Как успокоявате коликите на вашето кърмаче?

  • 1 476
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Как успокоявате коликите на вашето кърмаче?
Моето бебче има колики следобедните часове и единственият начин да го успокоя е да му предложа гърдата - но така му се натоварва стомахчето му и се затваря цикълът на коликите, или да го притискам към рамото ми и така да се успокоява болката - но така ще се научи на ръце! Как да го успокоявам!? Жал ми е да го гледам как се мъчи и плаче!

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Правилно постъпваш и в двата случая. Няма опасност от натоварване на стомахчето с кърмата, а и на ръце няма да свикне. Моята бебка имаше също следобед колики и дори спеше върху мен. Търпение и нежност, това е моят съвет. Т на-добре знш как щ помогнеш на бебето си, не вярвай на бабин измислици, гушкай го и го успокявай.

# 2
  • Мнения: 1 212
Пробвай да го полюлееш или изведеш на разходка - също помага! Моя младеж на разходка винаги спи, въпреки , че го изкарвам ревящ и пищяш Peace

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Коремчето винаги да е топло, дали ще гушкаш в теб или затоплена бутилка с вода, увита в кърпа, когато слагаш да спи само. За кърменето вече е казано.
Търпение и кураж! Peace

# 4
  • Мнения: 999
При нас никакви капки не помогнаха. Носене, притискане към мама/или който я дондурка/ и пеене на песни, така се оправяхме ние.
Не се бой да го гушкаш, както се е научил на ръце така и ще се отучи.

# 5
  • Мнения: 1 559
  Инстинктът ти не те подвежда - щом ти е жал, че бебчето плаче и се измъчва, може да го гушнеш и успокоиш без угризения. Дори и да не можеш да му помогнеш по друг начин, мисля, че наистина е важно бебчето да усеща топлинката и съчувствието на мама. Самото гушкане или люлеене обикновено действат успокоително. Когато дребният имаше колики, го кърмех, танцувайки с него бавничко на тиха нежна музика и ... винаги се утешаваше от това. За съжаление, твърде късно се сдобих със слинг - иначе  би свършил чудесна работа.
Ето една много хубава статия по въпроса гушкането:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106744.msg1907051#msg1907051

# 6
  • Мнения: 88
При нас помогна вълшебното кенгуру LaughingСложим ли го в него,веднага се успокоява и заспива.Опитвала ли си?!

# 7
  • Мнения: 851
При нас беше Еспумизан-а и много гушкане. Mamma Eli  ти е дала линк към една прекрасна статия, която преобърна мисленето ми за гушкането на беба и трябва да ти кажа от личен опит че е 100 % вярна. Когато имаше колики Габриела заспиваше само гушната в мен, защото така се успокояваше. По два, по три часа съм я носила, люлеела и гушкала. Ако щеше да се е разглезила трябваше да е станало тогава. Точно обратното, сега като й минаха коликите въобще не иска да заспива на ръце и плаче, а като я оставя в кошарата сама след 2 мин е заспала. Така че и моя съвет е гушкане. При нас обаче кърменето водеше до по-силни колики, така че не съм я слагала на гърда, като я болеше /просто нямаше смисъл, както знаеш при всяко бебенце е различно  Rolling Eyes /Дано скоро ви минат коликите Hug

# 8
  • Мнения: 791
Благодаря, най-вече за утешението, че гушкането не е лош навик  Blush
Толкова се притеснявам като ме види някоя баба и още повече като кажат "Ха така, на ръце ще се учим!"
Благодаря!!!  bouquet

# 9
  • Мнения: 320
Моята сладка педи ми каза :"Гушкане му е майката!" и май наистина е така. Наскоро чух много странна рецепта против колики - пускаш сешоара срещу коромчето на бебо- така му затопляш коремчето, а шумът го успокоява( или изплашва до смърт!!!). Аз лично не съм го пробвала.....

# 10
  • Мнения: 201
Наскоро чух много странна рецепта против колики - пускаш сешоара срещу коромчето на бебо- така му затопляш коремчето, а шумът го успокоява( или изплашва до смърт!!!). Аз лично не съм го пробвала.....
При нас сешоара помагаше на бебо да заспи, но след като преминеха най-силните болки. Дотогава го гушках и го носех на ръце , подпирайки коремчето му.

# 11
  • Мнения: 5 178
На разходката винаги спеше, докито ни показа и люлеене нагоре-надолу и пак го успокояваше..
А иначе Chamomilla Vulgaris 15 CH ни спаси от коликите

# 12
  • Мнения: 259
На нас ни помагат страшно много капките саб симплекс /еспумизан не ни успокояваше/.

Много гушкане и /ако щеш вярвай!/ силна музика ...бях резервирана към силните децибели, но щом ги чуе моментално млъква, успокоява се и заспива...

# 13
  • Мнения: 73
На моето момиченце най-много помага шума на сешоара - веднага се успокоява и спира да се превива

# 14
на нас ни помагаше чайче Бебезан и капки Бебинос, също така съм пробвала с истинска дъвка в 200 мл. вода се слагат 3-4 зърна истинска дъвка и се вари. Много е ефикасно и едно хомеопатимно лекарство казва се MAGNESIA CARBONICA 9ch, можеш също така да вариш и чайче от анасон. Успех  breastfeeding

Общи условия

Активация на акаунт