Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Здравейте, момичета.Знае ли някой дали при начална бременност /2-3 седмица/ нивото на пролактина се повишава
Цитирай

Bulgaria-Cyprus-Qatar

аз не знам дали се повишава в началото на бременноста, но при мен и преди и след 2 раждания нивото е било високо. доколкото знам трудно се забременява с висок пролактин. но щом вече е налице, какво те притеснява ? ще се изследваш след раждане и като спреш да кърмиш. наистина е много чувствителен този хормон и трябва през определен период от време да се изследваш.
Цитирай

Ако стоиностите на пролактина са били нормални преди да zабременее6 е нормално да се увели4ат до 10 пати по време на бременност. Аz бях с пролактин 42 в 12 седмица, но преди да zабременея вzемах Достинекс, zастото имах zави6ени стоиности. За стоиности в напреднала бременност не мога да ти кажа ни6то, zа6тото zагубих бебето.   Crying or Very sad

Цитирай

хасково

Здравей! И аз съм чувала, че при бременност пролактина се увеличава много, което се счита за нормално в тази ситуация. По-лошото е да си с висок пролактин и да няма на лице бременност ....
Цитирай

в нечие сърце

Та значи от пролактин нарастват гърдите и напрежението идва от тях? Има ли някаква нормална причина в цикъл без оплождане/бременност пролактина да расте? Тук разбира се изключвам емоционалното състояние и секса, а и те без това внасят малка разлика. Говорим си за сериозна такава?
Цитирай

Та значи от пролактин нарастват гърдите и напрежението идва от тях? Има ли някаква нормална причина в цикъл без оплождане/бременност пролактина да расте? Тук разбира се изключвам емоционалното състояние и секса, а и те без това внасят малка разлика. Говорим си за сериозна такава?

Ами при мен причината е пикоаденом на хипофиzата. Ендокринологът ми ме убеди, че нормална причина няма освен когато се кърми и по време на бременността. И че просто ей така не може да е.
Цитирай

в нечие сърце

Благодаря ти за отговора и дано при теб проблемът се разреши бързо и скоро, ако го имаш в момента.  thumbsup
Цитирай

София

След раждането имах висок пролактин, пих хапчета и влезе в норма. Но така и не спря изтичането на капчици течност от гърдите  ми и до ден днешен. изследвах си преди време пролактина и си беше в норма и пак така. Тогава ми казаха, че това било нормално. Но сега като работим за второ бебе...не знам дали би могло това да бъде проблем за забременяване.  newsm78
Цитирай
Здравейте аз съм също много разтревожена защото преди 2 дни си напрах кръвни изследвания и ми показаха много високо ниво на ПРОЛАКТИН ,а по-точно 1200!!! Аз също съм си запазила час при лекар по вътрещни болести ,но той е чак във вторник.Ако можете да ме успокоите че нещата ще се оправят ще сам ви много благодарна ,защото съм адски притеснена а виждам че доста от вас във форума са преживяли подобно нещо.Моля ви кажете ми че се лекува и че ще мога да имам деца след лечението!!!Ако някой знае нещо моля пишете.
Цитирай

mili4kooo, не ти трябва лекар по вътреШни болести, а добър ендокринолог. Трябва да си направиШ ЯМР, zа да се иzключи наличието на аденом.

Не се притеснявай, има няколко вида хапчета, които понижават пролактина, но е важно да се zнае има или няма аденом.

Виж и таzи тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236807.0
Цитирай

Варна

Здравейте момичета!!!
Имам един въпрос и ще съм много благодарна ако някой ми отговори.Може ли фиброаденома , който имам на гърдата да е причина за високия ми пролактин / 498 В горните граници е /???.Пих бромокриптин седем месеца и го свалих на 48 и забременях но абортирах първия път на 36- ден , а втория път на 23- я ден.
Сега ми предстои инвитро и се притеснявам !!!!
Цитирай

klem4e правила ли си генетични и имунологични изследвания, установена ли е причината за абортите?
Цитирай

София

Доколкото знам повишения пролактин се свързва с аденом на хипофизата...
А колкото до абортите-едва ли високият пролактин е причина за тях (когато е повишен той пречи на овулацията). Наистина е уместно да се консултираш със специалист и да обсъдите възможността за имунологични и генетични изследвания (които би било добре да направиш преди инвитрото). Понякога един от симптомите при аденом на гърдата е секрецията, която се обуславя от високият пролактин. В такъв случай се препоръчва бромокриптин (когато се изключи вероятността от аденом на хипофизата).
Цитирай

Варна

smile3521 newsm51Благодаря за отговора!
Цитирай

Бургас

Здравейте, момичета.Знае ли някой дали при начална бременност /2-3 седмица/ нивото на пролактина се повишава

Не! Нетрябва да е завишен в първите седмици! Пролактина се завишава след 3-4 месец. Потърси ендокринолог.
Високия пролактин, независимо дали има тумор или не, пречи на забременяването. А при висок пролактин и бременност (това е в случаите на пролактиномия) има голяма вероятност да се загуби бебето. За това до влизането в седмия месец се пие бромокриптин/парлодел.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора