Капки за зъбки Зумафлуор

  • 2 877
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, дъщеря ми е почти на 5 мес. и от един месец и давам капки за профилактика на зъбките. Доста се чудих дали да ги давам, но педиатърката така ме нахока, че започнах. Но съмнението за тяхната полза още ме гложди.
Обръщам се към майките , които са давали или не такива капки, какви са им отзивите?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Копирам си един пост от преди два дни:

За Зимафлуор се спори много... и тук и по принцип  Wink
Аз лично давам на дъщеря си. Вече сме на таблетки, а капките ги ползвахме до 2 годишна възраст.

Ето малко инфо за Флуорната профилактика.

# 2
# 3
  • Мнения: 151
На нас също ни ги бяха изписали и аз започнах да ги давам, но отидох при стоматоложката ми и споделих. Тя беше категорична да ги спра и аз я послушах. Обяснения не ми даде....

# 4
  • Мнения: 2 332
На голямата ни дъщеря давам Зимафлуор още от бебе, а докато бях бременна също приемах Зимафлуор - няма нищо обезпокоително което да сочи за предозиране на флуора. И сега давам (когато не забравя) вече таблетки - 20 дена се дават, 10 дена се почива, и така - всеки месец.
С бебка мисля да процедирам по същия начин - сега я кърмя и затова аз ги пия, през кърмата тя получава необходимата доза.

# 5
  • Мнения: 326
На малкия давах до две годишна възраст капки, а сега му давам таблетки

# 6
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 578
   По време и на 2-те бременности пиех Зимафлуор.На каката давах до 2г. капки,сега не и давам нищо.На малката давам от самото начало капки,но тя много не ги харесва.При не я забравям доста често.И 2-те неща ги приемахме по препоръка на стоматолог.
   Не са навредили определено.Честно казано допълнителна инфо не съм чела.Доверих се изцяло на стоматоложката-тя е млада и чете доста новости.

# 7
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
започнах да давам капките когато беше на 2 месеца и така продължавам и до днес само че на хапчета. Резултата е следния 9 кариеса +1 пулпит вече развалянето започна когато беше на 4 години.
Зъболекарката каза че зъбите са наследствени и че не правя нищо с тези хапчета.
Преценете сами дали да ги давате.

# 8
  • Мнения: 2 237
Аз не давам такива капки и съм против тях.Но всеки сам си преценява,ако решиш че трябва да ги даваш на детето си го направи.

# 9
  • Мнения: 351
Аз започнах да ги давам от 6-тия месец. Давах поливн година и сега съм ги спряла.

# 10
здр.по колко капки трябва да давам?малкия е на 2г и 7м.

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 14:50 от pepina_23

# 11
Моят син имаше кариозни лезии на горните четири резци. След като почнах да давам Зимафлуор, две от зъбчетата спяха да се рушат. Комбинирам даването на Зимафлуор с измиване на зъбите след хранене или поне изплакване с вода. Флуорната профилактика е задължителна за рисковите деца. Съжалявам, че не съм се интересувала навреме и не съм пила Зимафлуор през бременността, а можеше да избегнем всички зъбни проблеми ...   

# 12
  • Мнения: 2 865
Не съм давала и не давам в момента.

Общи условия

Активация на акаунт