Чувства се некомфортно навън

  • 643
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Бебчо е на 7 месеца.С притеснение констатирам, че когато сме на разходка , не се чувства добре, в смисъл- изобщо не е весел.... А вкъщи непрестанно гука, смее се, закача се...Навън е неспокоен, често плаче в количката, събужда се много бързо.Има ли и други мами с подобен проблем и как се справяте?

# 1
  • Мнения: 313
Ние сме точно така Peace Даже аз спрях да излизам. То вместо да ни е приятно навън ние и двмата се изнервяме. Аз даже пусках тема преди време, но понеже сме по- малки реших, че е заради цоакнето на поискване. Ама ние си растем, а проблема си остава и сега като чета и за вас ... мислех си, че като стане на 6 месеца ще се оправят нещата. Надеждата умира последна Laughing

# 2
  • Мнения: 795
И ние имаме дни, в които в количката не ни е приятно - направо се отчайвам в такива случаи и гледам да се приберем по-рано! Слава богу, не е всеки ден така, иначе ще ме принуди да не излизаме въобще на вън - разходката вместо да ме разтовари ме изнервя още повече! Надявам се, че като започне да седи ще й стане по-интересно и ще излизаме с удоволствие! Laughing Laughing Laughing

# 3
  • Мнения: 201
И моят малък син е нервен на разходка , но свързвам това с неприятен негов спомен за количката /поне така си мисля/ - като по-малък го приспивахме там ,т.к. по никакъв друг начин не успявахме.
Винаги на разходка нося в количката кенгуру и щом заплаче го слагам в него, после го връщам в количката с любими играчки ,след това го вземам на ръце и му показвам разни неща и т.н.  #Crazy

# 4
  • Мнения: 3 423
моя почти едногодишен син също мрази да излиза,но откак седи положението е все пак поносимо.
още като почна да го обличам за разходка се кисели а вън иска все на ръце а вече 10.кила и половина и едвам го нося-домошарче си е моя

# 5
  • Мнения: 7 414
  И аз с моя малък син много се притеснявам да излизам,стига че има хиляди неща за притеснение,като коли,кучета и прочее,винаги ме е страх,че ще почне да плаче!Няколко пъти е ставало така ,но слава на Бога ,че бяхме близо до блока,където живеем.И се прибирахме да го успокоя на гърди.
   Не знам как ще ходим на лекарски консултации,досега още не сме ходили.

# 6
  • Мнения: 320

Винаги на разходка нося в количката кенгуру и щом заплаче го слагам в него, после го връщам в количката с любими играчки ,след това го вземам на ръце и му показвам разни неща и т.н.  #Crazy

И ние така процедираме, но той е вече над 9 кг, а аз съм 47 Sick Просто се чудя кое е по- правилно: да ограничавам излизанията, за да не го изнервям или да бъда упорита и в крайна сметка той ще свикне с обсановката навън, ще му стане интересно да седи в количката и да разглежда... Не знам, понякога се отчайвам Cry

# 7
  • Мнения: 203
Ами и ние сме нещо подобно, въпреки, че Александър е на 8 месеца. Направо завиждам на майки, които по цял ден се мотаят с количките по улиците, пият спокойно кафета, ходят по магазини с децата. При нас това е доста трудно. Все си мислех, че като порасне и започне да седи ще му е интересно и ще гледа, поне така четях тук и там, но при нас не е така. А гледам и други съседски бебета, които са с няколко месеца по-големи от нас, ами на нашата възраст се държаха съвсем различно! А ние като излезем или нещо се опъва в количката, мрънка, върти се нервно, надига се, гледа серизоно и сърдито, мълчи, не му се лежи, не му се седи, не дай си Боже да отидем в магазин и да гледа непознати хора около себе си или пък случайно да го загледат, веднага прави една кисела физиономия и събира всички сълзи в очите си! Не знам, малко е страхливичък май, ако се задържим повече време на вън става още по-нервен и видимо се успокоява като се върнем в къщи, просто лицето му светва! Явно и нашият си е домошар. А да пия кафе на вън с някоя приятелка, то е невъзможно, ако сме с количката, то тя трябва да е в движение. Виж ако е заспал, няма проблеми. Не знам до кога така, все се надявам още 3-4 месеца до годинката, пък малко да се променят нещата.  Praynig

# 8
  • Мнения: 753
Здравей!
Ние сме по-малки от вас, но да кажа аз как извеждам моя бебок /той за сега се държи добре навън/.
Научила съм го кога спинка. Горе -долу всеки ден е едно и също - към 11 и нещо го кърмя, той заспива на гърдата. Аз съм си приготвила дрешките му, всичко и количката,. Слагам го на преповивалката и нежно го обличам. Още спящ, го слагам в количката и тръгваме навън. Та 12 сме навън. Ходим по 1.5-2 часа максимум /сега/, но го следя дали е неспокоен и може да го прибера по-рано.Ако не е спящ на преповивалката, говоря му много нежни стихчета и той се вглежда в мен и се усмихва.
Е, случва се да е нервен - при мен са следните причини:
 - има млекце, което иска да върне,а е тясно в количката и нервничи;
 - много е навлечен;
 - просто не му е ден  Wink
 - не се е донаял - рядко  Simple Smile
 - тясно му е в коша;
 ....
Дано това ти помогне...
Можеш да го водиш и на балкона и да го занимаваш там, ако някой ден е много зле положението - да му четеш, да си играеш с него...показвай му разни неща, които се намират навън и после,когато отидете навън, пак го заинтригувай с тях. Това ми хрумва...
Да не би да му е некомфортно в количката - контакт с теб, тясно или друго...
Дано това отмине и да е все усмихнато навън!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
а ако го вадиш от количката, да може да си разглежда на воля....моя имаше такъв период и се успокои когато го обърнах да гледа не към мен а напред+пулоседнало положение...просто е любопитко, а и винаги му е било мн по-приятно да е в кенгуру, а не в количка.

# 10
  • Мнения: 320
кърмя, той заспива на гърдата. Аз съм си приготвила дрешките му, всичко и количката,. Слагам го на преповивалката и нежно го обличам. Още спящ, го слагам в количката и тръгваме навън.
Точна така процедирам и аз отскоро .Понякога спи поне час , но по- често се събужда още на 30 мин с неистов рев и нищо не може да го зъдържи в количката.
Като се замисля , може би се чувства некомфортно в дебелите дрешки, защото в момента, в който почна да го събличам вкъщи, той се ухилва до ушите Laughing
Yanaa1977, благодаря ти за съветите Wink

# 11
  • Мнения: 753
Много съм щастлива! И аз на някого да помогна...
Всичко най ти желая!

А това,че се събужда с рев, може да означава, че се е стреснало детето /мисля си/ и ако чуе или види теб,може да се успокои. /така мисля, защото моят бебок веднъж бая се стресна ,когато видя баща ми,след като го съблякох спящ след разходка-той явно не знаеше къде се намира;) и какво става,милото.но аз му заговорих нежно и всичко се оправи/

# 12
  • Мнения: 59
И мията госпожица не е фен на разходките.стой кротка в количката най -много час,час и половина и после се почва с едно реване.Отначало мислех,че са колики,после зъби...но сега мисля,че детето си е такова.Да си призная,радвам се като е студено или вали,че не ми се налага да излизам .Пробвала съм какво ли не,тя като си реве  го прави качествено. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт