Кога децата спират да се "тръшкат" за щяло и за не щяло?

  • 5 508
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 427
А какво става , когато тръшкането не е свързано с някаква забрана и не можеш да кажеш "не"?Например дъщеря ми се тръшка днес цял ден за абсолютно всичко-защо не й стават малките обувки, защо вятъра духа покривалото на кукленската количка и куп още такива.Опитвам се да обяснявам, но тя крещи.Е, какво се прави тогава?Не мисля, че всичко е до възпитанието.Има деца , които просто са такива.Искрено се надявам с възрастта да намалеят тези изблици Praynig

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Други причини- когато растат зъби, уморени са, яде им се жадни са...те са ясни ....между другото първия пубертет съвпада с периода на растене на кътниците ...предполагам, че е вседствие

# 32
  • Мнения: 1 427
Други причини- когато растат зъби, уморени са, яде им се жадни са...те са ясни ....между другото първия пубертет съвпада с периода на растене на кътниците ...предполагам, че е вседствие
Така е.При нас са кучешки зъби.Разбирам я , че е болезнено, опитвам се да се владея , но е трудно.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знам как го постигате това с "не"-то, понеже днес и викам "Не", а тя се ухилва и ми вика "Да"  Laughing
Не удържах да седя сериозна, лош възпитател съм.

# 34
  • Мнения: 2 818
И аз съм на принципа Не означава Не, но понякога когато има изнервящи обстоятелства за детето, тя пак се тръшка...  например ако е изморена (след детска почти винаги е, независимо колко е спала следобед) или нещо изнервена (скарала се с някой или нещо такова) и това се отразява на способността й да контролира и изразява емоциите си ... и тогава има тръшкане (не ми обяснява, че се е скарала с Иванчо или че някой й е казал че е лоша, ами започва да ми мрънка за нещо съвсем друго).

П.П. По темата тръшкането -  този вид, за който ти говориш свърши при нас когато тя проговори и започнахме да водим диалози кой какво иска, кога да го направим, защо може или не може, обяснено със спокоен тон.

# 35
  • Мнения: 3 447
Други причини- когато растат зъби, уморени са, яде им се жадни са...те са ясни ....между другото първия пубертет съвпада с периода на растене на кътниците ...предполагам, че е вседствие
Така е.При нас са кучешки зъби.Разбирам я , че е болезнено, опитвам се да се владея , но е трудно.
Кико е адски кисел, когато му растат зъби. Раздразнителен, мрънка непрекъснато, в момента на пробиване реве по 2-3 часа нощем... ама се дере  Confused Другата причина е ако не е спал през деня.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно да си призная и аз се тръшкам като съм уморена, пък камо ли едно малко дете

# 37
  • Мнения: 4 668
И аз преди си мислех , че моето дете няма да се тръшка , че като кажа НЕ , ще е НЕ и така ...
Обаче ... той си знае неговата . Аз не съм от тези които се впечатляват - той ляга на земята и реве , аз - нищо  Confused грам внимание ...обаче не спира  Sick
Опитвам се да му отвлека вниманието - пак не става ... Когато е решил ,че ще се тръшка го прави и най лошото е , че без причина се случва - не му е отказано нещо в даденият момент, просто така си решава .
Ако се опитам просто да го вдигна и да го взема , става още по - страшно .
Но аз отдавна съм го усетила  , че е голям артист и е много емоционален .
Кога ще отмине , не знам  Rolling Eyes при нас скоро започна ... а беше най - доброто дете на света  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?
От възпитанието......
Не съм съгласна с това.
Така че  и според мен в най-голяма степен зависи от темперамента на детето. Всъщност както и по-горе са писали и при възрастните е така, някой крещят, тръшкат се и правят драми от всичко, други не. Съгласна съм, че постоянното поведение на родителите и не поддаването на изнудване помага, но основно си зависи от детето.

И аз не съм съгласна, че е само от възпитанието. Комплексно е - характер, темперамент, гени и чак тогава възпитание.

Калина е на моменти, но сякаш нещата бавно се подобряват...

# 39
  • Мнения: 2 254
Моят син май вече откри що е то тръшкането..започва се.Много му харесва да ровичка в един шкаф в банята.Вчера се запъти натам,а аз затворих вратата-такава ръченица друсна-леле,мале....Хубаво,съгласна съм,като се каже Не да е Не,обаче като го гледам и хабер си няма от това колко твърдо е Не-то на майка му Tired
     За сега съм на метода разсейване-показвам му нещо друго,отиваме в друга стая...но,като изчетох написаното,и имайки предвид,че синът ми се заформя нещо като сериозен инат...тежко ми. Порастват,нахитряват-а като се сетя само колко съм се възмущавала от гледката на тръшкащо се на пода в магазина за детски играчки,примерно,дете....

# 40
  • София
  • Мнения: 15 219
Ивовите "трудни 2" започнаха докато беше на година и половина и поприключиха когато беше почти на 3. Около третия рожден ден вече имах друго дете. Не че е станал идеален-все още се инати понякога, но с него вече може да се говори, а той даже и чува.
А преди като се сетя какво беше...... просваше се на земята за най-малкото нещо. Като усетех, че наближава бурята, имах 3 секунди да го отместя в участък без локва-да не я нацели. Тогава който и да ми кажеше, че търпение му е майката, че ще отмине-не вярвах. Бях на ръба на силите си. Но е факт-наистина отмина. (Какво ли ми готвят следващите фази на растежа-идея нямам..... Crazy).

# 41
  • Мнения: 5 362
Рядко се тръшка за щяло и нещяло.

По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

От възпитанието......ако детето знае, че "НЕ" означава точно "Не" не прави сцени, но ако знае, че ще помрънка и ще получи своето- се тръшка.........ако родителите са постоянни няма тръшкане ....
Съгласна съм  Peace

# 42
  • Мнения: 588
И аз преди си мислех , че моето дете няма да се тръшка , че като кажа НЕ , ще е НЕ и така ...
Обаче ... той си знае неговата . Аз не съм от тези които се впечатляват - той ляга на земята и реве , аз - нищо  Confused грам внимание ...обаче не спира  Sick
Опитвам се да му отвлека вниманието - пак не става ... Когато е решил ,че ще се тръшка го прави и най лошото е , че без причина се случва - не му е отказано нещо в даденият момент, просто така си решава .
Ако се опитам просто да го вдигна и да го взема , става още по - страшно .
Но аз отдавна съм го усетила  , че е голям артист и е много емоционален .
Кога ще отмине , не знам  Rolling Eyes при нас скоро започна ... а беше най - доброто дете на света  Mr. Green
И аз съм като теб - опитвам се да не се впечатлявам, за да не ме манипулира по този начин.
Сега като чета отговорите, смятам че е въпрос на темперамент и дечицата с доминиращ темперамент холерик ги правят в по - голяма степен тези номера в сравнение с останалите.

Не мисля че е от възпитанието, когато кажа НЕ това значи не, независимо че се почва тръшкане, не му се позволява.
И независимо че не му се позволява, започва тръшкане Wink

Ама кво да се прави - син ми е, ще го чакам да му мине (силно се надявам да му мине де)

# 43
  • Мнения: 8 917
Гери се опитва понякога да го прави/не това с тръшкането на земята де, а обикновено инатене/, но засега с мек тон се уговаряме Wink

# 44
  • Мнения: 7 474
Нормално до към 3 г. минава този период  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт