Ампули Тотема

  • 43 653
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, момичета. Откриха ми че  имам нисък хемоглобин(100) ми предписаха Малтофер и ампули Тотема..Днес започнах да ги взимам, но трябва да Ви кажа че Тотемата не са особенно прятни за мен поне....много сладки и ми напомнят на сироп, а аз не обичам да пия сиропи...Другото което ми направи впечатление е че като го изпих и езика ми се оцвети, стана почти черен...ужассс.......притеснявам се че май ще оцвети и зъбите ми...как да предотвратя това.....някой знае ли?Неприятно, езика как да еее.... ама и зъбите ..просто незнам.....Вече се притеснявам и затова че ми се насъбраха доста хапчета за пиене;Магне Б6, фолиева киселина, витамини Топ Левюр, Малтофер и тези ампули...имам чувството че ще объркам дозата......

# 1
  • Мнения: 2 663
Няма страшно!А ги пиех много време, не се знае дали и сега няма пак да ги пия.Не съм забелязала да има промяна в цвета на зъбите ми.За да си по-спокойна си ги измивай след всяко пиене.
А за да  ти  е по-вкусна я пии с нектар от праскова примерно, на мен това ми помагаше да се преборя с повръщането- адски ми се гадеше от вкуса на Тотемата

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Като чета,май и аз ги пих почти същите лекарства до края.Тотема е с отвратителен вкус според мен!Аз го смесвах с една чаша сок от ананас и само така можех да го пия.Никога не съм го пила чист и да ти кажа никога не ми е оцветявал зъбите и езика разреден.Пробвай със сок.

# 3
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Тъжната истина е, че абсолютно всички желязосъдържащи препарати имат гаден вкус, хапчетата също. По мои наблюдения тотема поне са по-ефикасни, а и са далеч по-приятен вариант от венозно наливане на sorbifer, което - вярвай ми - много боли и скапва вените. 100 не е фатално нисък хемоглобин за бременна, ако наблегнеш на телешки пържоли може и да не се наливаш с гадости, които да ти съсипват настроението Grinning

# 4
  • Мнения: 4 418
И аз ги пиех със сок и е поносимо.Не са ми оцветявали езика и зъбите.

# 5
  • Мнения: 2 381
И аз ги пиех със сок и е поносимо.Не са ми оцветявали езика и зъбите.
И при мен така.Дори и в момента пия от тях.

# 6
  • Мнения: 9 990
Мда, Тотемата е ужасно гнусна бих казала за небременна, камо ли за бременна.И аз я пия и едвам я удържам да не я повърна... SickНо е добра, вдига желязото, определено...помага..

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз ги пиех със сок и е поносимо.Не са ми оцветявали езика и зъбите.
Сок ябълка препоръчвам!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 768
на мен ми оцвети зъбите Cry така че внимавай. аз си мислех че е от сока арония с който се наливах по това време и го спрях но не би. успокоителното е че като я спреш пак ще ти се "избелят". аз пиех тотемата разредена с вода, не че беше приятна ама не ми се е повръщало от нея.

# 9
  • Мнения: 1 440
И аз почти я повръщах тая Тотема, но пък е едно от най-ефикасните средства за вдигане на Хб за кратък срок Peace Почнах да я пия като ми падна под 100. Най я понасях с някакъв мултивитаминен сок...цялата гама сокове изпих докато разбера каква комбинация ми е по вкуса Peace Фолиевата к-на също вдига Хб.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 830
аз също съм пила тотема,но по препоръка на акушер-гинеколога пиех ампулата разредена в 0,500 л. бутилка минерална вода и не ми ставаше лошо

# 11
  • Мнения: 2 821
В аптеката не ти ли казаха да я разреждаш със сок?...така е по-малко неприятна на вкус.

# 12
  • Мнения: 2 005
Аз не мога да разбера след като са толкова гадни и не можеш да ги пиеш от отвращение не ти изпишат сиропа  Логофер,който е много хубав и е предназначен именно за покачване на хемоглобина и е за бременни newsm78Аз го пиех от 7м. по 1с.л. сутрин до края на бременността си и нямах проблеми с хемоглобина си.И моят беше паднал на 98,но не е толкова нисък,зависи в кой месец на бременността си Rolling EyesАко искаш говори с гинеколога си да ти го изпише.От него ти гарантирам,че ще се чувстваш добре HugЛека бременност  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз пиех първо Малтофер, тъй като е по-малко гаден, но пък не ми подейства и доки ми изписа Тотема. Отвратителна е на вкус, да, но пък ефектът е поразителен - поне при мен беше така. Аз я разреждах с вода, със сок ми беше по-гадно. Какво да ти кажа, първите няколко пъти едва я преглъщах, но след това изпивах чашата на веднъж и се опитвах да не мисля колко е гаден вкусът.

# 14
  • Мнения: 327
След секциото ми ги предписаха,още докато бях в болницата-20ампули заради загуба на кръв при операцията.Пих ги с ябълков сок,поне така не са толкова непоносими. Hug

Общи условия

Активация на акаунт