От каква възраст миете зъбки?

  • 1 658
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: Ivelina Mineva
Цитат на: michel
от най-ранна възраст започнах да почиствам венците и с преварена (а не с кислородна) вода

Абе и аз като химик се позамислих над тая кислородна вода-ами че то си е чист перхидрол (използва се при обезцветителите за коса).Не вярвам точно това да е препоръчал стоматологът, то си е 100%-во натравяне!!!Ужас!!!

Момичета, моля ви, не пишете неща, в които не сте сигурни, че са верни, за да не стане гаф!!!

и моя зъболекар ми каза да и мия зъбите с кислородна вода разредена 1:1 с чешмяна вода!същото ми го потвърди и фармацефтката в аптеката,прочетох го и в новото списание Моето бебе и аз,и позната педиатърка ми го каза.НО КИСЛОРОДНАТА ВОДА НЕ ТРЯБВА ДА Е ПОВЕчЕ ОТ 3 %!и зъболекарят ми каза че миенето на зъбите започва от появата на първия зъб по описания начин,аз започнах кагато дъщеря ми беше на годинка и с 8 зъбчета!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това за кислорзодната вода го имаше в последния брой на сп. "Моето бебе и аз". Там има една рубрика, в която читателите питат за разни такива домашни лечебни рецепти, а д-р В. Везенков отговаря. Ще препиша дословно и рецептата, и отговора на доктора:
"От свекърва си знам една "хитринка", която тя е използвала, когато съпругът ми е бил бебе, и много държи да я приложа на дъщеря ми. Ето и рецептата: за да се почистят зъбите на малко дете, направете разтвор 1:1 вода и кислородна вода, не повече от 3 %..."
Това не крие никакво опасност и спокойно можете да го приложите на детето си. След тригодишна възраст е добре обаче детете да бъде обучено само да използва четка и детска паста за зъби. Не е препоръчително да използвате паста за зъби, съдържаща ментол, който е вреден за емайла на детските зъби.

Аз за момента не мога да си представя как се мият зъби на 10-месечно зверче като моето. Последният път, когато бръкнах в устата й, за да проверя дали има нови зъбчета, тя така ме захапа с наличните си два, че ми проби кожата на пръста...

# 17
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Ivelina Mineva


Абе и аз като химик се позамислих над тая кислородна вода-ами че то си е чист перхидрол (използва се при обезцветителите за коса).Не вярвам точно това да е препоръчал стоматологът, то си е 100%-во натравяне!!!Ужас!!!

Момичета, моля ви, не пишете неща, в които не сте сигурни, че са верни, за да не стане гаф!!!


Хубаво, че си химик, но не си  лекар все пак! Кислородната вода се използва в стоматологията - разредена естествено.

# 18
Малко е относително да се каже кога да започнат да си мият зъбите. На дъщеря ми първия зъб излезна на 13 м. Другите се показаха късно, а без зъби какво да миеш. Абе някъде около 2 г.,все пак малчо трябва да си стъпи на краката да се почувства голям човек. Wink

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Vanya
Малко е относително да се каже кога да започнат да си мият зъбите.


защо?

# 20
Цитат на: assia
и моя зъболекар ми каза да и мия зъбите с кислородна вода разредена 1:1 с чешмяна вода!същото ми го потвърди и фармацефтката в аптеката,прочетох го и в новото списание Моето бебе и аз,и позната педиатърка ми го каза.НО КИСЛОРОДНАТА ВОДА НЕ ТРЯБВА ДА Е ПОВЕчЕ ОТ 3 %!и зъболекарят ми каза че миенето на зъбите започва от появата на първия зъб по описания начин,аз започнах кагато дъщеря ми беше на годинка и с 8 зъбчета!


Почнах да се съмнявам в моя зъболекар. Добре че има и други мами дето знаят за това, а и в списание го пише.

# 21
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Ivelina Mineva


Абе и аз като химик се позамислих над тая кислородна вода-ами че то си е чист перхидрол (използва се при обезцветителите за коса).Не вярвам точно това да е препоръчал стоматологът, то си е 100%-во натравяне!!!Ужас!!!

Момичета, моля ви, не пишете неща, в които не сте сигурни, че са верни, за да не стане гаф!!!

Моят стоматолог ми препоръча обсолютно същият начин за почистване-да поясня, че Хриси е на 13 месеца Wink

Eто точните й думи:
"Първо да ти кажа за зъбите на Хриси. Още е много малка да й ги миеш с четка и паста, обаче можеш да й ги почистваш
с памуче или марличка напоени във воден разтвор на
кислородна вода - 1 чаша вода + 1 супена лъж. кислородна вода "

# 22
  • Мнения: 3 932
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: Ivelina Mineva




Моят стоматолог ми препоръча обсолютно същият начин за почистване-да поясня, че Хриси е на 13 месеца Wink

Eто точните й думи:
"Първо да ти кажа за зъбите на Хриси. Още е много малка да й ги миеш с четка и паста, обаче можеш да й ги почистваш
с памуче или марличка напоени във воден разтвор на
кислородна вода - 1 чаша вода + 1 супена лъж. кислородна вода "


ИЗВИНЯВАМ СЕ  на всички, явно информираността ви по въпроса е по-голяма от  моята Sad(

# 23
  • Мнения: 955
Като сте отворили тази тема ще ви дам още една гледна точка за размишления. Манияците на тема чистота си мият зъбите 3 пъти на ден по 3 минути и сменят четката за зъби на 3 мецеца. Обаче пък аз съм със селски произход и познавам доста селски хора със здрави зъби. Повечето от тях използват четка за зъби само когато ходят веднъж на няколко години до окръжния град. Имат здрави зъби като на кон. Съмнявам се, техните мами да са им мили току що поникналите зъби с разтвор 1/1 кислородна и преварена вода.
Не съм от онези мами, които докато проветряват стаята по препоръка на техните свекърви завиват бебето с одеяло или при всяко падане на играчката на земята я мият с препарат. Давам го малко по фриволно.

# 24
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Добре де, как успявате да почистите зъбките с марля и съответния разтвор на кисл. вода? Мойта щерка и двата пъти, когато опитах така ме захапа  Confoundedдобре, че има само два зъба засега. Има ли някакъв трик?

# 25
  • Мнения: 2 142
Ето за четките, направо са страхотни и мисля че децата така свикват отрано с тях. Когато Ема започна да хапе и аз не можех да и бръкна в устата с марля, но четките вършат работа!

  http://shop.danet.bg/product info.php?cPath=74 80&products id=470

Общи условия

Активация на акаунт