лимфангиом

  • 7 460
  • 13
  •   1
Отговори
поставиха ни тази диагноза след раждането, някой знае ли нещо за нея - как се лекува, защото ни казаха че трябва операция, но бебето е много малко още-няма и месец. Ако някой има подобен случай или знае нещо по въпроса-моля, да ми пише, благодаря предварително;

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сега виждам темата - направете консултации с повече лекари. За възрастни хора знам, че новото е да не се пипат с операция, за дете нямам представа

# 2
благодаря, Dorothy! всичко по темата ми е от полза. Говорихме със завеждащ отделението по детска хирургия в Пирогов,  за второ мнение и преглед, но лекарят каза, че детенцето е много малко още и да отидем след няколко седмици.  Дано да има и друг начин освен операция!

# 3
отново правя запитване - някой има ли поставена такава диагноза-лимфангиом. заболяването е вродено и се среща сравнително рядко. представлява образование, разширение на лимфни съдове и се открива обикновенно в първите дни след раждането. интересува ме дали някой е имал подобен случай и как се е справил с проблема. мола ви, пишете ми!

# 4
  • Мнения: 8 890
Здравей!
Моята  седемгодишна дъщеря има поставена такава диагноза.
Писах ти на лични!

# 5
  • Мнения: 200
Имам дъщеря с диагноза вроден линфангиом . Моя съвет е да се направи операция колкото се може по рано / при нас нещата бяха излезнали извън контрол / . Специалистите които ви трядват са в Пирогов -II -РА Детска гръдна хирургия .Направете консултация с доц.Бранков ; доц.Панов и д-р Шивачев . ТЕЗИ ХОРА СПАСИХА ЖИВОТА НА ДЪЩЕРЯ МИ.  Всеки които има такъв проблем може да ми пише -много инфорцаия съм набрала за 4 години и на много лекари съм я водила , а за изследвания да не говорим . Това е рядко срещана диагноза и няма много информация за това заболяване ,затова съм готова да помогна с каквото мога. Успех на всички ! ИМА ЛЕЧЕНИЕ !

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 14:12 от viva31

# 6
привет, viva 31! при нас лимфангиома е в гръдната област, не е голям, на пръв поглед, бърз, едва ли ще се види. Напипва се под мишничките като грапавина под кожата. интересува ме какви изследвания трябва да се правят, за да се потвърди диагнозата, защото при нас я поставиха само с външен преглед, без всякакви изследвания. на какъв лекар да заведем детенце, освен на детски хирург, за второ мнение?

# 7
  • Мнения: 1 710
Момичета, дайте информация за това заболяване, така всеки следващ с такъв проблем няма да се налага да търси под дърво и камък.  Hug

