Кога забременяхте?

  • 11 446
  • 195
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Мили настоящи и бъдещи мами,

искам да ви попитам на колко години забременяхте. Бяхте ли завършили образованието си и какво е било то - средно, висше и т.н... Работехте ли или само половинката ви изкарваше пари? Как смятате от днешна гледна точка - било ли е твърде рано или точно в подходящия момент?
И още нещо - мислите ли, че двама студенти в чужбина биха се справили с тази отговорна задача да бъдат родители и да довършат следването си едновременно? Какви трудности биха срещнали те според вас и какви важни първи съвети бихте им дали?

За всеки отговор ще съм ви безкрайно благодарна!

P.S.  Ако темата е за друг форум, моля да я преместите (ако може) и да ме извините разбира се!!!  Hug

# 1
  • Мнения: 5 362
На 25.Бях завършила висшето си образование и имах готовност да имам дете.Беше абсолютно желано и планирано.Мъжът ми изкарваше пари,аз не работех.Беше по-трудничко,но се оправяхме.
Няма значение кой къде е-и в България и в чужбина-искат ли да имат дете,какво ги спира?!Трудности,така или иначе и тук има,така че... Peace

# 2
  • Мнения: 3 089
зажременях точно, когато му дойде времето  Peace
бяхме завършили, бачкахме, печелехме, купихме жилище, попътувахме, поживяхме и решихме, че вече сме готови за бебе. всичко беше планирано, желано и очаквано; случи се плавно и естествено  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 427
Забременях на 31 г.Бях студентка -задочничка 2 курс.Работехме и двамата с мъжа ми.Бременността не беше планирана, но много желана.Мисля, че беше дошъл моментът.
Двама студенти в чужбина с малко дете -ще бъде трудничко, но ако се мобилизирате , предполагам, ще се справите.Успех Peace

# 4
  • Мнения: 338
Здравей, аз забременях на 22-завършила съм висшето си образование/два пъти взимах 2 год. за една и затова вместо за 5 го изкарах за 3 год./, работехме и двамата със съпругът ми и решихме да си направим бебенце. Вече като майка мога да кажа, че няма нещо по-страхотно на света-трудности и препядствия има-просто при всеки са от различно естество. Аз съм убедена че при взаимно усилие ще се справите-бебенцето ви ще бъде ваш стимул. Желая ти много щастие и успех Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 040
Завърших следването си и няколко месеца след това се запознах с настоящия ми съпруг, а след още няколко месеца забременях .. на 23 бях .. Бременността ни беше планирана и супер много желана ... Работехме и двамата ..
Много ще е трудно на 2-ма студенти в чужбина да се справят сами, и с дете, и със следване, аз честно казано не бих рискувала, защото детето си иска своето, учението също и ще им дойде малко нанагорно ...
Моя съвет е да завършат първо, да се установят трайно някъде и тогава да мислят за бебе .. 1 по 1 нещата, иначе не че няма да се справят, но всичко ще падне на ръцете на майката ...  Peace

# 6
  • Мнения: 264
Забременях на 29, бях завършила висше, поработила, попътувала, поживяла в чужбина и тъкмо втасала за семейство и дете. Когато срешнах мъжа си след един месец решихме да имаме дете и забременях моментално.  newsm03 Второто също стана веднага, вече бях на 33г.
В чужбина ще ви е трудно, моята майка е в чужбина и голям зор виждам с двете дечурлиги, но добрата новина е че след 2,5 години вече гледането много се облекчава - децата започват да разбират, да стават по-самостоятелни и т.н.  Иначе ако чакаш да дайде "подходящото" време, такова първо няма и второ много годинки могат да отминат безвъзвратно. Децата си струват и безсънните нощи, и болките в кръста и тревогите и неудобствата и жертваните амбиции и всичко.  smile3503

# 7
  • Мнения: 8 505
На 24.С едно завършено висше и второ започнато.Не беше рано,нито късно.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 893
На 23 - бях студентка.
 

# 9
  • Мнения: 2 019
на 22 тъкмо започвах да уча,но беше планувано,бях си поживяла преди това и свят видях

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Забременях за първи път на 29 г., отдавна бях завършила висшето си образование и работех, мъжът ми също - бебето беше дълго чакано и много желано. Моят съвет е поне единият родител да е завършил и да има работа - иначе ще ви бъде много трудно не само с времето, но и финансово. Успех!

# 11
  • Мнения: 8 917
Завърших си висшите, пощурях си и на 27 г се кротнах и...забременях Grinning И двамата с мъжа ми имахме стабилни доходи, отделно от това и нашите много ни помагаха /мир на праха на татенцето ми/...

# 12
  • Мнения: 503
на 28г забременях,завършила висше,работила,поживяла..бебчо е планиран,но повечето ми приятелки си родиха бебоците по време на следването Peace

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
В момента съм бременна за първи път и съм на 28. Имам две висши образования и двамата с мъжа ми работим. Единственият ни проблем е, че нямаме жилище и живеем под наем, но се надявам, че с времето и това ще се уреди. Мисля, че никога няма подходящ момент да си родиш детенце, но все някога трябва да стане, нали? Още съм бременна, но толкова много обичам съкровището в мен и си мисля, че за една жена няма нищо по-прекрасно от това да стане майка.
Според мен и студент да си - пак можеш да си родиш и отгледаш детенце, но много важно нещо са доходите и да има кой да помага.

# 14
  • Мнения: 287
Забременях на 27. Бях завършила висшето си образование и работех вече 4-а година.
От друга страна правя докторантура bowuu Laughing Докторантурата изисква взимането на 2 доста обемни изпита. Тъй, че докато бях бременна взех единия изпит: четох 1 месец за него... ooooh!
Моите родители са били студенти, когато са се оженили. Мама е родила мен и брат ми като студентка: та отглеждането на децата е вървяло ръка за ръка с изпитите (мама и тате са инженери).
Определено няма да ви е лесно, но смятам, че ще се справите! Възможно е като родиш малко да забавиш завършването си, но ще разбереш, че определено си е струвало в момента, в който те погледне малкия човек Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт