Необходимата информация за Европейския съюз

  • 296 017
  • 327
  •   1
Отговори
# 60
моля ви кажете ми какво да правя,съвет искам.

Работих в германия и фирмата в която бях ми отказват да ми дадат документ дето съм плащал данъците.

Какви документ ми трябват да си получа ме дениците от германия бившият FRG и къде да си търсим правото.

Очаквам вашите идеи и опит!!!!

# 61
  • Мнения: 558
моля ви кажете ми какво да правя,съвет искам.
Работих в германия и фирмата в която бях ми отказват да ми дадат документ дето съм плащал данъците.
Какви документ ми трябват да си получа ме дениците от германия бившият FRG и къде да си търсим правото.
по принцип като напуснеш работа и без подкана работодателят ти праща обратно Lohnsteuerbescheinigung (Din A4, 1 страница) за съответната година, в което е описано къде, какви и колко данъци си платил и Meldung/ Meldebescheinigung zur Sozialversicherung- описано е кога си започнал и прекратил работа и т.н....
няма логика да не искат да ти ги дадат тея 2 документа, ако си работил легално...но може да отнеме 1-2-3 месеца време...
а къде на друго място да питаш за тая инфо- ами аз бих се обърнала към Finanzamt-a по местожителство, нали си си правил всяка година Lohnsteuererklärung  Peace
 

# 62
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен,ще пътувам за Англия след около месец с цел работа,притеснено ми е ,защото не зная какво ме очаква,но обстоятелствата ми го налагат.Моля някой да ми помогне с инфо-цени на квартири,какви са условията,има ли работа-като за начало съм без претенции,какво е долу-горе заплащането и т.н.Зная че ще е трудно,но....Може да ми пишете и на лични
Благодаря предварително

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Здравейте и от мен,ще пътувам за Англия след около месец с цел работа,притеснено ми е ,защото не зная какво ме очаква,но обстоятелствата ми го налагат.Моля някой да ми помогне с инфо-цени на квартири,какви са условията,има ли работа-като за начало съм без претенции,какво е долу-горе заплащането и т.н.Зная че ще е трудно,но....Може да ми пишете и на лични
Благодаря предварително
Регистрирай се и чети тук http://www.bghelp.co.uk/forums/search.php?searchid=1472305 има много полезна информация.

# 64
  • Мнения: 1
Обръщам се с молба към българките във Франция!!!
Мили дами      bouquet
Моля ви, дайте информация за емигриране във Франция.
Съпругът ми има работа и работодател във Франция,
работи вече 4 месеца във Франция
но няма никакви документи.
В коя институция първо трябва да отиде?
Ще ме направите много щастлива ако се отзовете
с информация!

# 65
  • Мнения: 269
Обръщам се с молба към българките във Франция!!!
Мили дами      bouquet
Моля ви, дайте информация за емигриране във Франция.
Съпругът ми има работа и работодател във Франция,
работи вече 4 месеца във Франция
но няма никакви документи.
В коя институция първо трябва да отиде?
Ще ме направите много щастлива ако се отзовете
с информация!


Трябва да отиде в съответната префектура, за да му издадат карта за престой. С нея ще може да работи легално, защото сега най-вероятно няма договор, което все пак е несигурно.

# 66
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Темата е чудесна, но точно това което ме интересува е много малко! За Германия- само 7-8 реда... Моля ви, допълнете с информация! За другите държави има толкова подробна и полезна информация! Например: като за Дания...

# 67
  • Мнения: 1 677
Темата е чудесна, но точно това което ме интересува е много малко! За Германия- само 7-8 реда... Моля ви, допълнете с информация! За другите държави има толкова подробна и полезна информация! Например: като за Дания...
Погледни и попитай тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404256.0

# 68
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета!

Някой от вас кандидатствал ли е за работа в институциите на Европейският съюз? Интересува ме как се подготвяхте за ЕПСО изпитите  и въобще впечатления от процедурата.