# 8
  • Мнения: 200
Здр.момичета. Ще ви разкажа за дъщеря ми , дано да съм ви полезна с информацията.
Дъщеря ми в момента е 4год.2 мес. .Роди се с огромен оток на шииката. В Бургас в родилното и в неонатология ми поставиха диагноза ВРОДЕНАХИПОТЕРИОЗА /означава психическо и физическо увреждане и живее най-много до пубертета/ Два месеца живяхме с мисълта че детето ни е жив труп. При един от прегледите при джи пито ме посъветва да се консултирам с ендокринолог и я заведохме във Варна - Университетска болница при Д-Р ВИОЛЕТА ЙОТОВА / СТРАХОТЕН ЧОВЕК И СПЕЦИАЛИСТ /,за наша радост страшната диагноза отпадна и ни поставиха диагноза вроден лимфагиом. Мнението на всички лекари беше да не се пипа щом не пречи на храненето и дишането. Продължихме да ходим при д-р В.Йотова и в продължение на 2 години отока значително намаля от самосебеси. Но в самата област имаше постоянна динамика например когато пиеше антибиотик се появяваха твърди топчена в отока, появяваха се синини без причина които стояха много дълго време, когато е била болна и кашляше отока се увеличаваше , после като оздравееше намаляше. За тези три години сме я водили в Хасково при проф. Караханян / Светило в ендокринологията/,тя потвърди диагнозата и не посъветва да чакаме. Водихме я в София в МА-доц. Евстатиев/факултет по стоматология/той беше на същото мнение . По негова препоръка направихме ЦВЕТНА СНИМКА НА МЕКИ ТЪКАНИ И СКЕНЕР НА ГЪРДИ И ШИЯ. Диагнозата се потвърди и каза търпение защото шията била деликатна обаст и много рискована за операция. В Пловдив клиника по КРанеофациална хирургия категорично отказаха да я лекуват не сме били за тях.
Но в един момент котаго беше на 3год.3мес. се събуди една сутрин и каза че я боли отока, до вечерта беше станал огромен и имаше температура 38-39 гр. По мнение на джипито я закарахме още на следващия ден в онкохематология на ИСУЛ - ДОЦ.БОБЕВ, но той ни изпрати в Пирогов при доц.Бранков -зав.отделение на гръдна хирургия. Всички в Пирогов не посрещнаха с думите "КАКВО СТЕ ЧАКАЛИ ДО СЕГА ". ДОЦ.БРАНКОВ, ДОЦ.ПАНОВ И Д-Р ШИВАЧЕВ СПАСИХА ЖИВАТО НА ДЕТЕТО МИ. 15 ДНИ СЕ БОРЕХА С ТЕМЕПАРТУРАТА И ВЪЗПАЛЕНИЕТО НА ОТОКА . А ОТОКА БЕШЕ ТОЛКОВА ГОЛЯМ ЧЕ ЗАКОПЧАВАХ ЯКЕТО И САМО ДО ГАРДИТЕ. / И БОЛЕШЕ ,СЪРБЕШЕ И ПАРЕШЕ/. ПРЕДИ ОПЕРАЦИЯТА ПОДПИСАХ ДЕКЛАРАЦИЯ ЧЕ БОЛНИЦАТА НЕ НОСИ ОТГОВОРНОСТ АКО ДЪЩЕРЯ МИ УМРЕ НА ОПЕРАЦИОННАТА МАСА . РИСКОВЕТЕ БЯХА В ТОВА ЧЕ ШИЯТА Е СВЪРЗВАЩА МЕЖДУ ГЛАВАТА И ТЯЛОТО/ СЪННА АРТЕРИЯ ЛИЦЕВИ НЕРВИ , И ДР./ ПРЕДУПРЕДИХА МЕ ЧЕ АКО ЗАСЕГНАТ ЛИЦЕВ НЕРВ ЩЕ ОСТАНЕ С ПАРЕЗА НА ЛИЦЕТО , АКО ЗАСЕГНАТ ЦЕНТРАЛНА АРТЕРИЯ МОЖЕ ДА УМРЕ НА МАСАТА И ОЩЕ ТАКИВА СТРАХОТИИ/, НО СЛАВА НА БОГА ВСИЧКО МИНА УСПЕШНО И ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО БЕШЕ ЧЕ ИМА ТРАВМИРАНЕ НА ЛИЦЕВ НЕРВ НО В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 1 ГОДИНА / ДО 01,2007/ БЯХМЕ НА ФИЗИОТЕРАПИЯ И СЕГА Е ДОБРЕ НЕРВА СЕ ВЪЗСТАНОВИ. 
ЗАТОВА СЪВЕТВАМ ВСИЧКИ РОДИТЕЛИ С ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ
1.НЕ ЧАКАИТЕ
2. ИЗСЛЕДВАНЕТО КОЕТИ ВИ ТРЯБВА Е СКЕНЕР И ЦВЕТНА СНИМКА НА МЕКИ ТЪКАНИ.
3. АКО ИМАТЕ ВЪЗМОЖНОСТ СКЕНЕРА ГО НАПРАВЕТЕ В ПИРОГОВ.
 4. СПЕЦИАЛИСТИТЕ КОИТО ВИ ТРЯБВАТ СА В ПИРОГОВ 2-РА ГРЪДНА ХИРУРГИЯ ЗАВЕЖДАЩ Е ДОЦ.БРАНКОВ , ДОЦ.ПАНОВ Е ЗАВЕЖДАЩ ОТДЕЛЕНИЕ И Д-Р ШИВАЧЕВ Е ХИРУРГ В ОТДЕЛЕНИЕТО
.

# 9
  • Мнения: 200
Мила teta75, разбирам болката ти и притесненията ти . Аз бях стигнала до клиника във Виена. Но мисля че не трябва да се притесняваш от операция дори и на бебе. Като заначало направете скенер и цветна снимка на меки тъкани , можеш да я задедеш в ИСУЛ -онкохематология при доц.Бобев само на преглед за да се успокоиш че не е "липом"-рак на лимфата. От скенера ще разберете дали има и такива отоци които не се виждат примерно към към бял дроб сърце и т.н. Всички тези изследвания може да ги направите и в Пирогов и по служебен път да изпратят кръв във Исул . От сърце ти желая успех. Бъди силна! Изход има! Мога да ти дам телефони на лекарите но ги има в сайта на Пирогов.

