Колко от вас са "удряли на камък"

  • 2 362
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
 Има едни гадни моменти в живота, когато въпреки усилията си, не мога нищо да направя  Banghead tantrum. При най-голямо желание. Старая се, боря се, изпълнителна съм, но не постигам нищо от желаното. smile3514 smile3514
В такъв момент, искам да кажа"майната му".  newsm61 newsm61      Ама не ми се обръща езика, и пак от начало. Та искам да попитам, вие как действате в такива ситуации? Мобилизирате се повече, или се примирявате?

# 1
  • Мнения: 6 992
Ако е нещо мое, от което не зависи друг - зарязвам го и се захващам с друго. Не съм борбена личност, когато се отнася за мен.  Rolling Eyes

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 594
зависи за какво става въпрос, но обикновено съм много упорита Peace
Изпадам в истерии разбира се, но това не е повод да се откажа.
Не унивай.  bouquet

# 3
Това не е повод за успокоение, но аз съм точно такъв случай. Каквото и да правя, както и да го правя все не става. Даже в момента съм в такъв период. #Cussing out
За съжаление колкото и да се мобилизирам, и да се паля нищо не става. Само дето ми коства много нерви.
А искам да се науча да не се ядосвам за такива неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 923
Да ,имам такива моменти  Sad в такава ситуация,просто се наревавам...олеква ми ...и като ,че ли нещо се избистря и продължавам.Аз съм Телец,упорита съм и няма да си оставя магарето в калта.

Изобщо не се примирявай,за каквото и да става въпрос.Ние сме с теб  Hug

# 5
  • Мнения: 2 891
Вртя, суча и се боря до последно. Като не стане, свивам знамената, навеждам за кратко главица и се мятам да организирам нещо друго.

# 6
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз изпадам в разни такива моменти доста често, защото съм много нерешителна Везничка Simple Smile. Но пък съм и инат, така че се не отказвам лесно, дори да видя, че няма смисъл да се боря.

# 7
  • Мнения: 1 485
По принцип не се отказвам лесно,но зависи за какво става на въпрос.Сега сме се заели с мъжа ми с нещо,което ще ни коства много усилия и борба,но трябва да се справим,независимо от всичко.Живота е борба-това е!

# 8
  • Мнения: 2 407
Не се предавам, мобилизирам се,мисля как ще се наредят нещата в положителна насока и действам.Успех Peace

# 9
  • Мнения: 5 317
Аз съм малко песимистка,лесно се отказвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 635
Когато всичко се разпада. Ако това е въпросът.
Защото на мен това ми се е случвало.

Почвам да оправям нещата едно по едно.

Първо здравето.
Второ ученето (като ученичка и студентка), а сега работата.
Правя необходимата промяна в мен или околните.

После взаимоотношенията с родителтие.
После с мъжа гадже.
После с приятелите.

Единствено, ако е необходимо отслабвам или нещо друго по визията.

И никога не забравям малко време за неща, които обичам.
Да се разходя в парка, нищо, че ще стане късно и няма вечеря.
Да прочета книга, нищо, че утре ставам рано и ще ми се спи.
Или кой каквото обича и прави сам със себе си.
Иначе се чувствам изгубена в задачи и цели.

Дано помогнах.

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и а съм теле(ц)и преди много страдах от неуспехите, борех се до откат! сега си давам пове4е търпение да осъзная съветите и възможностите! понякога се примирявам, но предпо4итам спокото, децата ми имат нужда от спокойна мама!бях амбициозна, правих много неща наведнъж за да не губя време, исках мак. от всеки около мене-ами после осъзнах великата мисъл, никой не може да си надско4и сянката(себе си)!

# 12
  • Мнения: 1 849
Започвам да се моля, после винаги знам дали си заслужва да се боря или не. Ако чувствам, че трябва да се боря просто получавам мъдрост как. Но много пъти Бог ме е спирал да правя неща които на мен са ми се стрували най-правилни и хубави, но после съм виждала, че не е било така.

# 13
  • София
  • Мнения: 819
Колкото повече нещо ми се опъва, толкова повече се амбицирам и ми е стимул, приемам подобни случаи като лично предизвикателство и НЕ понасям да губя! Овен до мозъка на костите си, родена в година на козата - рОги отвсякъде Mr. Green

# 14
  • Мнения: 218
Ами казвам си, че всичко е за добро.Продължавам напред. Понякога давам максималното от себе си, понякога не..., но в крайна сметка всичко е за добро! Simple Smile

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 69
Поставя ли си цел,гоня я до дупка.Приключа ли с една задача захващам друга.Не се чувствам
 ''жива''бездействайки. Не понасям думите-НЕ МОГА,НЕ СТАВА............!Типичен овен сьм!

# 16
  • Popovo
  • Мнения: 571
Понякога се отказвам, понякога се боря до край, зависи от това дали си заслужава усилията ми.

# 17
  • Мнения: 1 263
Ако нещо не се получи от 1-ия път продължи,ако и в следващите пъти удариш на камък не е лошо да се замислиш че в подхода ти нещо може да куца и да опиташ с други подходи относно ситуацията.Със сигурност,дори и пак да не се получи ти ще се промениш и отношението ти към проблема също.Но най-вероятно е да достигнеш до някакъв изход и решение на проблема. 

