеделската аптека, но дават и пропорции за цветя. Аз изтребвам всякакви гадини с него. И акари, и щитоносни въшки, дори и бръмбарчета.
Искам картофена палма.  Praynig Слушала съм за нея от една баба-цветарка, но никъде не съм я срещала.
Зюмбюлите-навън докато се оформи цвят. После можеш да ги прибереш вътре, но ако са на топло по-малко ще им се радваш на цвета.

# 59
  • Мнения: 9 095
ще се чуя утре с мамчето и ще я питам колко луковички има, ако може да задели една- две за теб, по някое време утре ще ти дам отговор Peace

Общи условия

Активация на акаунт