Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Аз съм нова в този форум и съм евентуална бъдеща майка, в смисъл че още дори не съм бременна, но мисля, че никога не е рано да се информирам. Исках да задам няколко въпроса по вечната тема за вагиналното раждане и секциото, извинявайте, ако досаждам. Та въпросът ми е секциото след като изтекат водите на майката ли започва или не? Чувала съм за случаи, в които първо пробват нормално раждане и като видят, че няма да бъде успешно, правят секцио. В този случай какво става с процеса на раждане, който е започнал и който е доста сложен? И още нещо, от моя позната знам, че след раждането изтича кръв и акушерката дори й е натискала корема, за да изтласка кръвта и тъканите навън. Какво се случва с това съдържание при секцио?
Ако на някой му се занимава да ми отговори, ще съм му много благодарна.
Цитирай

София

Мила доста объркано ти звучи поста  newsm78
По повод раждането и изтичането на кръв -остави това на докторите ти не го мисли.
Относно секциото и вагиналното  раждане -има много теми по въпроса разрови се във форума .
 И един съвет от мен - не се тревожи предварително за неща , който не са ти се случили. Very Happy
Цитирай

София

най - общо казано - секциото си го планираш ти седмица преди термина ( ако не започне нормално и се наложи секцио ), нормалното раждане - когато дойде. другите неща остави на лекарите.
няма нищо страшно Laughing
Цитирай

София

Ако не си с планирано  секцио, а отидеш да раждаш нормално и се наложи секцио по спешност лекарите си знаят работата. След като са преценили секцио явно естественият родилен процес не върви добре. За водите - след като изтекат започва раждането, не задължително секцио. Когато аз раждах при мен имаше жени с контракции и неизтекли води - тогава лекарите пукат мехура и те изтичат. При мен беше точно обратното - изтекли води, контракции леки и малко разкритие - всичко това 6 часа. Накрая се наложи секцио по спешност, което минава много бързо.
Цитирай

София

При секциото околоплодните води се аспирират Very Happy
Цитирай

София

От темата можеш да получиш само бегли насоки.
Прочети старите неща. Не е ясно, какво искаш да си изясниш. Ако по те вълнува секциото по желание - е едно. Ако си се насочила към вагинално раждане и се интересуваш от него е второ. Трето е, ако искаш да знаеш кога и защо по време на естествено раждане може да се наложи цезарово... Или кога, дори да искаш естествено, по мед. препоръки ти правят планово секцио....
Цитирай

... В този случай какво става с процеса на раждане, който е започнал и който е доста сложен? ...

Нищо Very Happy водят те в операционната и е отврят. При мен така стана  Smile
Иначе каквото трябва си го изсмукват, те си знаят хората, не го мисли.
Цитирай

София

Когато забременееш може да си потърсиш лекар, на който да имаш доверие.
По-добре е той да прецени дали да е нормално раждане или секцио.
При някои жени нормалното раждане минава много леко, а при други се препоръчва секцио.

Не се плаши предварително. Когато ти дойде времето може изобщо да не те боли или да родиш много бързо.
Цитирай
Благодаря ви много, милички! Наистина ме интересуваха отговорите на тези три конкретни въпроса. Прави сте, има страшно много по темата и докато се рових и четох, попаднах на един доста интересен сайт:

http://cleansing.atspace.com/alternative_mothering.htm

Най-много ме впечатлиха позите за раждане и това, че да лежиш е възможно най-неподходящото - просто на лекарите така им е по-удобно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.