Нещо необичайно ми се случва тази вечер...

  • 8 831
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Буболина, как си днес? Чак сега видях темата. Много неправилно си се лекувала. Аз вдигам често кръвно. Обикновено го свалям с кисело мляко и счукан чесън. По принцип червеното вино, шоколада и горещата вода на краката вдигат кръвното а не го свалят. При високото кръвно също има виене на свят и причерняване. А глава от високо кръвно боли отзад.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
secretgarden , и аз обичам домашно, но...няма Confused
martisun , какво да ти кажа, цял ден чувствам особена слабост, ходих на невролог на обяд - нищо нередно не откри, някакъв спазъм съм била получила, но не разбрах какъв.
Абе умирах си снощи, така се бях изплашила...

# 17
  • Мнения: 1 404
Буболина,бях чела някъде,че си ходила на хомеопат,скоро ли е било?Аз получих едни такива кризи,оказа се май,че ми е сбъркано хомеопатичното лекарство.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
не съм ходила на хомеопат, не знам от какво е...

# 19
  • Мнения: 4 150
Бубе,140/100 пьрво иzобЩо не е високо крьвно...А и е какьв апарат го е мерил?Ако е на китката,направо мога да ти кажа,4е реzултата е греШен...а и ако си се уплаШила малко преди да го премериШ крьвно може да се вдигне с поне 10,т.е. ако ти е било 130/90 е станало на 140/100.

А колко цигари иzпуШи покрай виното? Червеното вино по принцип е иzвестно,че вдига леко крьвно,но по скоро мисля,че си се притеснила.А няма zа какво,zаЩото това крьвно е ок.КОгато човек скача в басейна напечен от сльнцето вдига 300/120 и ниЩо му няма,но ако имаШе как да раzбере,ЩеШе да се уплаШи до смьрт. Laughing

Не си тьрси винаги причина zа сьстоянията.Органиzмьт ти е една перфектна маШина и никога не прави греШки.Всичките му действия и сьстояния се диктуват от инстинкта на сьхранение и усилие да zапаzи живота.Това е билогично/генетично zакодирано и не може да се промени.Затова,Щом си реагирала на неЩо по тоzи  начин,zначи органиzма ти е преценил,че такава реакция (високо крьвно,намаляване на кислорода/виене на свят,слабост) zа момента Ще предотврати неЩо по лоШо.

Никой не може да ти каже какво ти е било.Никакьв лекар неzнае каква е преценката на органиzма ти и zаЩо е такава.ВслуШай се в себе си и се довери малко на органиzма си.Ти си го предала в рьцете на медицината,а тя zнае как се предиzвиква смьрт,но не и zдраве. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
С обикновен точен апарат го мерихме, наистина ви беше ужасно зле, аз по принцип съм с ниско кръвно и това ме изплаши.
Изпуших около кутия за самата вечер, но това е обичайно при мен - пуша около 1.5 на ден, дано е така както казваш и организма ми сам да се преборва с тези състояния... Praynig
Благодаря ти за успокоението Hug

# 21
  • Мнения: 4 150
Мога да ти кажа,4е това е от цигарите,а не от виното.
Не е високо това крьвно,спокойно.
Вzеми си един вьглен и пове4е течности (чай коприва) и почивай докато иzхвьрлиШ тоzи катран,който в4ера си иzгьлтала....... Close

# 22
  • София
  • Мнения: 276
Мисля, че не е от цигарите. В четвъртък вечерта аз изпих 1 чаша червено вино (по принцип не пия ) и след това получих сърцебиене и главоболие. Кръвното не си премерих, по принцип ми е ниско- 90/60. Не мога да се съглася с Christian, че твоето кръвно не е високо Naughty. Щом поддържаш постоянно ниски стойности  на кръвното си налягане, то тогава при рязкото му качване е нормално да не се чувстваш добре. 

# 23
  • Мнения: 941
а да си чувала за Мениеров синдром?Тези признаци на такова ми приличат,обаче тогава има и повръщане.Не изключвам и причината да е в менте вино

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
чумала съм разбира се, но нямах повръщане, дори нямах гадене, абе никакви стомашни неразположения...
цял ден съм като парцал...

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Щом по принцип си с ниско кръвно е нормално да ти стане зле при тези стойности.

# 26
  • Мнения: 4 392
Буболина, да не сме се наговаряли нещо?! #Crazy
Абслоютно същата криза и по същото време имах и аз. Не си премерих кръвното, но си мисля, че беше ниско. И аз изпих малко вино- 30-40 мл, не повече(Не знам въобще защо го пих. Преди да забременя, си пиех вино без проблем, но след като забременях , пък и след раждането, не мога да го помириша даже. )Толкова ми беше зле, че чак ми се повръщаше. Sad
Легнах си, но не ми мина веднага. На другия ден бях добре. Peace

# 27
И при мен се е получавало така на 2-3 пъти -диагнозата беше-нервна криза  #Crazy

# 28
  • Мнения: 631
Бубе,140/100 пьрво иzобЩо не е високо крьвно...А и е какьв апарат го е мерил?Ако е на китката,направо мога да ти кажа,4е реzултата е греШен...


140/100 при положение, че тя е хипотоничка е високо кръвно. Доколкото разбрах апарата е от обикновените - така, че за грешка по - не може да се говори.
От червено вино попринцип кръвното се вдига малко, но не бих се притеснила от това. Цигарите много често правят спазъм на кръвоносен съд, исхемия и последващо високо кръвно налягане след исхемичния спазъм.
В твоя случай комбинацията от червено вино и много цигари са ти изиграли лоша шега.

Някъде по - горе в темата прочетох да се пие айрян -  киселото мляко се пие за повишаване на кръвното налягане.!!!

# 29
  • Мнения: 7 186
Бубе,140/100 пьрво иzобЩо не е високо крьвно...

Е как да не е високо, за човек, който поддържа нормални стойности 90/60?
Достатъчно високо е, за да се почувства един хипотоник зле.

Общи условия

Активация на акаунт