Маймунджулъци по време на сукане

  • 1 039
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Няма нищо по хубаво от хубавото сукане и респективно - кърмене. Бебчето захапва веднага по възможно най-хубавия начин, нахранва се стабилно и след това спинка сладко сладко. Но това не се случва толкова често, поне при нас, на фона на цял арсенал от маймунджулъци. Споделям нашите, питайки се дали има тук и други, на които да са им добре известни, или да споделят своите.
И така...
След като минахме първия етап - със заспиването още в началото, 30-40 минутното щипане на бузки и кандърми, а след това моментално събуждане при контакта на бузката с възглавницата, сега репертоарът се освежи. Суче се лакомо 3-5 минути, с няколко задавяния, изпускания и цапащи чистите дрешки струйки мляко, след което започваме да въртим глава, опъвайки захапаното като ластик, да се напъваме, почервенявайки като малина, да приръмжаваме и в крайна сметка да водим мама до пълно отчаяние по въпросите какво става, след като причината не е акане, и колко се изяжда в крайна сметка. При все това малката калпазанка недвусмислено дава да се разбере, че иска да е на гърдата. Защо тогава се дърпа и от какво се напъва? 

# 1
  • Мнения: 3 718
Олелеее, сякяш чета за няшия случай  Mr. Green Мога само да прибавя и размахването на ръце, щипането и доста успешните опити за хапане. А освен това, точно когато запончна да се притеснявам, малкия маймун пуска една такава лъчезарна и размазваща усмивка.....
Тъкмо се канех да пусна подобна тема за да знам дали това е нормално. Предполагам, че е, защото човечето иначе е доволно, ама тези битки .... #Crazy

# 2
  • Мнения: 260
И моя ги прави абсолютно същите неща, понякога се напъва и плаче, а друг път ми се усмихва.
първо си мислех, че нещо не му харесва кърмата, когато плаче или че не му стига. Обаче напоследък като го видя, че се зачервява от напъни и рев, го вдигам на рамо. Той се уригва като германец на плажа в слънчев бряг  Laughing и после продължава да суче. Мисля, че това е причината - болят ги коремчетата.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 094
О, я чакай да порастне и да видиш тогава какво става. На едната гърда суче, другата не пуска, ако му избутам пръстите, започват протести и мърморене "Та маматита" сакън, някой ще му вземе цицата. Колко опити за събличане е имало, когато съм кърмила по време на път пък да не говорим..

# 4
  • Мнения: 1 559
Честита бебка - да ти е жива и здрава! Grinning

Когато почервенява като малинка и се сърди, присвива ли си краченцата към коремчето? Изглежда ли сякаш страда и я боли коремчето?
Възможно е да се ядосва на намалялата струйка мляко. Опитвала ли си да я прехвърлиш на другата гърда като започне да недоволства?

# 5
  • Мнения: 1 212
 Grinning....да много добре сте го описали наистина ....!
Явлението, което аз наричам "сдъвчи зърното на мама" ни е добре познато. Съчетано с изненадващите размазващи усмивки направо може да те довърши!
Аз мисля, че при мен е от недостиг на хубава струя ( към края вече се получава винаги).
Младежът прави понякога и едни други номера......може много добре и знае как да захапе зърното но нарочно го лигави около устата си и го търка в долната си устна, гледайки нагоре.
Най - смешен е когато го махам от гърдата, напоследък се е научил да се разтяга : досущ като голям човек го прави - сгърчва се и опъва прави ръцете встрани и нагоре  Laughing

# 6
  • Мнения: 336
Радвам се, че се включихте, момичета. Благодаря, MammоEli. На въпроса ти - освен че се извива назад, пери ръчички и крачета и не изключвам да е заради стомахчето, защото често плюе по малко мляко след ядене и/или при оригване. И да, опитвам да я преместя на другата гърда, но най-често историята се повтаря. Звуците, придружаващи всичко това, ми е трудно да опиша, но са колоритни като смяната на цвета на личицето й.
Разбира се, като го описвам тук, звучи весело и тревогата ми не личи, но всички знаем, че тя неизменно присъства и се радвам, че открих тези форуми, за да обменям впечатления и така да я преодолявам и да уча езика на бебетата.
Поздрави на всички и добър апетит на бебоците.

