Обикновенно кисело мляко или йогурт?

  • 7 385
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 276
Здравейте,

до сега не сме папали кисело мляко, мисля скоро да и дам. Онзи ден прочетох една тема тук някъде, една мама каза че не дава кисело мляко, а само йогурт \което си е пак кисело мляко, нали?\. Въпросът ми е, може ли да дам от този бебешкия йогурт, без да сме яли до сега обикновенно кисело мляко?

И още един въпрос, киселото мляко постепенно ли се въвежда или от раз? Кумата ми мисли да замени едно от храненията с кисело мляко, така и казал педиатъра?!?  Shocked Детето е 2 месеца по-малко от нас. Wink
 
Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сигурно аз съм мамата, за която говориш. Да, аз давам уогурт, но като десерт или смесено с бисквити - не да замествам хранене. Млечното ни хранене (вече е само едно - вечер) е с адаптирано мляко.

# 2
  • Мнения: 1 517
и аз давам йогурт с бисквитки той друго кисело мляко не иска да вкуси

# 3
  • Мнения: 2 258
Давам и йогурт и кисело мляко и нямаме проблеми-харесва и.Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

# 4
  • Мнения: 1 809
Аз от скоро(седмица-две) давам на Хриси йогурт.
Харесва го и не съм я захранвала както пюретата лъжичка, две, ами направо цяло млекце на веднъж:wink:
Хареса й, нямаше реакция и продължих да й давам Flutter

# 5
  • Мнения: 1 517
Цитат на: SAYONARA
Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

Що?Аз замествам хранене това вечеря

# 6
  • Мнения: 3 146
не виждам някаква разлика между двете.

# 7
  • Мнения: 1 809
Цитат на: mama kenga
не виждам някаква разлика между двете.

Аз разбирам това с плодовете и мисля, че това е имала предвид Katelina  Wink

Иначе е ясно, че кис. мляко и йогурт означават едно и също  Laughing

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
По-добре е да захраниш детето, щом ще му е първо опитване на кисело мляко - при евентуална реакция ще си спестите много неприятности.

# 9
  • Мнения: 1 809
Цитат на: karla
Цитат на: SAYONARA
Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

Що?Аз замествам хранене това вечеря

И аз замествам хранене с него, само че това следобед  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 4 915
За какъв йогурт става въпрос? Този на Данон или някакъв специален "бебешки", както е писала Katelina?

Защото ако е на Данон, той се води "млечен десерт", и е малко по-далеч от традиционното кисело мляко като състав - има нишесте и други добавки. Мисълта ми бе, че не са съвсем равнозначни като хранителна стойност.

# 11
  • Мнения: 2 258
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: karla
Цитат на: SAYONARA
Естествено ,че не замествам хранене само с кисело мляко...

Що?Аз замествам хранене това вечеря

И аз замествам хранене с него, само че това следобед  Sunglasses



И аз замествам следобедното,но добавям в него бисквити или пък давам плодово:)Имах предвид ,че не го давам чисто;)

# 12
  • Мнения: 276
Да имах предвид, това с плодовете. Благодаря на всички ви, ще видим какво ще ядем и кога. Това което разбрах е че май няма правило, всеки прави това което прецени за най-добро или както казва мъжа ми: "Всяка майка знае кое е най-добро и правилно за детето и!" Wink

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
йогурт Laughing ужасно смешно звучи на български Laughing , който знае френски е наясно какво имам предвид.

та, йогуртът на Данон, ако се визира не е нищо друго освен предимно нишесте. ако се цели даването на нишесте - да, това е продуктът -, но това не е кисело мляко.....
в смисъл, че не трябва да се заблуждава една мама, че давайки йогурт = бацилус булгарикус.

който има възможност е най-хубаво да си закупи уред за квасане на мляко и поне да знаете какво давате.

# 14
  • Мнения: 18 542
Не, Не и пак Не! Тези "йогурти" са пълни с оцветители и консерванти!
Малки сте още за тях. По-добре давай обикновено кисело мляко и слагай плод вътре пред тези боклуци.

# 15
  • Мнения: 2 258
който има възможност е най-хубаво да си закупи уред за квасане на мляко и поне да знаете какво давате.[/quote]


Лио,я кажи къде ги има тези уреди...За пръв път чувам за такова нещо,но определено ще ми е полезно-сигурна съм...

# 16
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Liorena
йогурт Laughing ужасно смешно звучи на български Laughing , който знае френски е наясно какво имам предвид.

та, йогуртът на Данон, ако се визира не е нищо друго освен предимно нишесте. ако се цели даването на нишесте - да, това е продуктът -, но това не е кисело мляко.....
в смисъл, че не трябва да се заблуждава една мама, че давайки йогурт = бацилус булгарикус.

който има възможност е най-хубаво да си закупи уред за квасане на мляко и поне да знаете какво давате.

Абсолютна истина.
Всъщност малко от киселите ни млека са всъщност кисели, поне така съм чела. Аз ям Фибела. Данон не бих яла, нито дала на детето си, защото вътре бацилус булгарикус йок. Нишесте, оцветители и консерванти. А мерси съм.
Дори бях чела, че са ги принудили да сменят името, защото нямат общо с киселото мляко и тогава на някой от маркетинга му хрумнало "йогурт". Но разбира се, това е само четено, може да има тук някой от кухнята, да каже как стоят нещата.

# 17
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Liorena

който има възможност е най-хубаво да си закупи уред за квасане на мляко и поне да знаете какво давате.

Я и на мен ми стан интересно за този уред. Майка ми си го заквасява в тенджера, но я увива в кърпа, за да е топло. На какъв принцип работи този уред?

