Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 фев. 2007, 21:08 ч.

40 дни не бебето

• 1 020
  • 5
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
Искам да ви попитам кога и как се правят 40 дни на бебето?

Аз знам, че е последната неделя преди 40-я ден, да е по светло, гостите си тръгват по светло, носят сладко и нищо не се изнася от дома, та да не стане крадец детето както се казва, питката се разчупва от човек с двама живи родители и дете да участва в ритуала е хубаво, стиска/разчупва се лук за да има родилката кърма, и й се дава мед за да и е сладко детето.
Моля, да ми се каже дали е така и най-вече моля, за истинска традиция, а не за интерпретации.
Благодаря!
Лека вечер на всички  bouquet

# 1
 Не съм правила такива празници на децата си, защото не съм суеверна. Карай го спокойно.

# 2
Това дето си го написала е за "питката". Можеш да я направиш и след 40 ден.
Едно време / говорим за далечното минало/ на родилката не се давало да излиза от вкъщи и да показва бебето до 40 ден , както и да оставя пране / бебешко/ на простора по залез .... На 40 ден е било първото й излизане от вкъщи да "престави " бебето пред Господ. Смятало се е че до този ден тя не е "чиста ". Предполагам че има и още много други неща ......
На 40 ден се ходи в църквата и му се прочете на бебчо  молитва за здраве , после /ти и бебето ...и таткото .../  отивате в три къщи "на гости " ... ти си избираш при кого и можеш да си предупредиш хората. Достатъчно е за минеш за по "кафе " и просто да поседиш 5-10 мин. Това правих аз.

# 3
  • София
Това дето си го написала е за "питката". Можеш да я направиш и след 40 ден.
Едно време / говорим за далечното минало/ на родилката не се давало да излиза от вкъщи и да показва бебето до 40 ден , както и да оставя пране / бебешко/ на простора по залез .... На 40 ден е било първото й излизане от вкъщи да "престави " бебето пред Господ. Смятало се е че до този ден тя не е "чиста ". Предполагам че има и още много други неща ......
На 40 ден се ходи в църквата и му се прочете на бебчо  молитва за здраве , после /ти и бебето ...и таткото .../  отивате в три къщи "на гости " ... ти си избираш при кого и можеш да си предупредиш хората. Достатъчно е за минеш за по "кафе " и просто да поседиш 5-10 мин. Това правих аз.
Peace

# 4
На това май му се вика погача.
Канят се само жени.
Не трябва да са в мензис.
Яде се сладко.
Получават се подаръци.
По-старите товарят компанията
с други суеверия и цъкат с език.
Май в някакъв друг подфорум
имаше петдесет подобни теми.

# 5
  • Ямбол
И най-важното - да кажеш на всички хубаво да го оплюят, че да не вземе да урочаса, никой не трябва да му се радва Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт