Страхът.......

  • 963
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Какво е това? Какво е според Вас страхът?Успешно ли се борите с него? И въобще опитвате ли да го победите?
Не питам за страх от паяци например.
Къде търсите причината за страха? Намирате ли я? И какво следва???

# 1
  • Мнения: 3 447
Страхът и алчността били причина за всички злини на тоя свят, казват...

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Страха е нашия единствен шанс да оцелеем ......

# 3
  • Мнения: 389
Няма по-мощни движещи сили от страха, чувството за вина и честолюбието. Дори любовта рядко е способна да те мотивира толкова, колкото страха.

# 4
  • Мнения: 15 619
Това означава ли че страхът е градивен?????
И така си го отглеждате???????

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...къде видя безстрашни хора, Луна...... само безсмъртните са такива

# 6
  • Мнения: 208
Това означава ли че страхът е градивен?????
И така си го отглеждате???????
Малко са ти въпросителните  hahaha
Има различни страхове, някои не е зле да ги имаме, с ирационалните се опитвам да се боря.

# 7
  • Мнения: 389
Хайде едно клише - смел е не този, който не се страхува, а този, който превъзмогва страха си и върви напред, въпреки него.

Страхът може да е градивен. Или деструктивен. От нас зависи. Като природна сила - ако я насочиш в правилната посока, можеш да получаваш от нея енергия, тласък напред.

# 8
  • Sf
  • Мнения: 808
Страхът е разрушителен. Така се самонавиваш от страх, че дори и да няма повод за притеснение, можеш да си съсипеш деня...

Страховете са лични, но и могат да бъдат внушени от нещо/някого... Страхът е полезен понякога, защото изостря сетивата ти, ставаш внимателен и предпазлив. Страхът те променя, понякога към по-добро, защото се научаваш да общуваш с хората, от които зависиш по начин, удобен, както за тях, така и за теб Simple Smile

Страхът върви ръка с ръка със стреса. Това трябва да се овладее, иначе си вредим на ежедневието...

Не говорех за страхове от паяци, крокодили и хлебарки Simple Smile

# 9
  • Мнения: 15 619
Виж сега, Сикрет, оставям вратичка  за "безстрашните" да си го кажат.
Призналите си обаче, ми се ще да кажат нещо повече от това, че страхът съществува, то е ясно че го има.
И защо страхът да е единствения ни шанс да оцелеем?!
това не го схващам.
За мен шансът за оцеление не е там.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виж сега, Сикрет, оставям вратичка  за "безстрашните" да си го кажат.
Призналите си обаче, ми се ще да кажат нещо повече от това, че страхът съществува, то е ясно че го има.
И защо страхът да е единствения ни шанс да оцелеем?!
това не го схващам.
За мен шансът за оцеление не е там.


Страха се свързва с болката ....... нищо друго страшно няма.......... след време болката се пренася и в душевен план....превръща се в страдание .......страха се заучава, но има и вроден страх.........към нещата, които са опасни за нас........ научаваме детето , че не трябва да пипа котлона, да бърка в контакта, да рита кучето, да скача срещу колите.........

# 11
  • Мнения: 4 673
Luna, запиши психология мацка Laughing

Страховете ми са единствено и само вътре в мен. Външни проявления нямат.

# 12
  • Мнения: 15 619
Luna, запиши психология мацка Laughing

Страховете ми са единствено и само вътре в мен. Външни проявления нямат.
Да съм написала "външни", то вътрешните проявления са алфата, бе маце!

# 13
  • Мнения: 1 494
 Един източен мъдрец е казал: "Човек се страхува, защото има тяло"
Мисля, че това обяснява всичко. Страхът е заложен и е свързан с инстинкат за оцеляване. Човек, който не изпитва страх, за мен не съществува. Има такива, които не си го признават. Сам по себе си той не е отрицателно явление. Зависи как реагираш на него. И доколко  го оставяш да ръководи живота ти. Както каза някой той може да е градивен и деструктивен. От там нататък всеки прави личен избор...

# 14
  • Мнения: 27 524
Ох, нямаш ли умора  Tired

Общи условия

Активация на акаунт