Кокичета надничат от снега, скоро МАЙски бебета ще наводнят света

  • 16 391
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 96
спокойно майче, ще се справиш,поне вече имаш тренинг и изградени навици...и това време ще мине:)

# 31
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте на всички в новата тема  Simple Smile Majceto, пак си се справила повече от чудесно, поздравления!
Аз, да ви се оплача, имам малък проблем. Вчера леко ме заболя ниско долу отляво, а след ходене по малка нужда видях на тоалетната хартия слузесто кафеникаво парченце. Веднага пих магне В6 и папаверин. Днес сутринта така или иначе бях на ЖК, казах на док., прегледа ме, каза,че нямам разкритие, но това слузестото е от канала на матката. Изписа ми Магнерич и Дуфастон.
Иначе бебчо е добре, видяхме го, но не ми каза пол, защото не била сигурна. Но май имал пишка. Аз не и казах, че знам,че има пишка - премълчах си за феталната морфология  Wink
Питах за калция, каза, че мога да си взема Центрум матерна. В София стрували около 8 лв. тези витамини, а в нашите аптеки - 18  Shocked Знаете ли дали е така?

Честита рожденничка на Галя!
Мама21, оздравявай бързо!

# 32
  • Мнения: 162
Ох majche ако това ще те успокои и мен яко ме тресе. Аз пък се чудя къде планирах всичко това на тези години и с това голямо дете. Както се сещаш той вече е самостоятелен и аз мога да правя каквото си искам. А от сега нататък просто не ми се мисли ....ама здраве да е само всичко да е о.к. пък после ще му мислим

# 33
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен в новата темичка. Simple Smile Майче, пак си се справила страхотно.  bouquet Този път няма да се оплаквам - поразминаха ми се тъжните мисли. Единствения проблем е, че нямам търпение да си гушна бебчето.  Grinning Още малко и ще почна да броя дните  Embarassed

# 34
  • Мнения: 832
Питах за калция, каза, че мога да си взема Центрум матерна. В София стрували около 8 лв. тези витамини, а в нашите аптеки - 18  Shocked Знаете ли дали е така?

Няма такова нещо, Центрума е 17-18 лв, О мами е към 8-9 лв.
Поздравления на майчето за темичката. честито и на 2-годишната рожденичка.  bouquet

# 35
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Питах за калция, каза, че мога да си взема Центрум матерна. В София стрували около 8 лв. тези витамини, а в нашите аптеки - 18  Shocked Знаете ли дали е така?

Няма такова нещо, Центрума е 17-18 лв, О мами е към 8-9 лв.
Поздравления на майчето за темичката. честито и на 2-годишната рожденичка.  bouquet

И на мен ми се стори странно да има чак такава разлика, още повече, че Центрум са скъпи витамини по принцип.
Благодаря ти за отговора , Хаi!

# 36
  • Мнения: 78

           Majceto,въпреки, че чакам първо дете, също ме тресе като си представя как животът ми ще се завърти на 360 %. Даже скоро си мислих, да ви призова, да си разкажем как се чувстваме психически.. Ние също ще сме сами от есента в София /без баби и дядовци/ и ме стресира фактът, че няма да имам никакво време за себе си / а и държавните изпити си ги оставих за догодина/.Обичам да си поспивам сутрин  Embarassed, та незнам как ще се представя със среднощните ставания - надявам се да не го оставя някой ден да си реве, а пък аз да спя непробудно Shocked. А пък това, че ти е малко първото дете, мисля дори, че е хубаво, защото още не си се върнала истински към свободата си, та да трябва се лишиш от нея, а за  самите деца две мнения няма, колко е хубаво да са с малка разлика......

       Момичета, на вас разчитам да се поддържаме и да не психясваме!!!
   
      Stanella, при теб тези екстри вследствие на бременноста ли се появиха или са от по-рано???При мен са от два дни......
       

# 37
  • Мнения: 96
Дана имах малки проблеми , но не толкова сериозни  и преди повече от 6-7 години, в сегашната си фаза се появиха вследствие бременността. И на мен обясниха че бебчо натискал кръвоносните съдове и прочие...

