До кога със залъгалка

  • 880
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 152
ЗДРАВЕЙТЕ Hug

Моя бебок утре прави 4-ри месеца и се чудя, докога да му давам бибата.Да ви кажа пристрастен е към нея:crazy:.Опитах днес да не му я давам и докато сме на разходка, няма проблеми, не я иска.Обаче като се прибрахме , събуди се и хапна и започна да я "търси". Плачка, нерви се, лапа си ръчичката - така един час и накрая му я дадох. Thinking
Кажете ми моля вашия опит с отказването на биба.Само да споделя, че ние не се кърмим и бибата основно я търси, когато иска да спинка, тя го приспива...

# 1
  • Мнения: 46 508
Аз бях решила да я пробвам след 2 години, но така стана, че я махна на 1 г. и 10 месеца.
4 месеца е прекалено рано, по-добре да не си я давала въбще  Tired

# 2
  • Мнения: 2 082
ние я махнахме на 1г и 8м.и аз мисля,че е малко детето-така се успокоява.преди да я махнем спеше без проблеми,но махнах ли я-отказа спането...

# 3
  • Мнения: 7 474
Някъде около 1г.6мес.  Thinking Сега ще започнат зъбките и ще я иска още повече, изчакай Peace

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Синът ми сам отказа биберона на 2 месеца,така,че не съм имала такъв проблем.Хубаво е по навреме да я махнеш.защото като почнат да растат зъбките от биберона могат да се изкривят.

# 5
  • Мнения: 338
Аз я махнах на два месеца и половина, започнах да я давам  в родилното, защото през нощта не даваха Ам и беше голям зор-но той никога не е проявявал интерес. Ако не я махнеш, докато не ви растат зъбки мисля че след това ще ти е по-трудно LaughingУспех

# 6
  • Мнения: 1 382
Нашия хубавец я отказа съвсем сам на 10 месеца...даже ми беше криво защото се получи така, че за залъгалка започна да ползва гърдите ми  Crazy

# 7
  • Мнения: 3 500
Четох някъде, че по-добре залъгалка отколкото пръстчетата. Моята беба я научиха още в родилния дом на биберон и досега си заспива с него.Моят съвет е давай залъгалката само при заспиване, а не да я смуче по цял ден.Но е много рано да го отказваш от нея. Освен това благодарение на тая залъгалка почти не сме имали проблеми с растящите зъби /отдолу вече има 2, отгоре растат 4 едновременно/.Според мен помагат.

# 8
  • Мнения: 150
При Алекси беше голям зор с отказването - чак на 2 години. Беше свикнал да заспива с нея иначе през деня не я искаше много преди това. Но все пак успяхме - то просто си идва моментът. Не ти препоръчвам да я махаш насилствено, защото тогава започват да си смучат палците, което пък няма отказване. Бибата можеш да я хвърлиш, но палеца - не. Още повече казваш, че когато бибата я няма, си търси пръстите, което вече е потенциална опасност. Мартин, например, изобщо не е въодушевен от бибата, но го виждам, че постоянно търси да си уцели палеца или си лапа целия юмрук. Затова го дебна много - изобщо да не успее да усети, колко е "хубаво" и тикам бибка настойчиво, за да избегнем смученето на пръсти.

# 9
  • Мнения: 1 448
Все още е с биба и не мисля аз да го отказвам, ще го оставя сам да си я хвърли  Naughty

# 10
  • Мнения: 6 461
На Тошко му махнах бибката на 1г и3м ...много сълзи се проляха Cry
Пламен е 1г и5м и все още е с биберон.Мисля в най-скоро време да се заемам и да го отказвам.

# 11
  • Мнения: 88
Най-добре в по-късна възраст да се отказва бебето от залъгалката.Аз пък се чудя да ли да я давам Thinkingвъобще?От раждането ,досега не се е налагало,но напоследък започна вечер ,преди заспиване да си сму4е юмручето,4ак се е зачервило.Селиа,къде си чела,4е е по-добре да се дава залъгалка,насочи ме!

# 12
  • Мнения: 1 029
Моята беба пък изобщо не иска биба Rolling Eyes
Струва ми се, че е прекалено рано да го лишаваш от това, особено щом е свикнал толкова много със залъгалката. Може пък един ден сам да се откаже от нея.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 152
Определено и аз смятам, че е по-добре залъгалка, отколкото пръстче...Но все го сравнявам с племеника ми, който сега е на 2 години.Той мразеше биби и никога не си е смучел пръста, но пък го кърмиха около половин -един час, а Цеци си изяжда млякото за 10 минути.Няма как иначе да му се задоволи сукателния рефлекс. След две седмици пак ще пробвам, ако не стане след още две пак и така докато стане Whistling
А в крайна сметка, това да ни е проблема Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 20:53 от кръц кръц

# 14
  • Мнения: 3 478
Много ми се струва мъничък твоят малчо да му взимаш бибата. Повечето дечица с течение на времето сами започват да се отказват. Моята кукла беше пристрастена към бибата нон стоп. Сега я иска само като ще ляга, което за нас си е голям напредък.

Общи условия

Активация на акаунт