# 7
  • Мнения: 264
И ние сме така от известно време - разтяга ме като ластик и ходя подире му, щото то си боли.  smile3514 Иначе не се шашкам, защото и кака му имаше такъв период. Добрата новина е че минава, ама пък като започне да ближе зърното и да те гледа хитро - направо падам от коня! Имам чувството че е съвсем наясно със света и си прави майтап с мене!  smile3533

# 8
  • Мнения: 313
И ние имаме такива периоди Mr. Green Вече им свикнах и ми е смешно Laughing

# 9
  • Мнения: 535
Хихи, смешно ми беше като ви четох, но и на мен не са ми непознати всички тези неща. Мойта маймунка е на година и половина и страшно обича да суче, а с другата ръчичка да подготвя зърното- щипе го, драска го, гали го, а после го потупва, удря силно или опъва като ластик. За капак получавам и леко ухапване и бурен смях от страна на малчо, защото аз реагирам и на него му е интересно. Когато си покрия другата гърда започва силно бутане, блъскане и удряне и накрая се премества да суче там, да не би случайно да избяга гърдата Party Няма оправия, но това, което описва първата мама с почервеняването ми прилича повече на колики, а и като гледам бебенцето й е в такава възраст Sick

# 10
  • Мнения: 320
страшно обича да суче, а с другата ръчичка да подготвя зърното- щипе го, драска го, гали го, а после го потупва, удря силно или опъва като ластик. За капак получавам и леко ухапване и бурен смях от страна на малчо, защото аз реагирам и на него му е интересно.
Страшно много ще ми липсва всичко  това, не бих го заменила с нищо друго на света!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 43
И ние сме така на периоди. Педито каза че било от перисталтиката и ми каза да му давам капки бейбинос. Давах му няколко пъти, ама му излязаха пъпчици (не знам дали от капките) и ги спрях. При нас обаче често следва и акане.

# 12
  • Мнения: 336
Carrigan, като споменаваш перисталтиката... няма такива звуци! Всеки път почти, щом започне да суче, се чуват звуци, все едно чревният й тракт е тенекиен улук, по който потича вода. Пръцкането също е на ниво, особено по време на генералното ако на деня (онова, което излиза от памеперса и стига до вратлето, сещате се), което обикновено е придружено и със силен рев. Наистина си мисля, че храностмилателната й система още е доста млада и незряла.. А коликите й не се проявяват точно като по учебник, но пък аз стриктно давам саб симплекс.
Колкото до заниманията с ръчичките по време на сукане, за които говорят и майките с по-големи бебета и очаквам с трепет и любопитство, моето бебче, макар и толкова малко, също добре се справя. Защо нямам диджи фото да я щракна в моментите, в които и с двете ръце ме "масажира", или замислено подпира вежда с някое пръстче на ръчичката, която се пада под гърдата ми...
Изживяването е приказка! Само да имаше начин да ни казват, че след всичко това наистина са се нахранили доволно.

# 13
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Същата работа е и при нас и все се чудя дали не е гладна случайно, но последните дни видях, че пуска млякото да изтича от другата страна. Отпуска зърното, изплюва каквото има в устата и продължава да дърпа и разтяга като ластик Crazy Сега поне се успокоих, че е нормално явление Mr. Green И при нас като започне да папка се чуват странни звуци от коремчето, придружени от примляскване, ръмжене, пънене, червене и още какво ли не. Мдам

# 14
  • Мнения: 753
Ние такива сега започваме да правин  Laughing
Направо си играе...
В такъв случай го оставам в кошарката да играем и когато налапа вешче и двете ръчички и ме гледа дяволито, го вземам и да видиш тогава какво безотказно папане става  Laughing
Дърпа блузата и суче...В началото го правеше, само когато имаше да се оригне и аз го вдигах, а после продължавахме.

Общи условия

Активация на акаунт