Обикновенно кисело мляко или йогурт?

  • 7 373
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

до сега не сме папали кисело мляко, мисля скоро да и дам. Онзи ден прочетох една тема тук някъде, една мама каза че не дава кисело мляко, а само йогурт \което си е пак кисело мляко, нали?\. Въпросът ми е, може ли да дам от този бебешкия йогурт, без да сме яли до сега обикновенно кисело мляко?

И още един въпрос, киселото мляко постепенно ли се въвежда или от раз? Кумата ми мисли да замени едно от храненията с кисело мляко, така и казал педиатъра?!?  Shocked Детето е 2 месеца по-малко от нас. Wink
 
Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сигурно аз съм мамата, за която говориш. Да, аз давам уогурт, но като десерт или смесено с бисквити - не да замествам хранене. Млечното ни хранене (вече е само едно - вечер) е с адаптирано мляко.

# 2
  • Мнения: 1 517
и аз давам йогурт с бисквитки той друго кисело мляко не иска да вкуси

# 3
  • Мнения: 2 258
Давам и йогурт и кисело мляко и нямаме проблеми-харесва и.Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

# 4
  • Мнения: 1 809
Аз от скоро(седмица-две) давам на Хриси йогурт.
Харесва го и не съм я захранвала както пюретата лъжичка, две, ами направо цяло млекце на веднъж:wink:
Хареса й, нямаше реакция и продължих да й давам Flutter

# 5
  • Мнения: 1 517
Цитат на: SAYONARA
Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

Що?Аз замествам хранене това вечеря

# 6
  • Мнения: 3 146
не виждам някаква разлика между двете.

# 7
  • Мнения: 1 809
Цитат на: mama kenga
не виждам някаква разлика между двете.

Аз разбирам това с плодовете и мисля, че това е имала предвид Katelina  Wink

Иначе е ясно, че кис. мляко и йогурт означават едно и също  Laughing

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
По-добре е да захраниш детето, щом ще му е първо опитване на кисело мляко - при евентуална реакция ще си спестите много неприятности.

# 9
  • Мнения: 1 809
Цитат на: karla
Цитат на: SAYONARA
Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

Що?Аз замествам хранене това вечеря

И аз замествам хранене с него, само че това следобед  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 4 915
За какъв йогурт става въпрос? Този на Данон или някакъв специален "бебешки", както е писала Katelina?

Защото ако е на Данон, той се води "млечен десерт", и е малко по-далеч от традиционното кисело мляко като състав - има нишесте и други добавки. Мисълта ми бе, че не са съвсем равнозначни като хранителна стойност.

# 11
  • Мнения: 2 258
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: karla
Цитат на: SAYONARA
Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

Що?Аз замествам хранене това вечеря

И аз замествам хранене с него, само че това следобед  Sunglasses



И аз замествам следобедното,но добавям в него бисквити или пък давам плодово:)Имах предвид ,че не го давам чисто;)

# 12
  • Мнения: 276
Да имах предвид, това с плодовете. Благодаря на всички ви, ще видим какво ще ядем и кога. Това което разбрах е че май няма правило, всеки прави това което прецени за най-добро или както казва мъжа ми: "Всяка майка знае кое е най-добро и правилно за детето и!" Wink

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
йогурт Laughing ужасно смешно звучи на български Laughing , който знае френски е наясно какво имам предвид.

та, йогуртът на Данон, ако се визира не е нищо друго освен предимно нишесте. ако се цели даването на нишесте - да, това е продуктът -, но това не е кисело мляко.....
в смисъл, че не трябва да се заблуждава една мама, че давайки йогурт = бацилус булгарикус.

който има възможност е най-хубаво да си закупи уред за квасане на мляко и поне да знаете какво давате.

# 14
  • Мнения: 18 542
Не, Не и пак Не! Тези "йогурти" са пълни с оцветители и консерванти!
Малки сте още за тях. По-добре давай обикновено кисело мляко и слагай плод вътре пред тези боклуци.

Общи условия

Активация на акаунт