# 10
  • Мнения: 1
zdravei Viva! moqt slu4ai e podoben za tova iskam da se dopitam i do teb. az sym na 21 predi okolo 6 godini mi otkriha limfangiom .hodih v nqkolko binici ,no nai-dylyg be prestoqt mi v sofiq v onko dermatologi4nata klinika.tam mi napraviha kupi6te izsledvaniq ,no vseki kazva,4e e jelatelno da ne se operira za6toto i moqt se namira na vrata ,a tam kakto i ti pi6e6 e dosta riskovana oblast.dumite na doktorkata bqha ,4e v bylgariq edva li nqkoi bi se nael da pravi tam operaciq,4e problema v momenta bil po-skoro kozmeti4en.nqmam nito bolki v tazi oblast,nito syrbej ili ne6to takova.na momenti imam 4uvstvoto ,4e e malko po-poddut,no doktorkata kaza,4e tova e nevyzmojno ili 6tql da narastva ili 6te si e vse takyv,no nemojelo da stava po-golqm i sled tova da spada.iskam da znam dali e bezopasno da se ostavi taka?

# 11
  • Мнения: 200
Здр. Деси86, не знам какво да ти кажа в смисъл знам ноооо не съм лекър а осто съм една припатила майка. Линфангиома на дъщеря ми за 12 часа се влоши много беше силно увеличен, зачервен , сърбеше и болеше и продължаваше да расте с часове. Всички лекаи ме съветваха да не го оперираме ,ече сама знаеш защо ,но в Пирогов ме посрешнаха с думите " КАК МОЖЕ ДА СТЕ ЧАКАЛИ ТОЛКОВА ДЪЛГО" направо щеше да припадна аз 3 години я бях водила къде ли не.
Единствено доц.Бранков със екип се наеха да оперират 14 дни преди операцията се бореха с температурата не можеха да я свалят с антибиотици. Самата операция беше много продължителна и сложна - подписах декларация че няма да съдя болн. ако дъщеря ми почине па време на опер., обясниха ми че ако засегнат главна артерия ще умре, ако засгнат лицев нерв ще остане с парализа на лицето докато е жива - няма да може да дъвче и т.н все страхотии..... СЛАВА НА БОГА всичко мина добре имахме само травмирам лицев нерв не засегнат а травмирам т.е когато плачеше и се усмихваше със широка усмивка едната страна усничката придърпваше но в продължение на една година ходихме всеки ден на физиотерапия и сега е добре. Белега е жесток защото тази висящата кожа след като са изрязали отока я хванаха във шева не било добре да се режи от кожата и сега има дебел белег но и това не ме притеснява  като порасне ще направим пластична операция.
Мога да те посъветвам да се консултираш с проф. Бобев от ИСУЛ ОНКО-ХЕМАТОЛОГИЯ да не е нещо онкологично / не дай си боже/ , ТОЙ Е НАЙ-ДОБРИЯ В Б-Я. И С ПРОФ.БРАНКОВ ОТ ПИРОГОВ ТОЙ Е ДЕТСКИ ХИРУРГ НО СЪМ СИГУРНА ЧЕ НЯМА ДА ТИ ОТКАЖЕ ПРЕГЛЕД И АКО ТОЙ НЕ МОЖЕ ДА ТЕ ОПЕПИРА ДА ТЕ НАСОЧИ КЪМ НЕГОВ КОЛЕГА
МОГА ДА ТИ КАЖА СЪС СИГУРНОСТ ЧЕ  ПРОБЛЕМА НЕ ПРОСТО КОЗМЕТИЧЕН. СЕГА ТРЯБВА ДА ТРЪГВАМ ПИШИ МИ КАК СИ И ДА ЗНАЕШ ЧЕ С КАКВОТО МОГА ЩЕ ТИ ПОМОГНА
 

# 12
  • София
  • Мнения: 2 262
Мила Вива и моя син Мишо е опериран от доц. Бранков, но за друго, не се тревожи от това, което си подписала, всички подписваме такъв страшен лист за жалост и се молим да не стане истина........ Но си попаднала на истински хора, и тримата доктори са ни любимци и дори ни помогнаха и при второто дете, смятам, че без тях Лъчо също нямаше да го има, те откриха какво става и че се нуждае от спешна операция вече. Прегръщам те много!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 89
Здравей
ние сме скоро оперирани точно от това.Поставиха ни тази диагноза при прегледа в Пирогов .Тя се роди с белег на гръдната област който почна да нараства.Единствения изход е операция..При нас при изрязването са се засегнали много лимфни възли и се събира лимфна течност, но нещата са си наред, просто ще е необходимо повече време да зарастне раната и постепенно тази отделена лимфа да се абсорбира от тялото.Предполгама ,че затова колкото по-малък е лимфангиома , толкова по лесно ще заздравее..Прие ни доц.Бранков ,а я оперираха Др.Дребов и др.Шивачев.За консултация трябва само с детски хирург
За изследвания ,може да се направи ехограф.При нас резулати от ехографа беше липом.НЕ ПОЗНАХА.
В дествителност се вижда какво точно е от хистологията.Като мине операцията се дава материал за изследване.
Надявам се ,че съм ти била полезна с нещо.

Общи условия

Активация на акаунт