Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Животни и домашни любимци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

В страната на бурите

Колко често според вас е добре да се къпе едно куче, така че да не е вредно за кожата му - да не се изсуши много и с какъв шампоан?

Ветеринарят ни препоръча бебешки шампоан и купихме, но не съм сигурна, ако го къпем на десетина дни дали е добре за него.
Цитирай

Къпем кучето веднъж месечно. Използваме шампоан за кучета на BIOZOO.
Чела съм, че при кучетата кожата е много по-суха отколкото при човека, така че на десет дни ми се струва твърде често.
По-висок клас кучешка козметика е например Ring 5.
Цитирай

все по-рядко на едно и също място

Кучето се къпе само, ако се изцапа. Животните не е необходимо да се къпят като хората. Вредно е за кожата и се получава изсушаване и понякога обриви. Това ти го казва "майка" на 1 куче и 4 котки:) Целуни го от нас по муцнката Love
Цитирай

В страната на бурите

При нас проблемът е, че кучето е мъжко и, не знам дали по тази причина, понякога мирише много ужасно. А все пак сме в апартамент и не е никак приятно.  Sad

Кажете нещо за обизмирисяване тогава newsm78 Предишната ветринарка беше препоръчала да го изтриваме със смес от оцет, водка и вода в равни пропорции, но пък тогава имам чувство, че миризмата е още по-силна - осебено на алкохол!
Цитирай
Тази докторка наред ли е, вземете че цял коктейл му забъркайте на горкото животно! Как няма да мирише като го държите мърляво! Кучето си го къпя обикновено на 3 седмици със специален  кучешки шампоан, има ги по магазините за кучешки храни. Българските струват към 1.60 лв и са си добри. Ако случайно нямам за момента такъв, къпя го с душ-гел за хора и нищо му няма.Това го правя вече 9 години, на толкова е кучето и то си е съвсем живо и здраво и нищо му няма на кожата.  След всяка разходка на кучето се мият лапите и се изплаква коремчето на мъжките кучета (защото го опикават) с подвижния душ. Цялата процедура трае една минутка. После се подсушава  със собствена хавлийка. Голяма философия, няма що  Hug Сега стана ли ясно Mr. Green
« Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 19:19 от Ninicol »
Цитирай

ВАРНА

Нашето го къпем веднъж месечно с шампоан за кучета /определена марка нямам/. След всяка разходка задължително мием лапите. Когато си играе с други кучета, обикновено има и лиги, тогава изплакваме козината, но само с вода.
Цитирай

France

Опитай със  сухите шампоани,аз сега зимата само сух ползвам.Мисля 4е и в БГ ги има,много удобни ,и миришат приятно Peace
Цитирай

В страната на бурите

Благодаря момичета, ще потърся сух шампоан - може би за зимата е наистина добро решение!
Цитирай

Раднево

нашият любимец е пинчер - чарли. къпя го през седмица с кучешки шампоан и нищо му няма
Цитирай

София

Ветеринарят ни е препоръчал веднъж месечно с бебешки или кучешки шампоан. След всяка разходка се мият лапи и коремче. В дъждовно време я обливам цялата с подвижния душ, но без шампоан.

По-често не е добре за козината. Изсушава се. Естествено, ако се е овъргаляло в някаква мръсотия хайванчето, е добре да се изкъпе веднага. Забелязала съм, че много обичат разни гадни мърши и боклуци из парка. Ние веднъж си доведохме нашето овъргаляно в някакви остатъци от риба.  #Cussing out

Ако шампоанът не е кучешки или бебешки, ги дразни миризмата. Е, нашата като я изкъпем и следва едно тичане из цялата къща и въргаляне във всички чердженца, за да убие миризмата от "Па па" шампоана.
Цитирай

Тук - там, все наблизо до хората, които обичам.

Кучето се къпе веднъж месечно, като това не означава, че не му се мият лапите по-често.Добре е да се купува шампоан за кучета, но ако нямате на лице, може да минете и с правен сапун например.
Цитирай

Варна

Ако кучето се овъргаляло в нещо /мърша, гниещи морски водорасли....и други "благоуханни" нечистотии/ се къпе веднага щом влезе в банята.
Иначе веднъж в месеца е достатъчно, но не е задължително - т.е. ако козината е чиста не го подлагайте на излишни шампоанени процедури!

Цитирай

Варна

13 години имах тибетски териер/мнооого и гъста козина/ и я къпехме на две седмици- иначе си миришеше. Нищо й нямаше на козината Peace. Лятото и по-честичко сме я къпали и не е имала против в жегата да се понамокри Smile.
Ако смяташ, че мирише, нищо не пречи да го къпете кучето по-честичко Smile.
Цитирай

usa

аз нашия куч го къпя поне веднъж на две седмици, понякога и по-често, с кучешки шампоан. иначе мирише кучето такова, особено като се разхожда под дъжда. нищо му няма нито на козината, нито на кожата. ветеринарят е съгласен.
Цитирай

NL

Убий ме,ама няма да си оставя животното мръсно  Naughty(на 3 седмици)...всеки вторник я къпя(ако ми замирише или се е въргаляла навън по често дори Peace),имаме си мини Йоркшерски териер.С дълга козинка е.Държа много да е винаги чиста и с пухкава козинка Flutter.Плус това има много контакти с малката,а и винаги е по белите ни дивани качена.Къпя е с кучешки шампоан естествено,слагам и в месеца веднаж балсам,а като е изкъпя и слагам от моите кристали за коса...абе ,кой като нея hahaha
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора