Бебче и обици - от кой месец?

  • 552
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Майчета, бих искала да попитам вие кога пробихте ушичките на вашите госпожици? Дарина е вече на 3 месеца и адски много ми се иска да заприлича още повече на дама. Знам, че бързам и всичко с времето си, но ми е мерак.  Embarassed Та, през кой месец може да сложим обици?  Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 3 341
Не харесвам бебета с обици.
Дъщеря ми има към 5 чифта, включително и едни малки брилианти, но не бих и пробила ушите преди 3 годишна възраст.
Знам, че нямаш търпение да пораснаемалката красавица и да я облечеш с най-красивите рокли на света и да и сложиш всички красиви бижута, които е получила и още и още... но моят съвет е да изчакаш  Hug

# 2
  • Мнения: X
Ми мои познати, които имат момиченца пробиват ушенцата след 2, или 3-годишна и нагоре възраст.
 Това 3 месеца.......е ТВЪРДЕ рано ми се струва. Още повече, че сега още не прави кой знае какви движения но...после ще започне да ги дърпа, може да разрани ( и най-вероятно ще стане де), дупките на ушенцата и така нататък. На мен ми ги пробиха, когато бях на 6 години. Никой не ме е мислил за момче, само защото нямах обеци Naughty И когато мама казваше да не ги пипам, аз не пипах. Трудно може да се обясни на малко дете, защо трябва да го боли ( докато зараснат) и то да не пипа. Мисля че ще му създадеш доста дискомфорт. Забрави за известно време тази идея....
 Е, всеки сам решава как да гледа детето си все пак Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
През никой. Когато стане достатъчно голяма, за да си реши тя  Crossing Arms
Не харесвам превръщането на малко дете в леличка  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
През никой. Когато стане достатъчно голяма, за да си реши тя  Crossing Arms
Не харесвам превръщането на малко дете в леличка  Tired

Подкрепям Peace

# 5
  • Мнения: 8 505
В момента има две такива теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164165.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163694.0
Не бих пробила ушите на дъщеря си без тя да е поискала.

# 6
  • Мнения: 393
Съжалявам, не се бях огледала из форума.  Embarassed

reflex, благодаря за насочването, сега ще прегледам другите теми.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Ще и ги пробием когато ТЯ реши  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 276
Виждам, че мненията са обратни, но все пак да ти кажа, че съм живяла в няколко държави (и в Европа и извън) и навсякъде ми е правило впечатление, че поставят мънички обички още на втория-третия месец. Много са сладички  Simple Smile

Освен това ако се пробият съвсем отрано, после никога не се възпаляват или разраняват. А ако на момиченцето не му харесва да носи обички като порасне, ще си ги махне, какво толкова? Дупчиците не се виждат...

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моя приятелка сложи обички на детето си към 11-12 месец.

# 10
  • Мнения: 4 621
Все още не сме ги пробили.

# 11
  • Мнения: 27 524
Виждам, че мненията са обратни, но все пак да ти кажа, че съм живяла в няколко държави (и в Европа и извън) и навсякъде ми е правило впечатление, че поставят мънички обички още на втория-третия месец.

И аз, ама не съм забелязала подобно нещо  Wink

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Все още не съм сложила,но и засега не мисля да го правя.

# 13
  • Мнения: 7 723
Не ме интересува къде, кога и как слагат обици на децата си. Мисля, че е въпрос на личен избор. На каката й сложихме на 2год и 3 месеца- по нейно желание, а на малката- на 2 месеца и половина, по мое желание.  Wink
Недей да се съобразяваш с чуждите мнения  Peace

Общи условия

Активация на акаунт