Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр.Пещера

Мнения: 83
Здравейте искам спешно да ви попитам нещо за майчинството.Родих на 23.11.2006,днес ми свършва болничния за 135 дни.Ходих във фирмата,в която работя и ми казаха че от НАП незнаели как още ще се изплаща майчинството-дали ще се взима болничен от педиатърката или ще се превежда майчинството към фирмата.Педиатърката също незнае.Моля ви кажете ми аз от тези в заварено положение ли съм или трябва да продължа с болничните.Утре незнам какво да правя.Моля ви помогнете ми.
Цитирай

Шумен

Мнения: 298
Здравей,
аз родих на 21.12.2006г. също съм от тези мами заварено положение. Моят болничен от 135 дни свършва април-след това трябва да подам молба към работодателя - би трябвало от фирмата където работиш да ти дадат готова бланка-попълваш я и готово. Ще продължава да ти се изплаща майчинството чрез работодателя.
Успех Smile
« Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 20:45 от damakupa »
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
Здравейте искам спешно да ви попитам нещо за майчинството.Родих на 23.11.2006,днес ми свършва болничния за 135 дни.Ходих във фирмата,в която работя и ми казаха че от НАП незнаели как още ще се изплаща майчинството-дали ще се взима болничен от педиатърката или ще се превежда майчинството към фирмата.Педиатърката също незнае.Моля ви кажете ми аз от тези в заварено положение ли съм или трябва да продължа с болничните.Утре незнам какво да правя.Моля ви помогнете ми.

В заварено положение си и продължаваш по старият начин.
Цитирай


Мнения: 4 455
Допълнителните 180 дни се ползват въз основа на молба, а не въз основа на болничен лист. Наредбата избезе още миналата година и в НОИ много добре знаят как се изплащат. Просто счетоводителите ви не са си направили труда да питат. Кажете им да си погледнат чл.45 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските, както и приложение №7 на същата наредба.
Молбата е свободен текст. Когато отивате да я подавате, носете и копие от акта за раждане на детето.
Цитирай

гр.Пещера

Мнения: 83
Благодаря ви за отговорите!Много ми помогнахте. newsm51 newsm10 smile3503
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.