Кръводаряване - много сме, силни сме...

  • 16 860
  • 86
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
...или Хайде да кръводаряваме Simple Smile
И миналата година имахме няколко кампании. За съжаление бяха по неприятни поводи - хора, спешно нуждаещи се от кръвопреливане.
А нужда от кръв в кръвните центрове има постоянно. Днес е някой непознат, но не дай си Боже утре да сме ние или някой близък, а да няма кръв...

И тъй Simple Smile да кръводарим, м?

От Пловдив някой има ли желание с мен да идва тези дни?

# 1
  • Мнения: 4 068
Аз съм на линия. В петък сутрин чакам майка ми да дойде да погледа малко детето и ще дойда. Айде ще пиша на лични да се уговорим.

# 2
  • Мнения: 377
Аз съм желаеща, ама не ме искат. Трябвало да съм минимум 50кг.  Rolling Eyes
Ако може като ходите да питате дали още го имат като изискване.
За разни изследвания доста кръв са ми източвали и не съм имала никакви проблеми, но като казаха, че не става и хич и не ми изслушаха обясненията.  Confused

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
О, чудесно Grinning Двама човека са се разписали.
Какво сте я стиснали таз кръв, бре?

# 4
  • Мнения: 3 447
Стискам я, щото две години след раждането още не мога да си оправя хемоглобина  Confused

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Аз съм желаеща, ама не ме искат. Трябвало да съм минимум 50кг.  Rolling Eyes
Ако може като ходите да питате дали още го имат като изискване.
Има го това изискване, да. Но аз съм дарявала и под 50 кг - аз ги лъжа, те ме гледат и не вярват, но взимат... Защото, както една слаба мацка ги беше застреляла веднъж, "Вие нужда от кръв имате ли? Да? Тогава какво?"
Ако се чувстваш добре и Хб е наред, разбира се, важи горното.

# 6
  • Мнения: 4 068
Бу, утре със сигурност ще имам баба на разположение и в събота също. В събота работи ли кръвния център?

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Хм...за събота не съм сигурна. Чакай да намеря телефони и да питам.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Кръвният център в Пловдив работи и събота и неделя от 9 до 16 (редовни екипи; в останалото време има дежурен лекар). Телефон 904402.

п.с. намерих още и това:

РЦТХ - Пловдив
   бул.България 2345    032\904-458

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 11:44 от Бу

# 9
  • Мнения: 4 068
Значи аз ще отида в събота. Утре трябва да приключим една сделка с продажба на земя и не съм убедена, че ще остане време, но в събота го мяткам Донци на колата и заминаваме.

# 10
  • Мнения: 293
Бу - траем си, щото не сме от Пловдив.

И последният път като се бях засилила, тамън се разболявах, оказа се мононуклеоза. Идея си нямам колкко време след това може да се дарява, щото съм тъпа и не питах.

Както и да е, аз ще се подмажа на две-три мацки от сф, дет сме си френдчета от форума (защо форума?? Други познати нямам ли, или тук са най-навити за такива каузи?)

# 11
  • Мнения: 15 619
Не мога да дарявам кръв, така че няма да се включа, но се сетих нещо:
Може да се направи списък на желаещи да даряват /с кръвните групи/ и ако някой някога има нужда, да знае към кого да се обърне?!

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Бу - траем си, щото не сме от Пловдив.
Че това няма общо...темата е за всички градове. Аз питам с мен тук кой иска, а не, че акцията е пловдивска.
Организирайте си се по градове, де Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 651
Аз пасувам засега, ще чакам още месец поне да станат 4 от предния път.

# 14
  • Мнения: 488
Аз съм с теб, нали знаеш, то ние с тебе само на гинеколог дето не сме ходили заедно  Joy
Колко време мина от последния път, когато дарявахме, май лятото беше?
Тъкмо ми се ядеше течен шоколад... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт