"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 11

  • 19 700
  • 582
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 863
Здравейте. Повечето от вас знаят, че вече съм регистриран доброволец (със всички съответни документи) в няколко дома. В тази връзка искам да кажа нещо и ако искате да се координираме. Ако не-кажете Wink
Миналата седмица ми звъннаха от ДМСГ Св.Параскева с молба да се опитам да организирам нещо за 1.03. за децата. Развалена им е йониката-досега са правили собствени "представления" с песнички.
Организирала съм тържество с баба Марта, кукли, песни и т.н. Почерпка, сокчета, плодове. Искам да ви питам дали искате да присъствате и колко човека и ако имате и други идеи-кажете. Също така за мартеничките- изискването е за децата-(55 деца)да са САМО кончета за ръчичките, без мъниста и фигурки и да не са за закачане. Персоналът е от 35 души. Аз за децата имам грижата-ще участвате ли за персонала или да си ги движим отделно нещата?
Поздрави  bouquet

Еми, ще има мартенички за децата от всички домове ,в които ходим, предвидени са и за Св.Параскева за малките и персонала включително.  Миналата година на тържеството за 1март имаше момичета от нас и се предполага ,че и сега ще има,но все още не е ясно кои и колко ще сме. Питаш така, като че ли ще е със записване Rolling Eyes
Знаем и за видът на мартеничките Peace

# 31
  • Мнения: 1 770


Иве,има ли новини от Бранимира и Ицко,добре ли са newsm78


Добре са. Миналата седмица имах среща с Лидия Иванова - педагог от Св. Параскева. Оказа се, че се познаваме бегло отпреди доста години. Тя има идея за един проект, който чета в момента и който ще обсъдим в най-скоро време. Става въпрос за обучение на родители. Разказах й за Бранимира и тя пое ангажимент да се занимава с нея 2-3 месеца - лично и заедно със специалистите от Центъра, където е Брани в момента. Дори каза, че ако стане нещо и се наложи могат да вземат Ицко в Св.Параскева за известен период от време, докато Брани се оправи - това само в краен случай и ако има някакви големи изцепки.
Другата седмица ще я заведа при Брани, за да ги запозная и след това тя ще си я поеме с консултирането. Хубаво е, че Центъра е много близо до Св. Параскева.
Така че, момичета, това много ме радва и голям товар падна от гърба ми. Искрено се надявам Брани да извлече най-полезното от тези възможности, които й се разкриват, за да може да започне един нов живот.
Много съм доволна.  Mr. Green Надявам се и всички вие сега да сте по-спокойни, защото повече хора ще имат наблюдение върху Ицко и неговата съдба.  Heart Eyes

# 32
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808


Иве,има ли новини от Бранимира и Ицко,добре ли са newsm78


Добре са. Миналата седмица имах среща с Лидия Иванова - педагог от Св. Параскева. Оказа се, че се познаваме бегло отпреди доста години. Тя има идея за един проект, който чета в момента и който ще обсъдим в най-скоро време. Става въпрос за обучение на родители. Разказах й за Бранимира и тя пое ангажимент да се занимава с нея 2-3 месеца - лично и заедно със специалистите от Центъра, където е Брани в момента. Дори каза, че ако стане нещо и се наложи могат да вземат Ицко в Св.Параскева за известен период от време, докато Брани се оправи - това само в краен случай и ако има някакви големи изцепки.
Другата седмица ще я заведа при Брани, за да ги запозная и след това тя ще си я поеме с консултирането. Хубаво е, че Центъра е много близо до Св. Параскева.
Така че, момичета, това много ме радва и голям товар падна от гърба ми. Искрено се надявам Брани да извлече най-полезното от тези възможности, които й се разкриват, за да може да започне един нов живот.
Много съм доволна.  Mr. Green Надявам се и всички вие сега да сте по-спокойни, защото повече хора ще имат наблюдение върху Ицко и неговата съдба.  Heart Eyes

Браво,това са хубави новини. HugРадвам се,че си до тези момичета и момчета Иве  bouquet Много се радвам ,че Ицко ще има кой да го наблюдава, и Бранимира ще се среща с хора-специалисти.Това е началото,като се има в предвид ,че и ние сме наоколо - мисля,че може да се постигне успех...Дано Praynig Praynig Praynig Най-важното ,както всички знаем, е Ицко да е добре, а Бранимира да не изпитва нуждата да бъде с М......... на всяка цена, а да намери майчината сила в себе си,за да осигури така необходимата безопасна среда за детството на ицко Praynig

