Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как се справяте с лъжата на децата си ? Знам , че всички деца минават този етап в живота си , но като че ли нашия продължава доста време вече !!!! Голямата ми дъщеря е на 10 години и ни лъже за глупости ,говорихме много много и пак много,  пробвахме наказания и много лишения но резултатът е временен! Не съм привърженик на боя и затова не сме го прилагали! Дайте някакви съвети вие какво правите в такива ситуации!БЛАГОДАРЯ!!!! bouquet
Цитирай

Обяснявам му,че майките винаги знаят кога детето лъже и че ми става много мъчно,когато го прави!Той ме гледа опулено и се чуди!Винаги когато ме излъже му давам ясно да разбере,че съм го хванала и следващият път ме гледа виновно,с течение на времето започва да разрежда.....да се надявам докато един ден престане да го прави!
Цитирай

Aubord, Nimes, France

Хм.Доста важен въпрос.Моята също е на 10.Случвало се е да ме лъже.Обикновено за глупости.Страх я е ,че ще и се карам,прави се на голяма и може да взема решения сама.Обяснявам си го с началото на пуберитета.Не виждам друг начин освен да продължаваме да говорим,докато ни излязат пришки на устата.Наказанията трябва да са много премерени,че да не постигнем обратния ефект в тази възраст.Може би трябва да се измисли някаква ситуация ,в която да ги вкараме нарочно и извода после да бъде "Ето виждаш ли ,ако не беше излъгала/л сега нямаше да ти е толкова гадно!"
Но честно казано,забелязвам такава тенденция-когато се наложи наказание,те безропотно си го изтърпяват и после пак си правят каквото искат.За съжаление.Такива са ми наблюденията...
Обяснявам му,че майките винаги знаят кога детето лъже и че ми става много мъчно,когато го прави!Той ме гледа опулено и се чуди!Винаги когато ме излъже му давам ясно да разбере,че съм го хванала и следващият път ме гледа виновно,с течение на времето започва да разрежда.....да се надявам докато един ден престане да го прави!
А,бе 10 годишните не се лъжат така  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.