BG school in Leiden-NL

  • 3 261
  • 39
  •   1
Отговори
С голямо удоволствие съобщавам, че група ентусиазирани и родолюбиви родители подеха инициативата за създаване на Българско училище в Leiden. От ноември 2006 г е вече факт!
След първоначалните организаторски вълнения, училището е в състоянеи да приеме още деца. За повече информация: e-mail: bgschool@googlegroups.com

# 1
  • Мнения: 1 959
Браво и дано училището е винаги пълно с ученолюбиви българчета. Peace

# 2
  • Мнения: 593
Би ли пояснила повече - за кой дни се отнася, за  каква възраст на децата и каква е целта на обучението и  кой преподава уроците

# 3
  • Мнения: 2 195
И аз много моя за повече информация.

# 4
  • Мнения: 907
Браво, разкажи малко повече - колко деца, каква ви е организацията и пр.

# 5
  • Мнения: 7 914
А няма ли някой сайт училището, че ми е интересно да видя за какво точно става на въпрос newsm78

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Браво!

Жалко само, че Лайден е толкова далеч от тук.

Желая много успехи по пътя за съхраняване на българското!

# 7
Привет на всички,

Първо изкам да се извиня, че далго време оставих без отговор въпросите.


А няма ли някой сайт училището,
За съжаление още не, но е в проект.

Би ли пояснила повече - за кой дни се отнася, за  каква възраст на децата и каква е целта на обучението и  кой преподава уроците

Децата на възраст от 2 до 13 години. Разделени са на 3 групи според възраста. Има 3 учителки, 2 от които имат начална педагогика.
Заниманията са в събота ( през седмица) от 14 до 16 часа. Има почивка около 20 минути. Тази събота 17.02 е поредното събиране и след това ще има ваканция  Laughing за около 3 седмици.

По време на заниманията има отделно помещение за маиките ( и татковците). Там може да се пие кафе или чай и да общуваме  Sunglasses  Hug

Целта е децата да се събират, да разговарят на български, да понаучат повече за езика( по-големите), запозване с някои от българските традиции....

# 8
Писах, че децата са на въстраст от 2 до 13( поне за сега), но добре са дошли и всички дечица под 2 и   над 13 години   Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 195
Някакъв адрес , ако може  newsm78 че аз отивам одма тази събота.И без това моето все реве , че му се ходи на училище  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 593
Puhcho,

има ли някяква такса?

# 11
Адресът е :
Hooglandse Kerkgracht 17
2312 HS Leiden

Таксата е 10 euro на месец. Първият път май е безплатно (не съм много сигурна, понеже ме нямаше последния път когато са го обсъждали).
Защо не дойдете утре и да видите сами?  Grinning

Заниманието започва в 14 часа. Имайте в предвид че утре е пазарен ден на Leiden и трябва малко време за да се намерят свободни места за паркиране. Много близко е закритият паркинг на Albert Heijn.

До утре за тези които дойдат   Hug

# 12
  • Мнения: 2 006
Аз бях вчера и много ми хареса-Алекс също се забавлява страхотно Grinning
Направи ми и две картички-  Hug
Таксата е 10Е на месец, но има и вариянт да се плаща по 8Е за един път(това ако няма да се посещава редовно).
Всички бяха много позитивни и усмихнати-хареса ми Peace
Следващото събиране ще е на 10 март-като всеки ще носи по някоя българска вкусотия Simple Smile

# 13
  • Мнения: 907
А мен ме интересува кой го организира, как си покриват разноските, че тази такса много символична ми се вижда. Помещението - кой го дава, наето ли е? Колко са децата общо?

# 14
  • Мнения: 2 195
Ами аз пропуснах тази събота,щото цял ден чаках за адреса , пък вечерта не ми се отваряше форума  Rolling Eyes . Всички деца в една група ли са . или по възрасти са разделени?
Белев , ти какво мислиш да готвиш за другия път?

Общи условия

Активация на акаунт