Доволни ли сте от дигиталния термометър?

  • 6 428
  • 57
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 664
Още един глас за дигиталния на Браун, винаги е отчитал вярната Т, досега батерия не съм сменяла....в спешното на на най-добрата детска педиатрия тук мерят с абсолютно същия.

# 16
  • Мнения: 145
Аз си купих ушен термометър на Браун, който ми донесоха специално от Англия и ми струваше 120 лева!
Не съм доволна - не отчита вярно и дава големи разлики с живачния!
Исках да кажа, че явно не зависи от марката - просто този тип термометри си дават отклонения! Дори си спомням, че веднъж отклонението беше една единица - 37 градуса показа живачния, а 38 - ушния!
Мой съвет е да се опиташ да свикнеш детенце с живачен под мишничка - аз също я гушкам мойта щерка и й разказвам нещо интересно или четем и така минават 5 минути!
Но съм спокойна, че температурата е премерена и е вярна!

# 17
  • Мнения: 1 564
Нашият е дигитален на "Omron" . Доволна съм, мери точно, не дава разлика. Купихме го преди 2 години за около 15 лева. Мери Т за
около 1 min. Слагам го под мишницата, в дупето много мърда и не му го слагам.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И нашия е такъв.Ползваме го от доста време и засега поне нямам оплаквания.  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 9 857

Не съм доволна - не отчита вярно и дава големи разлики с живачния!
Исках да кажа, че явно не зависи от марката - просто този тип термометри си дават отклонения! Дори си спомням, че веднъж отклонението беше една единица - 37 градуса показа живачния, а 38 - ушния!

Добре,а къде е гаранцията,че живачния ти е отчел вярно,а не дигиталния?Защо си мислиш,че верния е живачния?Не се заяждам,просто питам  bouquet.Защото по тая логика всеки живачен термометър е верен,което не е така.

# 19
  • Мнения: 351
И ние ползваме Омрон. Доволни сме. А и сме използвали накрайника му когато бебка не е акала през деня. Лесно се почиства.

# 20
  • Мнения: 1 428
Не съм доволна от дигиталните.Имам 2 маркови,но и двата показват огромни разлики.Разчитам на един  руски живачен,който никога не ме е подвел.И съм сигурна,че мери вярно ,защото съм го засичала с други живачни.
А това изказване,че живака  в термометрите вреди,не е вярно,защото термометъра е херметик и живака няма как да се изпарява,освен ако не го счупим.

# 21
  • София
  • Мнения: 797
 Аз пък не съм доволна от Омрон, показва по-ниски стойности, меря с живачен, като през това време четем книжка.

# 22
  • Мнения: 2 768
..... Дори си спомням, че веднъж отклонението беше една единица - 37 градуса показа живачния, а 38 - ушния!

Това е нормално, все пак ушният мери Т от вена в ухото, а живачният температурата на кожата. Няма как да са еднакви!

# 23
  • Мнения: 8 505
Да,доволна съм.Ползвам на Омрон,с обикновения накрайник.Измерва температурата точно.Отчита бързо,но не мигновено-може би за половин до една минута.

# 24
  • София
  • Мнения: 276
Моят е абсолютно същият като на Никол. Доволна съм от него. Мери вярно.

# 25
  • Мнения: 54
Здравейте.Почти всички аптекари казват,че живачният термометър наи сигурно отчита Т.Аз я меря с такъв и съм доволна.Хем си гушкам детенцето хем мерим температурата(е не без играчки) Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 140
Доволна съм, да.
Ползваме такъв термометър от бебе.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Имам такъв от 9 години,остана от дъщеря ми.не съм имала никакви проблеми с него и измерва точно.Сравнявала съм го със японски живачен  термометър.

# 28
А това изказване,че живака  в термометрите вреди,не е вярно,защото термометъра е херметик и живака няма как да се изпарява,освен ако не го счупим.

Точно така. Но ако/като се счупи и живака се разсипе, ще трябва тогава да викаш Гражданска Защита (а ако не викаш и го "посипеш със сяра" съвсем). В такава къща повече дете не бива да расте.

Забравил съм как са нещата в БГ, удивявам се колко хора ползват още живак защото бил "по-точен". Питайте токсиколог за живак да видите какво ще каже.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Доволна съм. Ползвам го повече от 5 години, неизвестна марка е, за това време съм сменяла батерия веднъж. Никога не ми е давал отклонение- когато се съмнявам за по- висока или по- ниска Т, меря и с живачния, винаги показват еднакво.

Общи условия

Активация на акаунт