# 38
  • София
  • Мнения: 4 397
Хайде и аз да се присъединя към психясващите ама не от това, че чакам второ и как ще се оправя, а от раждането от няколко дена сънувам кошмари как отивам да раждам и изпадам в  #Crazy макар, че малкия го родих много бързо и лесно и днес докато се къпах взех 100% решение, че ще си слагам епидуриална упойка макар, че до раждането може да си сменя мнението още 100 пъти  Joy
 И на мен сега ми излезнаха хемероиди ама вътрешни и засега си помагам с малко Дуфалак. А ето едно мазило за хемероиди още не съм го ползвала ама тук в форума имаше една тема доста голяма и много майчета бяха доволни от него:

http://bezrecepta.abv.bg/prokto_glivenol.html#g5

# 39
  • Мнения: 152
И мен ме гони параноята и се шашкам само при мисълта за гледане на бебе, но после сама се узпокоявам, че е нещо прекрасно и че ще се справя. А снощи сънувах само бебета, нещо откачам. Приятели и мъжо казват, че е нормално за състоянието ми....
 Stanella- как е Миленка, оправя ли се?
 Galya S- newsm67 Честит Рожден ден на малката кукла- само да ви радва, а вие да я зарадвате с много подаръци.

# 40
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета!

Честит Рожден Ден на малките рожденнички! Да са живи и здрави, много да слушкат мама и тате и още повече да ги радват!


СветлаК, мен като ме приеха в болница преди месец и повече с болки, на 2-рия ден ми се появи подобно на твоето течение - като кафяво-розово да беше. Аз естествено така се панирах, че даже се и поразплаках, но тогава акушерката ме успокои, ча само ако имам кървене било по-тревожно. Така или иначе ме лекуваха с магнезий и но-шпа, но те бяха на системи и инжекции.
Съветвам те ако това течение продължи, да му обърнеш по-сериозно внимание, защото по някой път хапчетата не помагат или поне нямат достатъчно силно действие, независимо, че ги пием в конски дози.

Поздрави на всички и чао засега!

Т.

# 41
  • Мнения: 3 089
галя - чрд на малката девойка. да расте здрава и умна!
за витамините и аз пия жентрум и дадох 17-8 кинта за тях.
моля някой да си направи труда да преброи майските мами и броя бебета, които чакаме (момченца, девойки и неизвестни), защото за няколко пъти броих и изкарвам все различна цифра.

# 42
  • Мнения: 162
О - момичета не оставайте с убеждението че ме е страх само от гледането. От раждането по вече ме е страх и аз съм много психясала на тази тема. От един месец насам - мно-о-о-го ама мно-о-о-го ме е страх

# 43
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Tony Bonbony,  благодаря ти за съвета! Аз честно казано даже не се шашнах - именно, защото не е кървене. А и беше съвсем оскъдно, но реших, че е добре да споделя с док. Все пак, колкото и безобидно да изглежда, може да се окаже опасно.
А за параноята и истерията - и мен ме налягат вече. На моменти ми се иска да си остана така - вечно бременна  Embarassed Страх ме (уж малко) от раждането - не толкова от болката, колкото от евентуални усложнения, дали ще се справя, на какъв лекар ще попадна, как ще се чувствам след това. Страх ме е дали ще мога да кърмя, дали ще бъда добра майка, как ще се справям с всичко около малкото човече. Къпала съм бебета, но не са били мои, ами сега?
На моменти мног яко се депресирам, но друг път си казвам, че не съм нито първата, нито последната, която ще роди и гледа дете. А и онази сутрин имаше мотивиращ репортаж по БТВ - за семейството с 9 деца. Щом хората са успели толкова да отгледат, значи и аз мога да се справя с 1 (на първо време)  Mr. Green

# 44
  • България
  • Мнения: 3 621
Здравейте , момичета
само аз ли съм смелчага относно раждането. В началото ме беше страх повече. Тук от известно време го чакам не със страх, а по- скоро с интерес  Laughing Чак се учудвам на себе си. не се страхувам, надявам се по-нататък да не си променя мнението и всичко да мине нормално.
 А то със страх и притеснение нещата няма да са по-леки , а напротив. така че кураж и повече положително мислене.

Общи условия

Активация на акаунт