# 69
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
За Португалия ,не видях в инфото нищо за шофьорските книжки-затова да допълня...
Българските важат,но трябва да се регистрират в DGV- /главна дирекция по движението/, в  съответния район, където дават един куп бумаги за попълване,но веднага ти издават един лист А4,който е официален документ и върви заедно с книжката и резиденцията ,когато ти поискат документ от пътна полиция .

# 70
  • Мнения: 50
Някой знае ли какво трябва да направя за да се прекача към мъжа ми, който е self emploit (ако правилно го изписвам) в Англия?Ако някой е разбрал въпросът ми и иска да ми помогне с информация,благодаря предварително!

Цитат
Niakoi znae li kakvo triabva da napravia za da se preka4a kam maja mi,koito e self emploit(ako pravilno go izpisvam) v Anglia?Ako niakoi e razbral vaprosat mi i iska da mi pomogne s informacia,blagodaria predvaritelno!

Моля, пишете на кирилица!

Здравеи аз знам пиши ми на е-маила за да ти пусна линк с формата
dragostin@abv.bg

# 71
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен,ще пътувам за Англия след около месец с цел работа,притеснено ми е ,защото не зная какво ме очаква,но обстоятелствата ми го налагат.Моля някой да ми помогне с инфо-цени на квартири,какви са условията,има ли работа-като за начало съм без претенции,какво е долу-горе заплащането и т.н.Зная че ще е трудно,но....Може да ми пишете и на лични
Благодаря предварително

zavisi kade tochno otivash, no pri nas v Birmingham edinichna staia s vklucheni smetki, tv, internet e 50 paunda. minimalnata rabotna v momenta e 5.37 na chas ( ako si nad 21 godini), ako si pod e 4.77 . oformianeto na dokumentite ti s koito bi iziskval rabotodatela otnema vreme, okolo mesez ili poveche
v zavisimost po kakva linia tochno otivash. dali se namira rabota ...., tova e dosta otnositelno i zavisi ot mnogo neshta - dali imash kvalifikazia ili profesia nakakva koiato si uprajnavala tuk v bg, dokolko vladeesh ezika, koi te poema tam i mnogo kasmet. stiskam ti palzi da uspeesh da namerish neshto barzo

# 72
  • Мнения: 124
Искам да попитам някой знае ли нещо за пенсионирането в Германия- какви са условията? Съпругът ми има адресна регистрация започва работа там и доколкото разбрахме от позната, която живее в Германия е нужно да имаш най- малко 6 години трудов стаж (независимо кога са придобити) от Германия , признава се стажът от БГ и можеш да се пенсионираш там а не в БГ. Но ми изглежда прекалено хубаво, за да е истина. Някой има ли представа как стоят нещата?

# 73
  • Мнения: 139
аз съм в гърция.относно пенсионирането и аз го гледах по гръцка телевизия и е вярно. тук си имаме българка която получи пенсия,беше й признат и българския стаж.дали ще сме късметлии като нея?!

# 74
ГЪРЦИЯ - Служби за обслужване на чужденци


1.Център за телефонно обслужване на граждани на министерство на вътрешните работи – работи всеки ден и в събота и през уикенда от 8.00 до 20.30. Поискайте връзка с компетентното лице по въпроси на чужденци. Предоставя се информация за влизане, престой и работа на имигранти.
Телефон:1564

2. Бюро за информиране на граждани на министерство на външните работи:
210 3682700 Ακαδημίας 3, Στοά Δαβάκη Fax: 210. 3682474, e -mail: cio@mfa.gr http://www.mfa.gr/

3. Министерство на децентрализацията и електронното управление. Функционира специална служба за чужденците и имиграцията. Предоставя информация за специфични случаи (напр.пребиваване по хуманитарни причини).
http://www.ypes.gr/. Тлф: 210 3229524, 210 3229524, 210 3229937, 210 3221818, 210 3228261, 210 3229714

4.Министерство на заетостта и соациалната защита;
Служба за обслужване на граждани.Тлф: 210 5295101-2, 210 5295136 Πειραιώς 40, 101 82 Αθήνα http://www.ypakp.gr/

5.Омбудсман.Занимава се проблеми касаещи институциите и законите на гръцката държава. Разследва всеки случай и установява нарушение на правата на емигранта. Χατζηγιάννη Μέξη 5 (περιοχή Χίλτον) 210 7289600

6.Международна организация за имиграция.Дава съвети и информация за репатриране.
Δωδεκανήσου 6, ’νω Καλαμάκι, τηλ. 210 9919040

7.Международна социална служба – в сътрудничество със службите от други страни работи за разрешаване на семейни въпроси. Консултации от общ информативен характер, свръзка с други организации. Ματζάρου 6, Κολωνάκι, Αθήνα, τηλ. 210 3617710

8.Мрежа за социално подпомагане на бежанци и имигранти
Уроци за изучаване на гръцки език и юридическа помощ Τσαμαδού 13, Εξάρχεια, Αθήνα 210 3813928

9. Междукултурния център "КОМПАС" АТИНА
Под егидата на гръцки съвет за бежанците. Провеждане курсове по гръцки, английски, подкрепа за обучение на децата, творчески дейности и събития. Насочени към възрастните имигранти или деца. Извън Атина работи с различни местни агенции.
Σολωμού 25, Εξάρχεια
210 3814710, 210 3320000

10. Център за информация на Федерация на труда-Гърция.Информация за престой и работа.
.Αθήνα 210 5288000 (Ουσταμπασίδης Κουνούπη)

11.Център Атина
Информация за престой и работа, въпроси свързани с трудови права.
Γ΄ Σεπτεμβρίου 48 Β 210 8836917 (Αλεβυζάκης Γιώργος)

Признаване на обучение:

1.За всички нива на образование – бюро за информация на министерство на образованието:
210 3230862-4, 210 3254970, 210 3234042,Αθήνα

2.Признаване на висше образование(ΑΕΙ / ΤΕΙ). Интердисциплинарно академично признаване & информация (DOATAP) :
Тлф. 210 5281000,
Αγ. Κωνσταντίνου 54, Πλατεία Καραϊσκάκη
(πλησίον Πλατείας Ομόνοιας), Αθήνα

3.Министерство на външните работи –превод на документи(дипломи) от чужбина във и извън ЕС.Преводаческо бюро към Министерство на външните работи Тлф.210-3285713-717

4.За средно образование (лицеи) на ном Ретимнос Калирои- Π. Σιγανού 4, 28310-29397

5. Техническо образование ОЕЕК 210 2709145-6, 210 2709164,
Εθνικής Αντίστασης 41, Νέα Ιωνία, Αθήνα

Полезни страници:

1. www.diavatirio.net. Интернет издание за имигранти

2. http://www.kep.gov.gr/categories/allodapoi/index.asp
Този сайт е ръководство за административните процедури за чужденци. Ще намерите информация за престой на гражданите на Европейския съюз. Информация за имигранти и чужденци.

3 http://www.kepea.gr/CategoryView.asp?langid=el&CategoryID=3
Център за информация на Общата конфедерация на работниците от Гърция. Този център има за цел да бъде полезен на имигрантите, работещи в Гърция.

4. http://www.migrantsinGreece.org
Програма за подкрепа на имигрантите, част от инициативата на ЕС«РАВНОПОСТАВЕНОСТ»: Този сайт съдържа новини, събития, проучвания, статистика и законодателството в областта на миграцията и бежанците в Гърция. В страниците на описание на програмата, както и "Наръчник на имигранта" на английски, албански, руски и турски език. На някои места информацията е при предишния закон, които в момента не се прилага.

5. www.migrant.gr. Гръцки форум на имигрантите

6. http://www.gsae.edu.gr
Тези програми се координират от Генералния секретариат за образование на възрастни, насочени към социалната интеграция на имигрантите чрез изучаване на гръцки език, развитие на социални дейности, както и осигуряване на професионално обучение.

7. www.synigoros.gr/allodapoi
Осигуряване на безплатна правна помощ и информация относно приложимото право в областта на имигранти, бежанци и емигранти.

(Източник: http://www.olimazi.eu/common/popup_article_deaa.php?articleid=10767)

 

Общи условия

Активация на акаунт