Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тук и сега

Мнения: 311
С мъжа ми ни предстои купуването на ново жилище. Брокерката ни каза, че блока няма да получи акт 16, а до 1200 РЗП, което било със същите клаузи. На нас това нищо не ни говори. Thinking Някой срещал ли е този проблем и ако знае, нека ми обясни за какво точно става въпрос. Благодаря
Цитирай


Мнения: 179
С мъжа ми ни предстои купуването на ново жилище. Брокерката ни каза, че блока няма да получи акт 16, а до 1200 РЗП, което било със същите клаузи. На нас това нищо не ни говори. Thinking Някой срещал ли е този проблем и ако знае, нека ми обясни за какво точно става въпрос. Благодаря
1200 РЗП ще да е 1200 квадрата РЗП - Разгъната застроена площ. Това вероятно е цялата площ на вход или на цялата кооперация. Какво общо има РЗП с Акт 16??
Май брокерката е поредната некомпетентна хиена.
Цитирай

Тук и сега

Мнения: 311
Понеже блока е с площ около 700 кв. и е с един вход, тя май е искала да каже, че понеже блока е до 1200 РЗП, актът който ще получи не е Акт 16, а се нарича по друг начин, щом е за по-малки жилищни сгради, но е със същите клаузи . Thinking Това дали е така? Хайде обяснете ми!
Цитирай


Мнения: 179
Понеже блока е с площ около 700 кв. и е с един вход, тя май е искала да каже, че понеже блока е до 1200 РЗП, актът който ще получи не е Акт 16, а се нарича по друг начин, щом е за по-малки жилищни сгради, но е със същите клаузи . Thinking Това дали е така? Хайде обяснете ми!
Акт 16 сега се нарича Протокол Образец 16, но това е без значение. Няма алтернативен документ. Не се опитвай да отгатваш хитрините на тая хиена, а по-добре намери строителя и го питай какъв му е проблема да си вземе тоя Акт 16. Също и хора които евентуално вече са взели нещо в тая кооперация.
Цитирай

София

Мнения: 4 384
РЗП може и да значи Разрешение за ползване. Не съм компетентна, но вече Акт 16 е отпаднал за определи сгради и е заменен с Разрешение за ползване
« Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 09:12 от tigonew »
Цитирай

София

Мнения: 901
Според мен РЗП означава Разгъната Застроена Площ. А иначе знам, че вече няма Акт 16, а се нарича Разрешение за ползване. Да не би това да е имала предвид брокерката? newsm78 По обясненията ти  не става много ясно за какво точно става въпрос.
Цитирай

София

Мнения: 639
Разрешението за ползване се издава от ДНСК или РДНСК на база Акт 16, който се подписва от събралата се Държавно приемателна комисия.
питай брокерката ти дали няма в предвид , че блока ще се приеме от съответната община, която не издава Разрешение за ползване, а Удостоверение за ползване.
РЗП е това което са ти казали момичетата по долу.
Цитирай

София

Мнения: 6 154
Според Наредба №3/2003 г. образец протокол 16 задължително се издава за строежите от първа, втора и трета категория. За останалите категории строежи не се изисква акт 16.
Съгласно чл.137, ал.1 ЗУТ към трета кат. спадат - "жилищни и смесени сгради с високо застрояване; сгради и съоръжения за обществено обслужване с разгъната застроена площ над 5000 кв.м или с капацитет от 200 до 1000 места за посетители" .
Към четвърта кат.- "жилищни и смесени сгради със средно застрояване; сгради и съоръжения за обществено обслужване с разгъната застроена площ от 1000 до 5000 кв.м или с капацитет от 100 до 200 места за посетители".
Т.е. вашата сграда вероятно попада в четвърта категория, за която не се изисква акт 16.
За строежите от 1, 2 и 3 кат/я се издава разрешение за ползване от началникът на ДНСК или упълномощено от него лице въз основа на: окончателен доклад, съставен от лицето, упражняващо строителен надзор и протокол обр. 16.
 Строежите от 4 и 5 категория подлежат на регистране, чрез издаване на удостоверение за въвеждане в експлоатация от органа издал акта за узаконяване на строежа /главния архитект на Общината (Района)/. Категорията на строежа се определя съгласно Наредба №1/30.07.2003г. за номенклатурата на видовете строежи.
Цитирай

Варна

Мнения: 7 369
Biby е абсолютно права, аз преди около година ги изчетох всичките наредби по въпроса, защото и мен ме вълнуваше newsm10
Явно вашата сграда е четвърта категория, затова не се изисква Протокол обр. 16 и не се издава Разрешение за ползване.
BobyB,  прочети първо наредби 1, 2 и 3 от 15,08,2003 г. от Министъра на рег. развитие и благоустройството, както и Закона за устройство на териториите, преди да квалифицираш жената като хиенаSmile
Цитирай

WONDERLAND so far

Мнения: 1 418
Тъй като и ние чакахме заветният акт16, оказа се,че и за нас не е необходимо.Получихме разрешение за ползване.
Цитирай

Тук и сега

Мнения: 311
Момичета, благодаря за отговорите! Аз питах днес един познат строител и той ми каза същото. Тъй като блокът е малък и е до 1200 РЗП /рзгърната застроена площ/ не се  издава Акт 16, а разрешение за ползване от съответната община. Акт 16 се издава за по-големи сгради и се дава от държавната комисия, а не от общината.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.