Задължителни ли са столчетата за кола?

  • 5 203
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
Вижте сега, социалният статус няма общо със законите.Приема ли се такъв закон-закон е......Не може за бедният законите да не важат, само за имащите...Всеки си прави сметките.За едното ходене на консултация може и автобуса да се хване по тази логика-билетчето е 70 стотинки.....ако толкова е до единя път, че и до парите.,,,всички знаем за какво става въпрос и з аповечето думичката-нямам -е оправдание само...
За връзването на 12-годишните смятам вече разбрахте-нужен е колан, не да набуташ дете 1.60 и 60 кила в столче, много ясно....

# 61
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, задължителни са.
И как може да е иначе?
Може и да не пише в закон, ама има ли нужда?

Peace

# 62
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вече са задължителни за деца до 12 год, което е малко ненермално, защото как ще вържеш 12-год. дете да седи мирно там,  а и отде толкова място за стол, е, да има и седалки, ама защо са нужни като си има колан, а 12-огд. дете е дестатъчно голямо за седалка или стол



Ей това се чудя и аз, освен това не съм видяла столче за толкова голямо дете.  Shocked Те на 12г. секс правят, а те ще ги третират като бебета. Това е абсурдно, при условие че има колан, то по тази логика дай всички да си купим столчета, че явно е по безопасно с тях отколкото с колана.  Twisted Evil Но българската (депутатската) простотия не спира да ме учудва. #2gunfire
А, що се касае за коланите, аз задължително си слагам, пък камоли на детето си независимо от възрастта му. И пак всичко опира до манталитет и отговорност. На запад дори не се коментира да се слага ли колан или не.

# 63
  • София
  • Мнения: 8 932
Не знам по закон дали са задължителни, но за мен са. Още с големият ми син ивнаги сме ползвали столчета, въпреки че тогава съвсем не беше задължително. Не бих рискувала! Peace

# 64
  • Мнения: 9 990
Ай стига бе, някои си наричат децата бебчета на 7 години, вие сега-на 12 какви били..... hahaha
Какзах вече-не е нужно да е в стол на 12 години и 60 кила -нужно е да е с колан!Когато категорично се приеме, ще има уточнения за ръст и тегло, защото се знае, че не всички влизат в рамките,Ако моята на 12 години е все така дребна-за колан ще и трябва повдигаща седалка.Ако е дръпнала и е височка-няма да и е нужна.Стига сте се хващали за това...Но дете, не ползвало стол и необезопасявано, стане ли на 12 вече4 наистина е абсурдно малко да му обясниш защо трябва сега пък колан да слага....

# 65
  • Мнения: 1 455
Достатъчно ми е скъп живота на децата ми за да отделя пари и за тяхната сигурност.Всеки разумен родител ще го направи.
Мен друго ме дразни.Щом говорим за сигурността на пътя,хайде малко и от тях.Да се сложат легнали полицаи пред всяко училище и градина,да разхождам нормално децата си с количката,айде сега като ще глобяват за столче,да глобяват и паркиралите по тротоара автомобили,заради които вървя с две малки деца по улицата.Така може ли?

# 66
  • Мнения: 9 990
МОЖЕ!ЗА това съм и аз! Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 3 064
Доколкото разбрах, ограничението ще бъде до кг, а не за възраст. До 35 кг. До толкова са май тези повдигнатите седалки. Защото човек с такъв ръст не може да го хване коланът добре, т.е. да мине през гърдите, както трябва, а не през врата!

И изобщо, този спор ми се вижда доста безсмислен.

Понякога виждам дете, гушнато на предната седалка Shocked Но... със закон или без, всеки си решава и си носи последствията. Насила хубост не става Sad

# 68
  • Мнения: 8 917
Някой знае ли къде точно пише колко задължителни са столчетата за кола? Вдигна се шум по въпроса за задължителното ползване след 1 януари, но така и не намерих къде го пи6е това!
За мен е задължително - независимо пише ли го някъде, или не.

# 69
  • Мнения: 356
Това за задължението до 12 год. не съм го измислила аз. Но също съм съгласна, че само колан е достатъчен. Живота на моето дете също ми е скъп и не само, а прескъп. И бих дала всичко за него, ако ще и до 15 год. да е в стол

# 70
  • София
  • Мнения: 2 162
Някой знае ли къде точно пише колко задължителни са столчетата за кола? Вдигна се шум по въпроса за задължителното ползване след 1 януари, но така и не намерих къде го пи6е това!
За мен е задължително - независимо пише ли го някъде, или не.

Би трябвало да го пише в Правилник за движение по пътищата.

# 71
  • Мнения: 3 069
Доколкото знам закона е приет но не мога да дам инфо.Гледах интервюто по ТВ-то.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 227
Какво значение има задължителни ли са или не? Важното е, че аз съм убедена, че са задължителни, заради безопасността на детето ми.
Peace
Правилно.

# 73
  • Мнения: 811
Дори и да не бяха ,пак Щях да го ползвам. Peace
Да не говорим,4е е и удобство и за майката и за детето.

# 74
  • Мнения: 429
Абсолютно задължителни, най-после и у нас! Има държави, в които не изпиват бебето, ако в колата на бащата няма столче за бебе. Това е отговорност преди всичко към живота на бебчето ти и не се сещам за по-важен аргумент, ако още се чудиш.

Общи условия

Активация на акаунт