От пет дни с висока Т

  • 953
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Преди пет дни мойто момче се събуди с висока Т.Веднага го закарах на лекар и диагнозата беше грип,изписаха му само Есперитокс ,защото гърдичките били чисти.Обаче Т не пада трайно ,само докато трае Нурофена и пак вдига ,и вчера пак го закарах на лекар.Гърдите му пак чисти,но гърлото много червено и ни изписаха Аугументин.И сега се чудя дали да му го давам?Вие как мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
След три дена с висока Т е редно да се започне с АБ защото е възможна вторична бактериална инфекция.Само да допълня че не е редно да сваляш Т по-ниска от 38,5С,така пречиш ноа организма сам да се пребори с вируса.

# 2
  • Мнения: 6 315
Права е лиани, само 1 допълнение - не се сваля ако детето няма някакъв хроничен проблем Simple Smile.

# 3
  • София
  • Мнения: 276
Щом е зачервено гърлото, по-добре го заведи на специалист- УНГ. Той ще прецени какво е състоянието и ще ти каже как да действаш.

# 4
  • Мнения: 125
И дъщеря ми от в4ера е така,с много висока т,за4ервено гърло,тази сутрин 3 4аса немога да я сваля,ужас,,изписаха ни и на нас аугументин,но като 4е ли още няма ефект от него,казаха 4е запо4вал  да действа едва на 3-ия ден !!!!!!!!!!!!!

# 5
  • Мнения: 270
Това е точно нашият случай от преди две седмици.Въпреки,че започнах антибиотика на третия ден,температурата продължи 6 дни.Според мен започни антибиотика,да не стане по лошо.Бързо оздравяване и не се притиснявай.

# 6
  • Мнения: 2 082
ако имаш смелост-изчакай и не давай аб.грипа е такъв-с продължителна температура.ние имахме 6 дни.може само да следиш за усложнения/отит,бронхит/,ако няма такива няма смисъл да го даваш-няма да помогне

# 7
  • Мнения: 6 315
При грип няма зачервено гърло  Peace. Лично аз бих започнала антибиотика щом температурата не спада от само себе си.

# 8
  • Мнения: 2 082
При грип няма зачервено гърло  Peace. Лично аз бих започнала антибиотика щом температурата не спада от само себе си.
ние го започнахме с червено гърло и болки...

# 9
  • София
  • Мнения: 4 571
А утайка не правихте ли? Да видите каква е инфекцията? А ушите как са?
Моята дъщеря преди няколко месеца беше така. Няколко дни с 39-40 гр. Изписаха ни Аугментин, след много разправии, ефект нямаше, детето поддържаше Т, докато не му смениха АБ /след консулт с УНГ/.

# 10
  • Мнения: 705
При грип няма зачервено гърло  Peace. Лично аз бих започнала антибиотика щом температурата не спада от само себе си.
ние го започнахме с червено гърло и болки...

и моите деца - така. седем дена висока Т и зачервено гърло, нищо друго. на 4-я ден за всеки случай им пуснах изследвания на кръвта - нямаше инфекция. излекуваха се само с хомеопатия. през ден ги преглеждаше лекар, защото този грип може да доведе до пневмония, но слава Богу, при тях не се стигна дотам.

# 11
  • Мнения: 6 315
ние го започнахме с червено гърло и болки...

Добре! По принцип грипът рядко е съпроводен с болки в гърлото.

stelt радвам се, че сте успели само с хомеопатия. Моето дете обаче направи пневмония след 5 дни с висока Т (слушаха го и него през ден и буквално за ден и 1/2 направи страхотни хрипове) и не бих рискувала повече.  Peace

Бързо оздравяване на болните!

# 12
  • Мнения: 705
Моето дете обаче направи пневмония след 5 дни с висока Т (слушаха го и него през ден и буквално за ден и 1/2 направи страхотни хрипове) и не бих рискувала повече.  Peace


и мен от това най-много ме беше и по принцип ме е страх. задължително при каквато и да е Т трябва да водим децата на лекар, независимо дали е хомеопат или алопат, предполага се, че те си знаят работата. не бива да разчитаме само на съвети от форума Peace

Общи условия

Активация на акаунт