Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мили мами. Имам един въпрос към вас. Трябва ли да се преварява замразената във фризер кърма или може да се дава направо?
Цитирай

София

Не. Това е мляко--само я затопли
Цитирай

Русе

Не. Това е мляко--само я затопли
Peace
Цитирай

София

Цитат
    *  Когато е възможно, използвайте прясна кърма от гърдата.
    * Изцеждайте в чисти и стерилизирани съдове. Те могат да са стъклени, пластмасови или залепящи се найлонови пликове.
    * Обозначете всеки съд с дата и час.
    * Замразете кърмата до един час след изцеждане
    * Съхранявайте кърмата в дъното на хладилника, където е най-студено (-4° С или по-студено), а не на вратата на хладилника, ако смятате да употребите кърмата до 3 или 4 дни.
    * Ако нямате намерение да използвате кърмата през следващите няколко дни, веднага замразете кърмата.
    * Не слагайте прясно изцедена кърма при изстудена или замръзена кърма, освен ако новата не е предварително охладена.
    * Трайността на замразената кърма зависи от камерата ви. Ако тя се намира в хладилника, времето на съхранение е 2 седмици. Ако камерата е отделна от хладилника и има собствена врата, максималният срок на съхранение е до 3 месеца. Кърмата може да се замръзява дълбоко във фризер (-18° С или по-студено) за период 6-12 месеца.
    * Размразявайте замразената кърма като я преместите от камерата в хладилника за 24 часа.
    * Също така можете да поливате съда замразена кърма със студена вода и постепенно да увеличавате температурата на водата. Не претопляйте кърмата, тъй като това ще разруши много от хранителните съставки и може да изгори бебешката уста.
    * Никога не използвайте микровълнова фурна. Това е опсано, тъй като се създават “горещи места” в млякото, които могат да изгорят бебешката уста.
    * Замразена кърма, която е разтопена в хладилник (за 24 часа), но не и претопляна, ще издържи 24 часа в хладилник и 4 часа на стайна температура. Веднъж размразена, кърмате не се замразява отново.
    * Ако е размразявана извън хладилник, с топла вода, кърмата ще издържи 4 часа или до следващото хранене и не може да се замразява повторно.
Цитирай

London, Sofia

Здравейте мили мами. Имам един въпрос към вас. Трябва ли да се преварява замразената във фризер кърма или може да се дава направо?
Не се преварява Very Happy
Цитирай

Бургас

Не преварявай!  Naughty
Цитирай

Плевен

Не  Naughty
Цитирай

Варна

И аз я давам на моята щерка само стоплена.
Цитирай

Пловдив

Мами, питам от името на една приятелка с малко бебче (аз за съжаление нямах кърма) - може ли да я размразява на микровълновата фурна? Благодаря ви предварително  Love
Цитирай

Sofia

Мами, питам от името на една приятелка с малко бебче (аз за съжаление нямах кърма) - може ли да я размразява на микровълновата фурна? Благодаря ви предварително  Love
Не е препоръчително да се размразява на микровълнова, защото може да не се затопли равномерно и да изгори бебето.
Цитирай

Ботевград

И аз я давам на моята щерка само стоплена.
Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.