За или против тютюнопушенето?

  • 9 643
  • 307
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 472
Интересно ми е защо всеки път когато направя забележка на пушач, той решава че нарушавам човешките му права и се опитвам да го променя.
Защо никой не се съобразява с правата на непушачите????

Който си пуши добре да пуши, никой не може насила да го накара да спре, но как не вижда че кара и околните да пушат насила. Интересно ми е как разсъждава един пушач? Егоистично?

Днес във вестника имаше малко груб виц:
"Залите за пушачи в заведенията са като зони за уриниращи и неуриниращи в басейн."
няма полза от тях, никой ли не го вижда????

Защо правата на непушещите хора така брутално се стъпкват???  #2gunfire
Ако отида на обществено място и обгазя всички около мен ще ме арестуват за тероризъм нали, а пушенето се приема за нещо нормално. Искаш не искаш трябва да пушиш дори и пасивно!!!

ЗАЩО??     #Cussing out

# 1
  • Мнения: 4 806
Ще има драми в тази тема Simple Smile

Аз съм пушачка. И напълно егоистично ми се изправиха косите, като се беше заел Министерският Съвет да решава да се забрани пушенето на всички обществени места. Знам, че на другите им е кофти, често се съобразявам, но и аз съм човек - имам си недостатъци. Замисляла съм да ги отказвам. Даже съм пробвала, но не се е получавало - за околните е по-опасно моето отказване, отколкото моето пушене.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 622
Против

Тютюнджиите  smile3513

# 3
  • Мнения: 7 837
Пуша, какво да правя.
В нашия щат, все още не е забранено пушенето на публични места.  Обикновено, ако има някой около мен, питам, дали ще му преча, ако пуша.
Има и открити места, където има специални сектори за пушачи. не можеш да димиш навсякъде.

# 4
  • Мнения: 448
Аз съм вече бивша пушачка,с което много се гордея.Пуших близо 11 години,а сега вече втора година не пуша.Никога не съм и не правя забележки на пушачите около мен,макар че и преди и сега съм се дразнела понякога.Аз лично не смятам пак да пропушвам и ще се радвам,ако се забрани пушенето на обществени места. Laughing

# 5
  • Мнения: 5 622
В България не са свикнали да се съобразяват хората. Ако сме седнали на маса в заведение и няма места, до нас сядат други хора(ако нямаме нищо против). Редовно същите настанили се след нас, палят докато ние се храним, без даже да попитат. Веднага ги отрязвам  Stop

# 6
  • Мнения: 7 474
Никога не съм пушила - никой и нигога не ме е питал дали ми пречи ooooh! , не че ще го спра, но все пак Thinking Около мен всички пушат така че и да искам да отида някъде , където не се пуши няма кой да дойде с мен Laughing

# 7
  • Мнения: 677
Пуша,много..Повече от 20 години..Гледам да не преча,а и май не знам места,на които да не се пуши..Или аз не ходя там ли..
А що продават цигари навсякъде?
Що държавата дотира индустрията?
М?

# 8
  • Мнения: 7 723
Вече и в България има места за пушачи и непушачи.
Аз съм пушач, но винаги се съобразявам с хората, около мен. В къщи - не пуша, излизам навън  Wink

# 9
  • Мнения: 14 654
всички пушачи, които пишат във форума се съобразявзт с непушачите, сигурна съм
ще бъде чудесно пушенето на всички обществени места да е забранено, надявам се някой ден да стане и това

# 10
  • Мнения: 7 837
всички пушачи, които пишат във форума се съобразявзт с непушачите, сигурна съм

Да, да... Особено, като гледаш снимките от форумските срещи  Laughing

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм пушач и разсъждавам така - пуша там, където и други пушат.
На работното си място и у дома - не пуша, излизам навън.
Има закони, но никой не изпълнява контрол за спазването им.
Обърни се към законотворците, не към нас пушачите.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
Абсолютно съм против пушенето на обществени места  Peace Ама никой не ме пита  Twisted Evil Tired

# 13
  • Мнения: 99
А що продават цигари навсякъде?
Що държавата дотира индустрията?
М?


Докато има търсене, ще има и предлагане. За това се продават и наркотици. М?

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз съм против тютюнопушенето;
в БГ няма култура; това е факт;
Българинът ще се стресне само, ако му се бръкне в джоба;
Последното нещо, с което е съгласен да се съобразява българинът, е човекът до него;
Винаги се излиза с тъпи фрази от сорта "Ми пуши ми се, кво да прааа"
А и другото - законът, ей това е много "важно" извинение...
това още веднъж доказва моето мнение - че ако няма наказание, няма и уважение към другия човек.

Общи условия

Активация на акаунт