Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 фев. 2007, 11:00 ч.

за кисела

• 757
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
Привет! Hug
Искам да ви попитам задължително ли е да се дава кисел, от тези готовите, на прах? Ще изпуснем ли нещо, ако ги поотложа?
Може би има теми, но търсачката не иска да ме "обслужи" Blush
Благодаря!

# 1
  • Белгия/София
Не, изобщо не е задължително.
Никога не съм давала, няма и да давам.

# 2
  • София
Не е задължително разбира се  Grinning И няма нищо да изпуснете, ако ги поотложиш  Wink
Аз правя понякога, но купувам натурално царевично нишесте - без оцветители, аромати и тем подобни подобрители. Прибавям АМ и пасирани или настъргани плодове. Добре се получава  Simple Smile

# 3
  • СОФИЯ
Не мисля,че е задължително,дажя смятам,че е излишно.Чела съм,че е богат на соли и може би заради това може да се дава от време на време,но е по-добре да се прави с натурално нишесте,защото в готовите кисели(на прах)май има доста химия.

# 4
Аз купих преди време такъв на прах, но не съм давала. Приготвам му с домашно плодово пюре.

# 5
  • Някъде на път....
Нищо няма да изпуснете ако не даваш.
Аз съм правила, за разнообразие, но само с натурално царевично нишесте (което е 1/3 от количеството) и поне 2 намачкани или настъргани плода, например комбинация от ябълка и банан.

# 6
  • София
Не е задължително приемането на кисели. Синчето ми не ги харесва много. Пък и няма от какво ценно да се лиши.

# 7
  • Varna
Нищо полезно няма в кисела, по-добре давай каша или плодове  Hug

# 8
  • Варна
вече два пъти пробвам да правя кисел по рецпети от форума с пасирана ябълка, сварено нишесте във вода и после добавен АМ но голям буламач става ... явно нещо не го правя както трябва. Как точно го приготвяте....

# 9
  • София
Това готовото, на прах, дето са го кръстили "кисел" не е никакъв кисел, всъщност.
Не съм давала от тях-пълни са с боички и миризмички.
Правех нишестен крем от натурално царевично нишесте и добавях пасиран плод или плодово пюре-това бяха моите кисели. Детето ми ги харесваше.

# 10
  • Sf
Никога не съм давала кисел, няма и да дам.Нищо няма да пропуснеш.Аз за следобед давам каша или микс от мляко, плодово пюре /или настърган плод/ и бисквита.Повече второто, каша 1-2 пъти в седмицата.

# 11
  • София
Точно от тези готовите кисели на прах даже е препоръчително да не му даваш на детенце- само оцветители, нищо полезно. Ако искаш да му даваш кисел си купи натурално нишесте и добавяй в него настърган плод. Peace

# 12
  • София, Гео Милев
Не, изобщо не е задължително.
Никога не съм давала, няма и да давам.

Peace
Това е най - отвратителното нещо. Сина ми изобщо не го харесва.

# 13
  • sofia
Давах плодово пюре + каша = нещо като кисел, но не точно.

# 14
  • Разград
Моят син повръща такива подобни.Хапва си само домашно приготвени,и то не винаги.Мисля си,че му остана лошото чувство към кремовете от млечната кухня.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт