Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 фев. 2007, 13:47 ч.

Има ли такова хапче?!

• 500
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами, от няколко години се чудя има ли хапче с помоща на което раждането да протича по-бързо и лесно  Thinking.  Това мое чудене беше продиктувано от разказа на моя приятелка, която ми беше казвала как нейната майка още преди 20 години, когато е раждала брат й е пила някакво хапче, с помощта на което е родила много бързо и лесно  Rolling Eyes.
Преди около 4 години и половина, когато раждах дъщеря си и изживях доста мъки и болки (както сигурно повечето от вас) до мен едно момиче роди буквално за половин час и когато после си говорихме в стаята тя каза, че когато усетила първите контракции се обадила на своя лекар и той казал на мъжа й да купи някакви две хапченца от аптеката, от които 1-вото да изпие веднага, а другото след няколко часа, за да роди по-бързо и лесно.
Та аз от тогава все си задавам този въпрос - има ли наистина такива вълшебни лекарства, с чиято помощ да си спестим нечовешките болки и мъки по време на раждането или поне да ги съкратим като продължителност  newsm78.
Ако знаете нещо по този въпрос пишете - всякаква информация ще е полза   bouquet

# 1
Знам, че има хапчета за разкритие, но имена и марки не мога да ти кажа в момента Sad
Ще следя темата.

# 2
  • У дома някъде
Хм, Thinkingинтересно какво ще да е това хапче за по-лесно раждане и въобще има ли такова newsm78Записвам се и аз да следя темата Laughing

# 3
  • София, Младост 2
Вероятно става въпрос за простагландините, които наистина могат да съкратят продължителността на раждането (особено при първескините, при второ обикновено нещата са значително по-бързи и без лекарства, ако всичко върви нормално). Но - те се прилагат само при определени условия и носят рискове и за майката, и за бебето.
Има куп теми по въпроса - хапчетата са Простин (разрешен) и Цитотек (забранен за употреба с цел предизвикване на раждане!!! - но независимо от това има лекари, които го ползват).

# 4
От начало ми прозвуча невероятно да има такова нещо. Обаче аз като раждах, моят лекар ми даде две хапченца - едно малко бяло и едно по-голямо оранжево. Би ми и инжекция, за която каза, че била смесица от спазмалгон, бускулизин и други обезболяващи. Това се случи към 7ч30 - имах един пръст разкритие, а в 9ч15 родих. Общо взето цялото раждане от първата контракция до раждането беше около 3 часа и малко.

# 5
На мен ни слагаха във влагалищвто някакво хапче за разкритие, но не бях в състояние да запомня името  ooooh! Е, не ми помогна де  Tired

# 6
Ами на мен ми предизвикаха раждането с хапче, само че вагинално--не се сещам името точно Просталгладин или нещо такова. Родих за 2 часа, но немога да каже, че не ме е боляло--болеше и то много- раждах без упойка де!

# 7
Когато раждах преди горе-долу 5 год. ми сложиха такова хапче, но вагинално, за да родя по- бързо, но не ми помогна даже доста се проточи, и много болезнени бяха контракциите

# 8
И аз съм раждала с такова хапче-поставено вагинално. Не зная името му. Наистина родих 4часа след поставянето му, но от болките не спасява, просто намалява времето им.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт