Сега пък Електроснабдяване....

  • 2 042
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Някой може ли да ми обясни как се формират "новите" сметки за ток?
Прибирам се и намирам следната бележка:
По цена за разпределение: дневна 470 kW, нощна 56 kW по цена 0,042 лв.
По цена за снабдяване: дневна 470 kW, нощна 56 kW по цена 0,082 лв.
Какво ми разпределят и какво ми снабдяват, като съм на парно и топла вода и досега съм плащала средно по 30-35 лв, а сега изведнъж 74 лв. Mr. Green
Показанията, които са написали си отговарят, но защо едни и същи киловати ще ги таскуват два пъти?

# 1
  • Мнения: 2 208
Ами аз все още не съм си получила сметката за тока, но днес баща ми ходи да си плаща неговата и са му обяснили, че цените са две заради счетоводството на чехите (които са купили или имат дял от ЕР)?!?!?!?!
Или той нещо не е разбрал или тия са пълни идиоти и се опитват да си измислят всякакви глупости за да увеличат цената!

А като получа моята сметка сигурно всички линейки ще дойдат у дома, щото тя до сега си беше към 70 - 80 лева  #Crazy

# 2
И аз искам да разбара какво е това снабдяване и разпределение и дали пак тихомълком не са увеличили тока или са надписали сметката, аман вече. За предния месец имам 54лв, а сега - 78, при същото потребление в топло време. Ако някой е на ясно, моля да обясни.

# 3
  • Мнения: 299
Оф...и аз гледах "стерео", ама платих-няма да се разкарвам два пъти до там ooooh!

# 4
  • Мнения: 7 718
И на мен ми е увеличена сметката. Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 134
 #Cussing out
последните 3м. плащам средно 100лв
снощи видях сметката и е 175лв

 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 6
  • Мнения: 96
Мисля че този месец сметките за ток са по високи, защото периода но отчитане е по голям. При нас периода е 31.12.2006-06.02.2007год.

# 7
  • Мнения: 2 700
Не е въпрос на период. При мен отчитането е от 22,12 до 25,01 т.е. практически един месец.
Дори и да има увеличение на цената, защо същите киловати се таксуват и на ниската и на високата цена, а не част от тях да речем за дните до края на 2006 и останалите на високата за дните в 2007 година.
Влязох в сайта на Електроразпределение и като си зададох показанията ми изкара приблизително същата цена, но с 1 лв. по-малко. Не ми е проблема в левчето, но защо калкулаторът дава отклонения? Представяте ли си ако на всеки абонат отклонението е 50 ст до 1 лв това каква сума прави? #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 808
Нашата е двойна...

# 9
  • Мнения: 721
НАПРАВО СЪМ БЯСНАААААА! ГАДНИ ЖИВОТНИ, НЕНАЯДАОХА СЕ - ОТ 130 ЛВ НА 200 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 573
и моята е двойна #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire
Някой да знае подробности?

# 11
  • Мнения: 721
имат хужда от кинти, защото топлите месеци не им се отразиха доходоносно
ще отида до електрото днес и ще подам молба

# 12
319 leva.  ooooh! Ще подам жалба и аз. Бях сигурна че и в София ще стане надписване както в другите градове. Не си трайте.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Може би имаме късмет- нашата си е 20 лв, колкото си е обикновено.

# 14
  • София
  • Мнения: 981
Тия от енергото луди ли са или нас ни изкарват такива (по-вроятно като си траеме)
Още не сме получили новата,но усещам че ще припадна.Досега плащахме 70-80 лв. а аз готвя на газ .Мъжът ми ходи да се разправя и му казаха"Това е положението или плащате или на свещи".Направо ми идва да отида и да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт