Болки в гърба при бременност

  • 9 448
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 87
Здравейте,
бременна съм в 6ти месец и от няколко седмици получавам силни болки в гърба (по целия гръбначен стълб) при спане. И понеже се будя по няколко пъти на нощ ги усещам, също и сутрин докато стана и се радвижа да доста силни. Интересното е, че през деня отшумяват. Стремя се да спя на лявата страна, но се случва и на дясно и по гръб да го правя. А също работя на компютър и по цял ден съм седнала ... възможно ли е това да са причините ?
Другата седмица съм на консултация и ще питам доки, но ще съм благодарна ако някой е имал подобни проблеми да сподели.
Хубав ден Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 040
Ами ще започват малко по малко ... сега гърба, а после и всичко останало  Laughing  ... мен ме започнаха в 7 месец в гърба, но и аз висях по цял ден на комп. - може и от това да е  ... 
Добре е да се допиташ и до лекаря си, ако мислиш че е рано и си притеснена, но според мен са нормални и ще трябва да свикваш с тях ..    Peace

# 2
  • Мнения: 724
Здрасти  bouquet
Това все едно аз съм го писала:) Аз съм в 21 г.с. и от 10 дни съм така ужасно много боли.говорих с доки и съм дала изследвания които ще са готови след 5 дни,според мойта доки има леко съмнение да не са бъбреци Rolling EyesВъпреки че е нормално да ни боли от самото разширяване на таза Sad

# 3
  • Мнения: 640
Мен до сега основно в кръста ме удряше, ама сега постепенно почва и в гърба. Понякога помага малко масаж от кандидат таткото:)

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз си имам болки в гърба още преди да забременея.Сега направо са непоносими. До скоро се облекмавах с подходяща гимнастика, но вече ми тежи коремчето и я спрях. Сега търпя.

Междудругото, ако имаш приятели или роднини, които ползват Космодиск- помоли ги да ти услужат временно. Чувала съм , че помага. Аз нямам такива и не ми се даваха 100 лева, нали съм от Габрово Laughing

# 5
  • Мнения: 2 952
Само накрая започна да ме боли - 8 месец.Сега вече  и краката ме болят и костта между краката , и ми се схваща  единия крак за кратко , като стана съм  като бабка  Grinning , но не остана....

# 6
  • Мнения: 747
Центърът на тежестта се измества, проблемът си е масов...
Много е важно да се носят стелки- иначе свода на крака се променя- оттам гръбнака още повече се натоварва... Стелките на д-р Шол не са лоши.
Спи на твърдо, в см. матрак, прави леки упражнения...
Спокойна бременност!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Сега гърба, после кръст, пръст и г..з, въобще всичко си боли. Това е положението.  Whistling

# 8
  • Мнения: 3 456
Аз всяка сутрин правих йога-упражнения за бременни и не ме е болял гърба...  bouquet

# 9
  • Мнения: 204
Само накрая започна да ме боли - 8 месец.Сега вече  и краката ме болят и костта между краката , и ми се схваща  единия крак за кратко , като стана съм  като бабка  Grinning , но не остана....

Все едно аз съм го писала  Peace Приятелките ми викат "Мечо" - като звъннат на вратата и аз докато стигна да отворя.... Малко остана още Simple Smile

# 10
  • Мнения: 316
Нормално е да те боли гърба, а и прасците да ти се схващат като се протягаш през нощта  #Crazy Страшно е неприятно, но няма начин...  Rolling Eyes
Аз като теб работех на компютър и седнала, но 12 часа на ден...  ooooh! В 8-ми месец от това натоварване получих дископатия и 2 дни изобщо неможех да ставам сама от болки - ужас  Tired
Старай се да лежиш понякога през деня за да ти почива гърба  Peace

# 11
  • Мнения: 689
Съвсем нормално е. Това е от тежестта. Аз също бях така от 6-ия месец. Първо кръста, гърба, краката. Няма как. Като родиш всичко ще мине.

# 12
  • Мнения: 5 026
Ами ще започват малко по малко ... сега гърба, а после и всичко останало  Laughing 
Аз имах болки в гърба след 8 месец-променя се тялото ти, тежестта-нормално е.

# 13
  • Мнения: 2 616
Само масажче от таткото и удобен матрак помагат-това е положението, беб расте и тежи. После като почнеш и да не можеш да дишаш, защото ти затиска диафрагмата ще стане още "по-весело", но пък каузата си заслужава!  Heart Eyes

# 14
Аз съм нова, но бих искала да споделя и моя проблем. Аз съм едва в 15 г.с., но от близо месец имам много силни болки в основата на гръбнака, а от там и по целия ляв крак. Това стана причина и за безсънието ми. Опитахме и с масаж и с компреси, но ... боли. Не ми се помисля какво ще става по-нататък, когато бебо наистина почне да тежи. Ще съм ви много благодарна, ако изровите някоя вълшебна бабешка рецепта или от опит ме посъветвате Praynig

# 15
  • Мнения: 87
Благодаря на всички за отговорите  Simple Smile
ще пробвам да ги преборя - я с гимнастика, я с масаж от таткото (това по ми допада Simple Smile)

# 16
  • Мнения: 2 952
Ами , ами!! Ако знаете на какъв матрак спим.Специален , ортопедичен  с незнам си какви  екстри , незнам дали има по-добър, наистина, та даже на ръка има разни изработки по него , абе ....По цял ден съм си вкъщи , лежа си когато ми се лежи.Нищо не помага , особено накрая.Йога е утопия за мен  hahaha Ако  е  започната  от рано - добре, ако  мама е 50 кила - още по-добре.В моя  случай - чакане  му е майката и претъркулване от едно място на друго Rolling Eyes Simple Smile .

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм нова, но бих искала да споделя и моя проблем. Аз съм едва в 15 г.с., но от близо месец имам много силни болки в основата на гръбнака, а от там и по целия ляв крак. Това стана причина и за безсънието ми. Опитахме и с масаж и с компреси, но ... боли. Не ми се помисля какво ще става по-нататък, когато бебо наистина почне да тежи. Ще съм ви много благодарна, ако изровите някоя вълшебна бабешка рецепта или от опит ме посъветвате Praynig

Вземи си таблетки калций.  Аз от форума разбрах, че тези болки са от бързото му издърпване от бебето, купих си и проблема изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт