На 2,5м. си лапа непрекъснато ръчичките, знаете ли на какво се дължи това?

  • 920
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте мили момичета,
Синът ми от 2-3 дни непрекъснато си лапа ръчичките и се лигави. Имате ли идея на какво се дължи това?Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 46 437
На възрастта  Grinning
Повечето деца на тези месеци се държат по същия начин  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Мерси Никол и аз си мислех, че няма нищо обезпокоително, ама за всеки случай реших да питам. Още веднъж ти благодаря

# 3
  • Мнения: 463
моята госпожица го прави това откакто е на 1 месец. Първоначално си мислех че го прави, когато е гладна, но открих че го прави и непосредствено след ядене. Лапа си едновременно и двете юмручета, много е смешна. Незнам на какво се дължи, но не мисля, че е притеснително. baby_neutral

# 4
  • Мнения: 9 050
Може и да са зъбки. Моя син също започна да си лапа ръцете в средата на втория месец. Сега е на 4 месеца и половина и вече има два ибили зъба и два, които съвсем скоро ще се покажат.

# 5
  • Мнения: 483
Момичета,
лапането на ръцете и различни предмети в първите месеци е изключително важно за развитието на бебоците.
Единственият начин по който те опознават света в момента е устата. Те нямат чувство за обем, пространство и материя така като ние го виждаме. Начина да се научат на големина, обем и пристрансво е като лапат. Аз бих ви препоричала да давате различни предмети и материи (трябва да са безопасни за бебетата). Не ги дърпайте малките ръчички от устата Simple Smile Помагайте им да научат света в който живеят baby_neutral
 Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Съвсем в реда на нещата е смученето на пръстчетата. Моята принцеса си лапаше целите юмручета Simple Smile
Абсолютно съм съгласна с Mama E. Точно защото така опознават света, не съм се опитвала да й преча да си лапа ръчичките. В момента опитва всичко, до което се докопа.

# 7
  • Мнения: 316
Повече от нормално е  Simple Smile
Момичета,
лапането на ръцете и различни предмети в първите месеци е изключително важно за развитието на бебоците.
Единственият начин по който те опознават света в момента е устата. Те нямат чувство за обем, пространство и материя така като ние го виждаме. Начина да се научат на големина, обем и пристрансво е като лапат. Аз бих ви препоричала да давате различни предмети и материи (трябва да са безопасни за бебетата). Не ги дърпайте малките ръчички от устата Simple Smile Помагайте им да научат света в който живеят baby_neutral
 Hug
Съгласна съм като цяло, но с това трябва да се внимава, защото лесно откриват, че пръстите стават за смучене  Crazy
Още доста лиги ще пускате  Mr. Green, но сега трябва да има някой наоколо ако спи по гръб, защото може да се задави  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 159
и ние сме така, в началото мислех, че е гладна, но после разбрах че просто така и харесва
Съгласна съм като цяло, но с това трябва да се внимава, защото лесно откриват, че пръстите стават за смучене  Crazy
Още доста лиги ще пускате  Mr. Green, но сега трябва да има някой наоколо ако спи по гръб, защото може да се задави  Rolling Eyes
да се задави? Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 4 129
Има играчки като одеалце с плюшено животно. като стане малко по-голямо може да й даваш да яде играчката, а не ръчичките.

# 10
  • Мнения: 679
Момичета,
лапането на ръцете и различни предмети в първите месеци е изключително важно за развитието на бебоците.
Единственият начин по който те опознават света в момента е устата. Те нямат чувство за обем, пространство и материя така като ние го виждаме. Начина да се научат на големина, обем и пристрансво е като лапат. Аз бих ви препоричала да давате различни предмети и материи (трябва да са безопасни за бебетата). Не ги дърпайте малките ръчички от устата Simple Smile Помагайте им да научат света в който живеят baby_neutral
 Hug

Peace

# 11
  • Мнения: 316
и ние сме така, в началото мислех, че е гладна, но после разбрах че просто така и харесва
Съгласна съм като цяло, но с това трябва да се внимава, защото лесно откриват, че пръстите стават за смучене  Crazy
Още доста лиги ще пускате  Mr. Green, но сега трябва да има някой наоколо ако спи по гръб, защото може да се задави  Rolling Eyes
да се задави? Rolling Eyes
Ами малката ми отначало докато се научи да кашля и да си изкашля лигите понякога се давеше и кашляше много лошо, та се е налагало да я обръщам няколко пъти с главата надолу  Shocked
Сега също се дави понякога, но и лигите са мноооооого повече. Поне вече е по-голама и силна и по-лесно се справя.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 94
И ние сме така , само че лошото е че вече наблягаме на смучене на палеца и няма такова сърдене като се опиташ да извадиш палеца от устата му, а за лигите....направо е ужас!!!
Ей, Тралала стана ми малко смешно - първо видях, че децата са ни родени в един и същи ден, после имаме един и същ аватар, имената ни Тра...и Тинти..., а гледам че и ти си от София  Laughing
Много забавно!!!

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 01:59 от tintiri mintiri

# 13
  • Мнения: 5 183
Може и да са зъбки. Моя син също започна да си лапа ръцете в средата на втория месец. Сега е на 4 месеца и половина и вече има два ибили зъба и два, които съвсем скоро ще се покажат.

И при моя син беше така.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Всички деца минават през този етап. А за лигите - приготви се да съжителсвате с тях още дълго време. Жасмина още се дави зверски от лиги и то в будно състояние.

Общи условия

Активация на акаунт