# 18
  • Мнения: 7 821
Давам йогурт за разнообразяване на десерта, но са по-големи. Много по-често давам просто кисело мляко с настърган плод и бисквити и това препоръчвам! Давам и обикновено кисело мляко с 1ч.л. домашно сладко.
И според мен е пълно с оцветители, а и плодовете които са сложени (ако въобще ги има) са неподходящи за бебета (ягода, малина и др. горски плодове).
Успех в избора

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: SAYONARA
който има възможност е най-хубаво да си закупи уред за квасане на мляко и поне да знаете какво давате.



Лио,я кажи къде ги има тези уреди...За пръв път чувам за такова нещо,но определено ще ми е полезно-сигурна съм...[/quote]
 Въпроса ти е към Лио,виждам че явно не го е видяла и не ти е отговорила и за това ще ме извините и двете,че се намесвам аз Wink Уредите за квасене ги има в магазините за дом.електроуреди.Който намери и реши да си купи съветвам едно:питайте дали продават резервни бурканчета!!!!!!!Доста бързо и лесно се чупят,особено в "сръчни" ръце като моите!!!

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
съжалявам, не съл влизала тук от вчера и не съм видяла, иначе знаете веднага отговарям.
Значи biliana333 явно има по-добро инфо от мен.
Нашият уред за квасене на мляко го имаме (да не ми се смеете Embarassed ) от 1986г, когато ни бяха на гости от Франция едни приятели на майка ми, художници, които ни го подариха.

За БГ нямам идея къде се продават, но biliana333 нека да каже, ако знае по-подробно, аз не знам.

нашите бурканчете са още читави, не знаех, че трябва да имаш резервни.

biliana, ти къде си виждала?

сега, то не е казано, че само с такъв уред се кваси мляко, бабата на мъжа ми си го кваси и до ден днешен в буркани, от домашно прясно мляко, аз по принцип не обичам кисело мляко, не ям, никакво, но домашно квасено мляко - много ми харесва.

# 21
  • Мнения: 2 258
Много ви благодаря за инфото:)Майка ми също подквасва мляко  без уред,но предполагам,че с него ще е по-удобно....Оз също ще се разтърся и поразпитам за такова чудо....

# 22
  • Мнения: 6 206
А интересно какво мляко ползвате за подквасване.
Защото за мен да се подквасва има смисъл само  домашно прясно мляко. С пастьоризирано е безсмислено.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: PoliaSp
А интересно какво мляко ползвате за подквасване.
Защото за мен да се подквасва има смисъл само  домашно прясно мляко. С пастьоризирано е безсмислено.


домашно, да, ама не всеки има възможност.

# 24
  • Мнения: 4 414
Цитат на: PoliaSp

 Данон не бих яла, нито дала на детето си, защото вътре бацилус булгарикус йок. Нишесте, оцветители и консерванти. А мерси съм.

и аз така:)
Цитат на: PoliaSp
А интересно какво мляко ползвате за подквасване.
Защото за мен да се подквасва има смисъл само домашно прясно мляко. С пастьоризирано е безсмислено.

съгласна! не виждам смисъл да купуваш прясно мляко от магазина, за да си го квасиш. пастьоризацията, обаче е варене на млякото при Т над 100 градуса и се прави, с цел да се убият бацилите...домашно или купешко, мен ме е страх да давам непастьоризирано/неварено/ мляко...ние все още не ядем кисело мляко, де:)

# 25
  • Мнения: 6 206
Абе, усетих аз, че думата не ми е много много ясна. Embarassed
Карай, важното е, че съм била на прав път. Grinning

# 26
  • Мнения: 883
Е, аз си квася със сварено прясно мляко (домашно). Ако е изтинало го стоплям за една минута в микровълновата, слагам в чист буркан 2 супени лъжици кисело мляко ( Бор-Чвор) и бавно изливам стопленото прясно в буркана, като бъркам непрекъснато. Слагам капачка, увивам буркана с 2 кърпи и го слагам до парното- след няколко часа млякото е готово. От това мляко не давам на детето- ядем го двамата с мъжо.

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз давам  йогурд на Гери ,но като десерт .... някак не съм и помисляла да заменя някое хранене с кис мляко . като цяло примерно в 4ужбина - под йогурд разбираме кисело мляко . тук  това си имаме Simple Smile - давам детския на данон - гледам да е подсладен  възможно наи малко ,но да си е слади4ък (натурален момата не иска) . в тука6ните йогурди наистина липсва бактерията - която до колкото съм 4увала спомага за доброто храносмилане . другото което трябва да знае6 е 4е кис мляко/йогурда трябва да бъде възможно най много обезмаслен , с по голям процент -разхлабва

# 28
  • Мнения: 4 965
Лично мнение: квасено домашно кисело мляко - след навършени 9 или 10 месеца; купено кисело мляко (само определени марки) - след навършени поне 18 месеца; йогурт - след 2 г.; йогурт или кисела мляко на "Данон" - никога (дори детето да е на 50 и ... години  Wink ).

# 29
  • Мнения: 2 952
Какво зна4и кисело мляко и каво йогурт .По-скоро каква е разликата ....ние тук на киселото мляко казваме йогурт...то е даже преводно така ...

# 30
  • Мнения: 4 629
Давам на Алекс бебешки йогурт откакто навърши 6 месеца. Много го обича и изпапква по 2 кофички за закуска  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 46
Здравейте, това ми е първа публикация!  newsm44
Тук(Германия) под йогурт се разбира обикновено кисело мляко.Аз почнах да давам на Йоанна след наваршени 7 месеца от детцкото кисело мляко,което е  за след 7 месец. От него и давам между основните хранения. А също така я храня и с обикновено кисело мляко. Него и го правя с бисквитки и и го давам през вечер за вечеря, много си го харесва!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт