Правилно ли е

  • 362
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Тъй като нищо не разбирам от счетоводство имам един въпрос към вас. Родих дъщеря си на 30.10.2006 г. . Осигуряват ме на 195 лева. За месеците октомври и ноември взех по 176 лева, а днес взех за декември 157,47 лева. Моля ако някоя от вас знае да ми отговори дали това е правилно и ако е така защо се получава така. Благодаря ви много предварително.

# 1
  • Мнения: 3 695
Обезщетението се изчислява като сума за 1 работен ден и после се изплаща всеки месец в зависимст от това колко работни дни има той. Октомври и ноември имат 22 работни дни и двата месеца и затова си получила една и съща сума (8 лв * 22 раб.дни = 176 лв). Декември има 21 раб дни и затова е по-малко, но освен това в края  на годината се прави преизчисление на ДДФЛ (данък върху доходите на физичческите лица) и оттам може да ти се намали или увеличи сумата, в зависимост от резултата при изчеслението (дали има да се довнася данък или да ти се възстановява).

# 2
  • Мнения: 1 986
  След отговора на tini-mini  няма какво да добавя PeaceСумата на обезщетението се променя в зависимост от броя на работните дни през месеца Wink

Общи условия

Активация на акаунт