трябва ли това да е краят?

  • 1 325
  • 14
  •   1
Отговори
Случайно му взимам телефона и чета следното съобщение: "Честит ти син, да ти е жив и здрав!Гледай си сега жената и детето и стига се занимава с курви"
Направо не съм на себе си. Скоро ни се роди дете-едва преживях гадната следродилна депресия, а сега и това. Много се чудя дали да го изритам-в кайна сметка и аз съм човек и аз имам достойнство.
Обичам го, уважавам го, но вече си представям живота ни без него. С по-лабилна психика съм явно и преживявам доста нещата, но......
Дайте някакъв съвет, че вече не издържам-рева постоянно.

# 1
  • Мнения: 1 327
отиди на гости на родители си за 1 седмица и после му мисли.. може да имаш нужда от малко спокойствие или малко време далеч от него  Wink 
лесно ще сложиш край на една връзка, но да не е да съжаляваш после  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 425
Няма смисъл да го взимаш толкова навътре едно съобщение. Може да го е написал някой зложелател, дето иска да направи мръсно на мъжа ти. Може и шега да е - чувството за хумор на някои хора е доста зле. Виж, ако прецениш, че има вероятност да е вярно - вече не знам. Ти би трябвало да си познаваш мъжа.
Но като цяло гледай си сега детето (явно е малко) и гледай да не мислиш за работи, които дори не знаеш дали са истина.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз бях бременна когато прочетох от неговия телефон изпратени смс-и за това, че някаква му е смисъла на животаа, че я обича и т.н.
за това си имаше причини
но това което пишеш е по-скоро майтап на стар приятел
е аз ИМАМ основателна причина да подскачам когато някой каже на мъжа ми "стари развратнико" - но това е лаф
а ти имаш ли причини да се съмняваш в него?
аз виждам само приятелски лаф - на стар познайник с когото са скитали и не виждам абсолютно нищо подозрително
а смея да твърдя че вече съм станала болезнено подозрителна

# 4
  • София
  • Мнения: 1 444
Казваш, че не издържаш вече, писнало ти е.... Има ли причини за това, имахте ли проблеми с неговата вярност и изобщо с държането му на съпруг и баща? Помисли първо, имай предвид чувствителността, която в момента имаш в повече.Поговори също с него, все пак току що сте станали родители, недей прибързва и с лека ръка да захвърлиш всичко.Има и нещо друго, дори да е бил женкар, сега има дете, което може да го промени коренно.Дай му време да разбере, че е баща, да го почувства и да дойде промяната от това в него, пък тогава ще видиш за добро ли е, ще го бъде ли или никога няма да се промени.Не бързай прекалено, винаги можеш да го натириш, нали?
От сърце ти пожелавам всичко да е тъпа шега, чисто по мъжкарски на някой тъп приятел.Честито бебче, да ти е живо и здраво!!!

# 5
  • Мнения: 2 327
Не издържаш и искаш раздяла заради един смс, който дори не знаеш от кого е...
Не е ли малко прекалено?
Ако те притеснява поговори с мъжа си, поискай му обяснение. Не драматизирай ппредварително, освен ако не ти е дал други поводи да се съмняваш.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Най-напред помисли как да започнеш разговора с мъжа ти. Защо си му ровила из телефона? Винаги може да те заяде за това, затова имай версия как си научила за смс-а. И след това попитай от кого е смс-а и поговорете за нещата в живота. Ако той си има проблеми с верността и имате и други конфликти - смс-а може да е само повода за размислите ти за раздяла.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а и още нещо - винаги има причина в двамата за изневярата
има и шанс да се оправят нещата
ама що реши че има изневяра не разбирам...

# 8
  • Мнения: 5 299
Трябва да поговориш с него. Кажи му как се чувстваш. Не прибързвай с решенията. Казваш че си лабилна вмомента - това съвсем ти пречи да мислиш трезво. Казваш, че го уважаваш - значи не е редно да ровиш в телефона му. Ако той се разрови в твоя(независимо дали има нещо или не), със сигурност няма да ти стане приятно.
Успокой се, изпуши една цигара(ако пушиш) Laughing  седнете и си поговорете. Grinning

# 9
смс-а е от негова колежка,която уж му дава добър съвет.
При нас предисторията е такава: заедно сме от 8 години, през 4 от тях аз учех в др град и тогава всеки си правеше каквото иска без другия да знае-това си го изяснихме по-късно. Аз никога не съмбила ревнива, но откакто се роди бебо направо не съм същата и аз не мога да се позная. Той ми даваше поводи постоянно, но аз не обръщах внимание, защото си виках и да ходи при др. жени пак при мен ще се върне. Регистирва се постоянно в сайтове за запознанства и това не ме дразнеше, но сегаа.......
Та поговорихме снощи и се оказа, че с тази негова колежка ми е изневерил прди 2 годдини.Много ми е болно. Сега уж нямали нищо общо, но аз не вярвам разбира се.
Вече съм на ръба на нервна криза.
Инначе се грижи за мен и бебето както трябва , но трябва ли да му търпя тъпотиите.
 Cry Cry Cry Cry Cry

