Кога децата спират да се "тръшкат" за щяло и за не щяло?

  • 5 463
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
Синът ми е на година и 4-5 месеца.
Това е чудесно, само че!

Не е чудесно тръшкането за всяко едно нещо, за което човек може да си помисли:

Ако иска бисквита и не му дам
Ако му дам бисквита и не я иска
Ако иска да се качи в количката
Ако не иска да се качи в количката
На всяка втора самостоятелна крачка (това вече не ми е ясно защо)
На всяко качване в колата
На всяко слизане от колата
На всяко ядене

И още за точно милион и една работи...

Оф не издържам вече  Tired

Моля мамите с по - големи дечица да ми кажат кога престава този период за да се въоръжа с нерви до тогава

# 1
  • Мнения: 46 434
При София започна към 1г. и 6м., сега отшумява, около година значи  Crazy

# 2
  • Мнения: 3 405
Не отшумява, Никсъна е на 8 и се тръшка пак за щяло и нещяло, само дето сега знае, че като му се каже не, трябва да спре Mr. Green само дето спира след няколко опита и вече е изнервил обстановката.
И аз съм един възпитател ooooh!

# 3
  • Мнения: 3 447
Според мен тепърва започва  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 14 654
цецо е на почри 4 години и преди малко легна на земята, защото не получи една ножица
тръшка се и хленчи за разни дреболии, оплаква се и си влачи краката - не често, но се случва
ще свикнеш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 866
Това е много интерсена тема и за мен. Дъщеря ми е на 2г и 7 мес и продължава. Е, не за всяко нещо, но съвсем периодично. По едно време беше поспряла, сега пак се тръшка. Аз лично я оставям да се тръшка сама и тя се успокоява за 1-2 минути. Ако взема да се обяснявам или да търся някаква логика, става още по-страшно. Няколко пъти съм я шляпвала, развиквала съм се, но истерията става още по-голяма и затова вече съм я оставила сама да разрешава този проблем. Ндявам се да й мине по някое време...Казват, че на 3 г. се кротвали малко.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Вчера синът ми за първи път се тръшна на земята - не му дадох да се качи на едно колело в Технополис Confused
Потръшка се точно 30 секунди и му писна, защото не получи грам внимание. Може би прави все още първите си стъпки в изкуството на тръшкането и по-нататък ще се усъвършенства Laughing но ако ще се тръшка все по толкова време, нямам нищо против, ако ще  до пълнолетие да го прави Wink

# 8
  • Мнения: 1 866
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?
Ами защо има хора, които крещят често, а други никога не го правят? За мен това е основното обяснение.
Но мисля също, че тези кризи могат да се притъпят малко при подходящо поведение от страна на родителите. Но рецепта нямам за съжаление. Забелязала съм за моето дете, че прави по-чести кризи, ако не й обърнем достатъчно внимание, ако не се сетим да я разходим, да я разсеем малко и да й намерим подходящи занимания. Тя много обича да ходи на ясла например, за да играе с децата и определено като ходи там, после и в къщи е по-спокойна. Сега 3 седмици беше у дома и не се издържа вече. За съжаление, бебето, както и факта, че работя от вкъщи не ми позволяват да й отделям достатъчно внимание и ясно съзнавам това. И затова се опитвам да бъда по-толерантна с кризите й, оставям я да си излее гнева. Но всяка една такава криза ми напомня, че някъде имам  пропуск и се опитвам максимално да се поправям в крачка.

# 9
моята щерка е на 2.5г и вече има доста редки кризи. тръшкането е начин да изрази недоволството си от нещо (каквото и да било). истина е, че въпросите не помагат, а само задълбочават нешата

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

От възпитанието......ако детето знае, че "НЕ" означава точно "Не" не прави сцени, но ако знае, че ще помрънка и ще получи своето- се тръшка.........ако родителите са постоянни няма тръшкане ....аз и двете ги изпитах на гърба си...... сега живея на ново място ...още съм несигурна в себе си и се колебая за някои неща- появи се тръшкането, което никога преди го е нямало

# 11
  • Мнения: 2 040
И дъщеря ми започна много често с това тръшкане за щяло и нещяло.. ако и дам нещо, защото не го е взела сама, ако не й дам, защо не й го давам и още куп поводи за това ... Спрях вече да й обръщам внимание и не откликвам на капризите й .. а тя плаче и в същото време ме поглежда с бялото на очите, и като види че си върша нещо си и не гледам в нея и о, чудо - плача спира моментално и забравя даже закакво е плакала ...  Wink
 
Тя много обича да ходи на ясла например, за да играе с децата и определено като ходи там, после и в къщи е по-спокойна. Сега 3 седмици беше у дома и не се издържа вече.

И ние сме в същата ситуация .. като ходи на ясла и вечер е супер спокойна, тръшкането се случва много рядко и то в събота и неделя, като сме по цял ден заедно ... но вече 3 седмици си е вкъщи (спрях я от ясла, докато отмине малко грипа) и вече не се издържа ...  Laughing

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

От възпитанието......ако детето знае, че "НЕ" означава точно "Не" не прави сцени, но ако знае, че ще помрънка и ще получи своето- се тръшка.........ако родителите са постоянни няма тръшкане

изключително ти благодаря за този отговор. Peace

за мен темата е изчерпана.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мисля, че когато им покажеш, че "тръшкането" няма да им помогне.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?
Моето лично наблюдение е, че зависи от детето. Видях, че са ти отговорили, че зависело от родителите и от възпитанието, то и аз си мислех така, докато не започна да го прави дъщеря ми. Тя е на 1г. и 7м. и от около 2 месеца се тръшка. Синът ми е на 8г. и никога не го е правил. Мисля, че ги възпитавам еднакво.
Или не й обръщам внимание и много бързо й минава, или ако е много омална - гледам да й отвлека вниманието с нещо друго. Днес се тръшна в най-големия прахуляк на улицата, защото не искаше да ме държи за ръка - оставих я хубаво да се овърдаля и я прибрах и в банята.

Общи условия

Активация на акаунт