# 18
  • Мнения: 990
Аз съм много упорит човек и като такъв преследвам целите си докрай.Не се отказвам и обикновено такъв заплетен казус , може само да ме мотивира още повече. Понякога това ми пречи повече от колкото да ми помага  Tired

# 19
  • Мнения: 14 486
Има едни гадни моменти в живота, когато въпреки усилията си, не мога нищо да направя  Banghead tantrum. При най-голямо желание. Старая се, боря се, изпълнителна съм, но не постигам нищо от желаното. smile3514 smile3514

аз съм в такъв момент от живота си - а бях толкова близо.
не знам дали някога в живота си съм била толкова разочарована, но понеже опитвам от толкова много време и все не става май вече претръпнах. или все още съм вцепенена от случилото се и съм абсолютно безчувствена.
явно трябва да си преосмисля приоритетите и да се примиря

# 20
  • Мнения: 289
Случвало се е. Как реагирам.. ами зависи от целта - ако е много важно за мен, опитвам пак.
Но като цяло прекалено многото пречки ме демотивират - имам чувството, че всички обстоятелства се опитват да ми подскажат, че трябва да зарежа това  Confused и го зарязвам.. то и желанието ми се изпарява, ако трябва да се боря постоянно, за да имам нещо. Вярвам, че това, което трябва да се случи, ще се случи, и се опитвам да не слагам на сърце неуспехите  Peace

# 21
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ако си заслужава се боря до дупка.Но ако неЩата са по маловажни и не зависят само от мен май в крайна сметка се отказвам в определен момент.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Боря се и гоня до дупка.

Понякога унивам, когато осъзнавам, че много от усилията ми са отишли на вятъра.

Иде ми да се изям от ЯД! Наревавам се, или вдигам скандал на 1-ви, изпречил се пред погледа ми.

# 23
  • Мнения: 2 759
           Ми като ми писне много, ако мога да си го позволя - забравям го. След известно време (понякога още на другия ден) се захващам с нови сили. Обикновено тогава се получава, при това лесно. Иначе нощем ми идват доста варианти за справяне с нещата. Ух, как не станах изобретател незнам...

# 24
Непрекъснато ми се случва Simple SmileПолагам усилия и много трудно преживявам неуспехите ,но опитвам отново и отново.. и пак се ядосвам и пак опитвам с нова стратегия.Понякога по цели дни и нощи се лутам да открия къде ми куца ,че  не се справям с дадена ситуация.Веднъж успявам ,друг път- не,въпреки че ми се струва 4е съм изпипала всеки детайл.

# 25
  • Мнения: 3 500
Трудно се примирявам. Така е щото при мен нещата винаги стават по трудния начин. И затова продължавам да напирам, нали съм теленце та все съм с рогата напред.Това толкова ми пречи понякога.

# 26
  • Мнения: 1 063
Много абстрактно звучи, но пак си зависи от конкретното нещо. Има неща, които ги изчаквам с времето - минават години, но не се примирявам. Търпелива съм с тях.
Не разбирам нещата така - или става или не става, в един момент е ясно. Ако не стане - спирам да го мисля. Всяко зло за добро. Това си казвам аз.

# 27
  • Мнения: 836

аз съм в такъв момент от живота си - а бях толкова близо.
не знам дали някога в живота си съм била толкова разочарована, но понеже опитвам от толкова много време и все не става май вече претръпнах. или все още съм вцепенена от случилото се и съм абсолютно безчувствена.
явно трябва да си преосмисля приоритетите и да се примиря

Уриелче, при мен нещата се получават точно след такъв момент... Ама винаги  ooooh! Не съм от тези, които лесно получават каквото и да е, но след това виждам, че са си заслужавали усилията и чакането!  Hug

# 28
  • Мнения: 12
Mного пъти съм удряла на камък, че и на скала. Аз съм много безволев човек и много бързо се отчайвам. Хващам се, че започвам да се упреквам, че съм виновна за всичките нещастия на земята

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 207
по принцип последните години всичко получаваме с много нерви и много работа но съм много упорит човек понякога оставям някое желание за в момента но не забравям и се боря до последно да постигна желаното даже се дразня от себе си за ината си но зависи от проблема или желанието дали си струва борбата дори да е най-тежката и все пак след като си се борил успеха е по сладък

# 30
  • Мнения: 779
Пробвам всякакви варианти,давам всичко от себе си и ако въпреки това не се получава, значи просто не му е дошло времето на въпросното нещо да се случи.Изчаквам,премислям и после пак атакувам Peace.

# 31
  • Мнения: 207
при мен също нещата се получават по трудния начин ,но не унивам,напротив все по-вече се настървявам
трудностите в живота приемам като предизвикателства,които трябва да преодолея ,така се чувствам силна
действам като МАЛКАТА-СЛАДКА ШМАТКА-атакувам докато не превзема крепостта

# 32
  • Мнения: 3 674
Трудно се примирявам. Така е щото при мен нещата винаги стават по трудния начин. И затова продължавам да напирам, нали съм теленце та все съм с рогата напред.Това толкова ми пречи понякога.
Sorry  4е малко  съм извън темата. Selia Много сте сладки,клипчето ви е стархотно!! Heart Eyes

# 33
Преди години имах силна воля и дива амбиция да успея на всяка цена. Или каквото си наумя, да стане задължително, макар и с цената на всичките усилия и  нерви на света. "Искам - значи мога" и дрън-дрън простотийки от този род ме съпътстваха дълги години докато разбрах колко безсмислено е да риеш срещу съдбата. Сега вече, след поредица от поучаващи събития в живота ми, вече имам познанието и нямам енергията за всичко това и приемам нещата философски - ако на нещо му е писано да стане, то си става, или както казват арабите - "Мактуб" - което означава "Написано е".  Като нещо не става никак, значи не е за мен и не е трябвало да стане. Вече не хабя жизнени ресурси да го форсирам излишно, зарязвам го и си търся моята възможност.

Общи условия

Активация на акаунт