Задължителни ли са столчетата за кола?

  • 5 202
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
Тук в Щатите не само са задължителни, но и трябва да минеш през пожарната където има офицер който проверява монтирал ли си го правилно. Не те изписват от родилното без такова, сестра идва с вас до колата да се убеди че всичко е наред.

И през ум не ми минава да го кача в кола без седалката. Тук тези на Грако започват от $40, което е смешен разход.

# 31
  • Мнения: 5 026
Важно е детето да е в безопасност. Законите в случая намат значение!

# 32
  • Мнения: 990
Ще следя темата. Незнам дали е приет закон , но аз ползвам такива столчета ,защото се чувствам по-спокойна ,като са в тях.

# 33
  • Мнения: 2 040
Аз чух че ЩЕ стават задължителни, ама дали станаха или още се бавят ония горе с този закон - незнам ..  Peace

# 34
  • Мнения: 9 990
И аз се чудя какво значение има дали е написано или не Rolling Eyes
Вози си детето винаги в столче Peace

Е как да няма-тя НЕ Иска да купува сега, не разбрахте ли? ConfusedПо-важна е глобата или акта евентуално....да се избегнат....

# 35
  • Мнения: 2 755
Не разбирам защо се нахвърляте така върху жената. Ясно, че със столче е по-безопасно за детето, но според моята информация тези столчета ще са задължителни до 12г. възраст, което си е направо абсурдно.  #Crazy Та те днешните 12 годишни са мутанти, не можеш да ги натикаш в такова нещо.

# 36
  • Мнения: 9 990
Пък според моята информация-не е нужно дете -акселератче, тежащо повече от мен да е в столче-достатъчно е да е възпитано  да си сложи колан!Не коментираме точно това де...В подписа и се вижда още, че детето не е на 12 години и 50 кила...по-малко е от моето с доста...

# 37
  • Мнения: 1 029
Тук в Щатите не само са задължителни, но и трябва да минеш през пожарната където има офицер който проверява монтирал ли си го правилно. Не те изписват от родилното без такова, сестра идва с вас до колата да се убеди че всичко е наред.

И тук трябва да бъде така, но едва ли някога ще се случи  Shocked

# 38
  • Мнения: 4 621
Задължително е, друг е въпроса, че много не го спазват. Винаги съм се чудила на хора, които държат децата си в скута или прави на задната  седалката. За мен това е пълна безотговорност и немърливост към най-скъпото ни - децата.

# 39
  • Мнения: 5 393
И за мен е задължително.А закона... трябва в най-скоро време да се промени, и глобите да са големи.Не разбирам такива хора като Beauty.....Какво значи " не искам да купувам" newsm78

# 40
  • Мнения: 1 877
И аз съм съгласна,че е по-безопасно детето да се вози в столче,но нашата кола е твърде стара и няма колани на задната седалка,така че колкото и да искам - това е не възможно...

# 41
  • Мнения: 9 990
Възможно е, ако искате.Монтират се. Peace

# 42
  • Мнения: 1 455
Как могат да задължат да ползвате столче,след като струват колкото едно майчинство?
Ами за близнаци,породени деца?
Те да оправят доходите за семействата,пък после да задължават.Вие може да имате възможности,но всеки познава и обратната страна.
И двете ми деца имат столчета.

# 43
  • Мнения: 9 990
Повечето от нас познават обратната страна, бъди сигурна в това... Confused

# 44
  • Мнения: 5 393
Как могат да задължат да ползвате столче,след като струват колкото едно майчинство?
Ами за близнаци,породени деца?
Те да оправят доходите за семействата,пък после да задължават.Вие може да имате възможности,но всеки познава и обратната страна.

Не струват колкото едно майчинство.Първото столче(кошница) което взехме беше на Чиполино и струва не повече от 60лв. Това с което сме в момента(втория размер вече) е 95лв.-на Мони.
Когато аз забременях и родих, изобщо не бяхме добре финансово с мъжа ми и въпреки всичко това беше една от първите покупки за бебето и една от най-важните.
А иначе семейния доход въобще няма да го коментирам-съгласна съм ,че трябва да се оправят много неща.На мен ми е чудно друго-авторката не казва"в момента не мога(нямам възможност)да купя столче", а казва"не искам" Shocked

Общи условия

Активация на акаунт