# 33
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
I ne si ni kazala da te gledame?  Thinking  Drug pyt da ne se povtarq! KAZAH!  Joy

Да не съм луда да ви казвам?! Laughing Другия път обещавам да ви кажа, защото вече се поочупих. Crazy


Обаче аз те гледах Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 34
Здравейте,
За пръв път влизам в страниците на Движение на българските майки, но знам за дейността му и съм впечатлена от това което правите.Бих искала да разбера как мога да помагам и аз с каквото мога, как става включването към вас?Живея в София.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 210
Питаш така, като че ли ще е със записване Rolling Eyes

Питам, защото хората, с които движа тези неща, някои от момичетата, които участват с финанси за даренията там също имат желание да дойдат, а знаеш, че не може да се изсипят 30 човека там. За това питам. Но всъщност мога и да не ги координирам тук нещата, ако не го намираш за целесъобразно. На мен ми е най-лесно да си договоря да сме 15 човека там....
Искам и да питам за друго-къде ще ви е най-удобно да пускам информация за някои дарени неща, за да не се дублират?

# 36
  • Мнения: 4 195
Здравейте,
За пръв път влизам в страниците на Движение на българските майки, но знам за дейността му и съм впечатлена от това което правите.Бих искала да разбера как мога да помагам и аз с каквото мога, как става включването към вас?Живея в София.
Здравей и добре доша.
Първо с желание и ентусиазъм, второ - в страницата на ДБМ - http://fdbm.org/site2/ можеш да видиш постоянните нужди по домовете, в които ходим, координатите ни ги има и тук - на първа страница и на сайта, в отделни теми в подфорума пуска текущите нужди, скоро предстои базар, сега събираме и мартенички - абе харесай си някой от нас, звънни му и си поговорете. Или казваш - имма това и това, мога това и това - има ли някъде нужда и тн. Общо взето - влизаш в кюпа и се включваш когато и с каквото можеш. Peace Peace Peace

# 37
  • sofia
  • Мнения: 7 477
на 1 март ще се ходи във вси4ки домове,но си има пусната тема,както и отговорници по домовете,така ,4е моля 1 март да се обсъжда там.Знаем си зада4ите ,кое,как и колко.........да се консултира с Весето HugВсе пак това ни е 3 година с мартени4ките и сме запознати с материала Twisted Evil

Весе,трябва да 4ерпиш,4е не те издадох CrazyИ кво ,я кажи(ама в другата тема)......В Банско нямаха тоя канал и не можах да гледам Close
В понеделник  се планува Доганово,има още 1 място Hug

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 397
Срещата утре в БАОО се отлага.

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 16:12 от mi_sy

# 39
  • Мнения: 1 770
Довечера към 8 ч. ще мина през склада в Люлин и ще оставя 2 кутии за Хелиана - отбелязвам за този, който ще ги взима оттам.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 7 477
важно

Дун4ев търси много спешно юрист за консултация по проблемите на децата в институции.По проблемите за настаняване на деца в институции,както и за отказ за настаняване.Имат проблеми и им трябва спешно юрист.
 Praynig Praynig Praynig

# 41
  • Мнения: 4 195
е звъннете на Марч - нали тя е такава

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623
Юле, няма проблем да дойдеш  Hug Ще те чакам  Hug
Зари също има багаж за Трън, но на мен ми е абсолютно невъзможно да ида до тях  Sad Някой ще помогне ли?  Praynig

Зари къде живее ?

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Юле, няма проблем да дойдеш  Hug Ще те чакам  Hug
Зари също има багаж за Трън, но на мен ми е абсолютно невъзможно да ида до тях  Sad Някой ще помогне ли?  Praynig

Зари къде живее ?

Хаджи Димитър Hug

днес ми се обадиха да предложат 200-250 4ифта ботушки и есенно зимни обувки с номера от 19 до 32.Моля ви да си прозвъните домовете и да питате дали им трябват .Ако да-колко и какви номера.Предупредиха ме,4е ще ги дадът само ако гарантираме 100% употреба от децата,защото цената им на пазара е около 80 лв. Rolling Eyes
Ще се наложи да си ги извозим сами и става доста сложно,но ще се справим някакси newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 39 673
Ще помисля за юрист. Марч не е дипломирана, не знам дали е работила като юрист.

Общи условия

Активация на акаунт