Задължителни ли са столчетата за кола?

  • 5 195
  • 92
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 390
Някой знае ли къде точно пише колко задължителни са столчетата за кола? Вдигна се шум по въпроса за задължителното ползване след 1 януари, но така и не намерих къде го пи6е това!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Записвам се да следя темата.
Ние купихме столче за кола на нашия син не защото някой може да ме задължи да дам между 100 и 200 лева за такова приспособление,а заради неговата безопасност!
Пътуваме често и аз никога не се возя без колан,искам да защитя и детето си,доколкото е възможно.

# 2
  • София
  • Мнения: 276
Не зная дали е приет закона. Аз ползвам столчето, защото е много по-безопасно, а не заради глобата.

# 3
  • Мнения: 387
Ние взехме столче на старо и ни излезе изгодно. И аз чух нещо за това, че ще са задължителни, но подробности не знам. Не пътуваме често и за сега го ползваме като шезлонг вкъщи, но скоро ще ни се наложи да го ползваме и по предназначение.
Като стана дума да ви питам - как ще се чувства двумесечно бебе в такова столче за около 2 часа път с кола? Имам предвид, че гръбначето му не е укрепнало и дали може да му навреди седналата поза и друсането за толкова време?  newsm78

# 4
  • Мнения: 8 505
За съжаление все още не са.Голям шум се вдигна в края на миналата година,за кой път вече не знам,но това беше.

# 5
  • Мнения: 2 922
Какво значение има задължителни ли са или не? Важното е, че аз съм убедена, че са задължителни, заради безопасността на детето ми.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 390
За съжаление все още не са.Голям шум се вдигна в края на миналата година,за кой път вече не знам,но това беше.
Хм, сигурна ли си?Много ми е важно да знам. Не искам да купувам за момента, но не искам и глоби!

Какво значение има задължителни ли са или не? Важното е, че аз съм убедена, че са задължителни, заради безопасността на детето ми.
Ами за мен има зна4ение,защото за момента не искам да купувам.
Затова поясних, че не отварям темата,за да дискутираме дали трябва да се ползват, а чисто нормативно дали са задължителни

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Въпреки уточнението на авторката на темата, ще добавя и аз, че не бих си возила детето без столче! Не катастрофа, ами едно по-рязко спиране може да има доста тежки последствия. Не 100, 1000 лв да е глобата, че май някои  хора разбират само от дълбоко бъркане в джоба.

# 8
  • Мнения: 38
beautu   Знаеш ли За що не си зададеш въпроса кое е по-важно за теб йовота на детето ти или 100-200 лв. знам че не е лесно в БГ. и че са много пари но нека бадем откровенни живота на детето е по-скъп от някаквви си 100-200 лв.
 Аз самата си къпих столче за 50-60 лв. мисля че не е скъпо не лукс но върши работа
   Мисле,че ако се отнася до живота на нашите деца няма пиет закон или неприет сигурността е най-важна

          Ако греша нека ме поправите?




-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 13:05 от Доня Туфиня

# 9
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Ето закона, все още не са приети промените.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154045.0 Peace

# 10
  • Мнения: 9 050
Ние взехме столче на старо и ни излезе изгодно. И аз чух нещо за това, че ще са задължителни, но подробности не знам. Не пътуваме често и за сега го ползваме като шезлонг вкъщи, но скоро ще ни се наложи да го ползваме и по предназначение.
Като стана дума да ви питам - как ще се чувства двумесечно бебе в такова столче за около 2 часа път с кола? Имам предвид, че гръбначето му не е укрепнало и дали може да му навреди седналата поза и друсането за толкова време?  newsm78

Моят мъник беше точно на 2 месеца и 16 дни, когато пътувахме от София до Бургас. Не мисля, че е проблем. Той спа през цялото време. Стига столчето да е съобразено с възрастта на детето. Моето е такова като кошница. Не съм слагала възглавници или нещо подобно, за да не хлътва.

А по темата. Столчетата все още не са задължителни по закон, в смисъл, че текста не е приет в този вид. Реално обаче, и по закон са задължителни, защото има задължение всички пътници в колата да са с колани. А ако не е в столче, как точно ще му сложиш колан?

# 11
  • Мнения: 46 434
И аз се чудя какво значение има дали е написано или не Rolling Eyes
Вози си детето винаги в столче Peace

# 12
  • Мнения: 330
Мен също не ме интересува дали закона е приет или все още не. Ние ползваме столе за кола откак се е родила малката - най-важното е детето да бъде защитено. Често пътуваме и не зная ако не беше столчето как щяхме да се справяме. Много е удобно, а и практично.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 804
Въпреки уточнението на авторката на темата, ще добавя и аз, че не бих си возила детето без столче! Не катастрофа, ами едно по-рязко спиране може да има доста тежки последствия. Не 100, 1000 лв да е глобата, че май някои  хора разбират само от дълбоко бъркане в джоба.
newsm10
Нека да има повече майки,които разсъждават по този начин.

# 14
  • Мнения: 3 478
Какво значение има задължителни ли са или не? Важното е, че аз съм убедена, че са задължителни, заради безопасността на детето ми.

Много точно казано  Peace

Общи условия

Активация на акаунт