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мисля че трябва да търпиш
ти като забременя - знаеше, че не сте си били верни нали?
знаеше и за всичко др... тогава защо забременя?
ако си искала др живот - да неси забременявала или да си махнала бебето след като си знаела за наклонностите му
сега за мен е просто престъпление за един смс да си идеш - престъпление спрямо детето ти
аз също съм имала евентуални предположения че мъжа ми не може да ми е верен нон-стоп и ако бях разочарована беше защото имахме някакви уговорки и определено имах желание да нямаме сега второ дете а той рева, че искал и че ме обичал и т.н.
та моето разочарование е ясно защо беше
и пак не беше нещо дето да не съм подозирала и за което да не съм частично виновна /с държание и т.н. - това е др тема/
а ти? хем от години се знаете, знаеш че ти е кръшкал и ти си му кръшкала... защо сега си толкова впечатлена?
затова ще търпиш - взела си мъж с минало, имали сте проблеми и от преди - но ти от него точно си искала дете, с него си останала...
мисля си, че проблема ти е в това, че вече не си сигурна, че и да кръшне ще се върне... както и една майка винаги иска повече сигурност за себе си и детето си - няма лошо, но като си идеш - съвсем губиш възможност да спечелиш нещо

а и още нещо - тази негова колежка себе си ли визира под курви? щото явно че щом е ходил с нея - и тя е от тези курви...
ако смс-а е писан тенденциозно - определено той не е с нея, щото това ми звучи като ревнив смс - заядливо написан
може би я е разкарал заради теб

а ти също имаш минало - ако той почне да рови и разбере... и почне и той да се съмнява... къде ще ви излезне края
за мен трябва да загърбите миналото - от личен опит знам колко е трудно и невъзможно почти, но поне правете опити - заради детето

престъпление е като си знаела в какво се впускаш сега да си идеш ей така без да дадеш и елементарен шанс на товабебе да има баща

# 11
  • София
  • Мнения: 1 444
Анонимна,
макар тона на catnadeen да е доста груб, трябва да призная, че има право.Ти си приела от самото начало една много унизителна и неприемлива връзка за мен.Тебе те е уреждала, явно си по-свободомислеща от мен, но ето че с промяната на социалният ти статус ти е натежала неангажираността.Питаш дали трябва да търпиш.Аз не бих търпяла подобна връзка и изобщо подобно отношение, но не бих търпяла по принцип, независимо с дете или без.Ти в очите на мъжката половина нямаш право да роптаеш, защото си знаела и си приемала това положение 8 години и с чиста съвст си родила дете, въпреки това.Та нормалн е той да е учуден на нетърпимостта ти сега.Ако обаче майчинството те е променило и наистина е болезнено за теб и това те тормози истински-махай се и запчвай начисто, с горчивия опит зад себе си.Това е живота в крайна сметка.Пък мъже много, важно е детето ти и вашето спокойствие.Все пак за да си полезна и добра майка трябва да намериш спокойствието в душата си.
Успех

# 12
  • Мнения: 2 327
а и още нещо - тази негова колежка себе си ли визира под курви? щото явно че щом е ходил с нея - и тя е от тези курви...
И аз над това се замислих и честно казано ако ситуацията не беше сериозно, щеше да е смешно...

Явно не ти е минала все още следродилната депресия и си по-чувствителна. Все пак си знаела какъв мъж си взела и си толерирала поведението му до сега. Той не се е променил в случая, променили са се твоите искания. Взела си решение, което вече не те устройва. Винаги можеш да го напуснеш, но защо ще оставяш детето си без баща? И като минат няколко месеца и хормоните престанат да те тормозят, дали няма да съжаляваш за една подобна крачка?

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами може би съм се изказала по-остро, но идеята ми беше че е грехота след като до сега сте се приемали по този начин - сега така лесно да се предадете и да се разделите когато това ще унищожи живота на едно дете
струва си да поговорите - да преразгледате връзката си
да си поставите нови изсквания и да се опитате да ги спазвате
поговори с мъжа си - до сега си го търпяла и сега вече не...дай му време да се промени и бъди търпелива
нормално е да ревнуваш, че той може да си прави каквото иска а ти не - но това не бива да ви отрови живота и  да ви раздели
още повече че той се ГРИЖИ за вас и ПАРВИ ВСИЧКо зда се чувствате добре
просто ти си променила изискванията си...но сподели ли го с него?
ноаправи това - поговори, дай му време и шанс да промени нещата и пробвай
търпяла си дълги години - сега имаш още по-голяма мотивация да потърпиш и да изчакаш да видиш дали ще можете да живеете като семейство

ако не постъпиш така еа се фръцнеш и си идеш заради един смс... за мен това е безразсъдно
имало е време когато е трябвало/можело да си идеш при негов гаф... след като тогава си останала и си имала сили да продължиш, че и бебе да правиш - значи и сега можеш да потърпиш и да дадеш шанс на вашето СЕМЕЙСТВО
вие сте трима... ти мислиш вече и за бебето...не само за себе си
за това бъди внимателна кака ще развиеш нещата - имаш според мен шанса да обърнеш всичко и да заживееш така както искаш - но за това трябва говорене и много търпение и разбиране и от двете страни

# 14
  • Мнения: 966
не се притеснявай от товая съобщение толкова Peace

Общи условия

Активация на акаунт