Дилема за училище-дайте съвет!?

  • 1 287
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Дилемата ми е такава - дали да дам детето в по-добро училище (до колкото е възможно - с име така да се каже и повече изисквания) или да го дам в училище , в което ще е под надзор (майка ми работи там) и живее в непосредствена близост - т.е. ще може да я взима и дори тя сама да се прибира там, а аз ще си я прибирам после.  newsm78 Какво ще кажете newsm78

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
при майка ти.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
зависи дали можете да я водите в по-доброто училище и да я прибирате освен по разписание и при всички непредвидени ситуации: намалени часове, спортни празници и т.н.

# 3
  • Мнения: 7 474
зависи дали можете да я водите в по-доброто училище и да я прибирате освен по разписание и при всички непредвидени ситуации: намалени часове, спортни празници и т.н.

И в двата случая трябва да я карам до там , но са ми на еднакво разстояние. Просто в едното ще имам помощ и надзор .

# 4
От личен опит ще кажа, че удобството трябва да е последното нещо, с което следва да се съобразяваме при избора на училището - много важно е училището да е добро,  макар и да е по-трудно воденето и взимането от училище. Аз бях допуснала грешката да избера по-удобното, но се убедих, че качеството на обучение и наличието на ред в едно училище са по-важни и сменихме училището.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
надзорът сам по себе си не е кой знае какъв плюс според мен. моята дъщеря досега е изкарала четири години и половина в училище без надзор и не сме забелязали липсата му. предимство е възможността майка ти да я прибира след училище или при извънредни ситуации и то в случай, че ти не можеш да го правиш.
колко второто училище е "по-лошо" от първото? какви са разичията в програмите и изискванията? какви възможности предоставя всяко от училищата, вкл. занималня, допълнителни дейности и т.н. добрият старт е от съществено значение.

# 6
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Ние избрахме по-близкото училище, но то е през една пресечка от нас. Ако разстоянието и до двете училища е горе-долу еднакво бих избрала според насочеността на самото училище ( езици, спорт... ) и самата учителка за първи клас, а не според престижа

# 7
  • София
  • Мнения: 900
Само при мама!!!

 Hug

# 8
Най-важното е да си изясниш приоритетите.Какво значи"по-добро училище"?Не винаги зад многото приказки има съответстващо покритие.Виж и прецени хората,които го хвалят.Има такива,които държат най-вече на външната показност,записват децата си някъде,защото и други са се записали там.Вгледай се в човека,който ти хвали училището-можеш ли да се довериш на неговите преценки,одобрявашли го.Ако може лично, срещни се и поговори с учителите от випуска-кой ти се струва най-близо до твоите нагласи и изисквания,до нуждите на детето.Посетете заедно училището-вижте стаите,коридорите,двора,атмосверата като цяло.Не е маловажно и удобството-да знаеш,че може да се прибере лесно и да има някой роднина наблизо,който да помага при нужда.Успех в избора!

# 9
  • Мнения: 3 743
Дилемата ти е голяма, най-добре щеше да е ако може да се съчетаят и двата варианта Simple Smile Аз бих предпочела втория, все пак ще си по-спокойна ако има на кого да разчиташ Peace. Имай предвид, че някои от т.нар. "добри" училища се крепят на стара слава и нещата не винаги са такива, каквито са били!   Вярно е, че изискванията в училищата понякога доста се разминават, но това в голяма степен зависи и от учителката!

# 10
# 11
  • Мнения: 7 723
Лео, дай я при майка ти, че да ти е по- спокойно.  Hug

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
От първи до 4 клас има добри учителки, а не по-добри училища. Затова при мама.

# 13
  • Мнения: 7 723
А има ли начин да проучиш преподавателите в двете училища и тогава да прецениш  Thinking
Много е важно основата на образованието да е професионална  Thinking

# 14
  • Мнения: 7 474
В училището при майка ми ще избера учителката , а в другото каквото се падне Wink

Общи условия

Активация на акаунт