Без Бакшиш !

  • 2 634
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравеите, сигурно  много от вас са възмутени от протеста на таксиметровите шофиори. Не сам влизала скоро във форума и може да съм пропуснала някоя тема по въпроса но ето моето мнение:

 #2gunfirehttp://fun.bgwebworld.com/bg/bez_bakshish.html

Това е инициатива против протеста на  hahaha"бакшишите". Моля който мисли като мен да ме подкрепи

# 1
  • Мнения: 596
Агресивността, с която е написана тази така наречена инициатива отблъсква. Може и да сте прави , може и да не сте, но начина по който си изказвате отношението към проблема е недостоен.

# 2
  • Мнения: 4 965
Идеята би била страхотна, ако не беше изразена по този начин - с това отношение и с този език.
По този начин много хора ще се отдръпнат от инициативата.
Таксистите категорично не са прави в повечето си искания, но това не е основание да бъдат наричани с разни епитети.
Искам да подкрепя начинанието, но няма да го направя, защото не е начина да се обиждаме на това кой какъв е.
Жалко.

# 3
  • Мнения: 68
Не ползвам таксита и съответно бакшиши не оставям, но и  не бих подкрепила твоята инициатива, защото не мисля като теб. За мене шофьорите на таксита не са копелета, затова, че са протестирали. Ако имаш други твои причини да ги наричаш така-ок...
И каква е целта на въпросната инициатива?

# 4
  • Мнения: 208
Подрепям инициативата - изпратих го на мои приятели. Що се относя до епитетите - в такситата съм се наслушала на много по-цинични неща. Време е да бъдат поставени на място и да разберат,че за да получиш първо трябва да дадеш.

# 5
  • Мнения: 920
Това е най-малкото, което можем да направим. А и не сме длъжни да им даваме - те просто си го взимат.
Предлагам - ден без такси, седмица без такси. Никой да не ползва.

# 6
  • Мнения: 4 965
1. Никой не е длъжен да дава бакшиш - това е лично решение.
2. Нали идеята е да се покаже, че искаме по-културно и качествено обслужване?! Ако някой дойде да ме нарича еди-как-си, за да ме накара да си свърша работата, не само няма да има резултат, ами този с изискванията ще получи нещо доста по-различно..
Ама, на който му е кеф да стига до крайности... Въпрос на възпитание.
Важното е срещу един просташки протест да не се протестира по още по просташки начин.
Моят пртест ще е да спра да ползвам такси (въпреки, че ще ми е трудно). Но да нарека някого ... , не мисля, че с това той ще разбере какво се опитвам да му покажа - ай-много да се настърви още повече.
Има начини и начини...

# 7
Не просто подкрепям инициативата, а стриктно смятам да спазвам принципите й. Никакво даване на бакшиш - каквото на апарат, това ще се плаща. Ако някой възрази, смятам директно да се оплаквам във фирмата му.
Какви са тези странни изказвания нагоре, много чудно.
Езикът бил остъри таксиджиите били хора. Точно така, не се оставя в магазин бакшиш и те също са в сферата на услугите, където има точна сметка.
Колкото тази услуга струва, толкова ще платя. А ако стане 1 лв. на километър - още по-добре, просто ще си купя кола и ще ги бойкотирам.

# 8
  • Мнения: 6
Извинявам се за грубия език. Аз направих копи/пейст. Но принципно подкрепям идеята.
Незнам дали на вас ви се е налагало същия ден да ходите пеша но аз ходих 1 час на отиване и един на връщане. Хиляди хора са закъсняли за работа. А исканията им бяха смешни... newsm78

Но най ме издразни че държавата ни не реагира адекватно. Ако аз си паркирам колата насред орлов мост ще доиде паяка и ще я вдигне, а аз ще отнеса хубава глоба.  Нерегламентираните протести трябва да се разпръскват с помоща на военните. Не може протеста за медиците да е организиран и с разрешение от доста време а една категоря хора да си правят каквото искат. Ами ако утре докторите кажат че няма да оперират пациенти докато не им направят заплатите 5 000 лв. Ами ако ВиК решат да спрат за 1 месец водата.... докато не им разрешат да работят голи...Кажете ми как ще реагира тогава държавата ?  newsm78

# 9
  • Мнения: 68
Сега вече разбрах и съм съгласна с теб. Просто не мога да направя връзката- взимаш ли бакшиш, значи си еди къв си. Той да си върши работата, да ме кара бързо и внимателно от т. А до точка Б, пък аз ще му оставям бакшиш винаги.
Скептична съм към тази инициатива, както и към всяка друга подобна. Досега да е имало успех? И това ще накара ли таксиметровите шофьори да не псуват и крещат по минувачите и др. коли, да не пушат цигари  в колата и да не пускат чалга, без поне от любезност да ме попитат преди това дали имам нещо против?  Thinking

# 10
  • Мнения: 6
Добавих нова снимка на съмишленици Hug

# 11
  • Мнения: 4 965
Крема, с последното съм 100% съгласна. Иначе, аз същия ден ходих доста пеша, а накрая ме качи такси и отказа да включи апарата, а аз закъснявах. Обясних му, че знам колко излиза разстоянието, защото често го минавам и ще му платя реалната цена. Относно исканията - аз писах и в темата за "цена - 1 лв." и няма да се повтарям.

Сагита, не става въпрос за рестото, а за това:
"Крайно време е някой да покаже на тези копелета, ...".


А да питам: вие защо, изобщо давате бакшиш? Да, аз съм им оставяла 5, 10, 20 ст. до закръгляне на сумата, когато бързам и нямам време да чакам ресто, ама нали затова са тези апарати - виждаш колко струва и плащаш. На който, както му е изгодно. Аз давам бакшиш за добре свършена услуга - независимо дали става въпрос за таксист, сервитьорка, майстор или друг. Бакшиш за некачествена работа не давам - сори.

# 12
  • Мнения: 4 555
Що се относя до епитетите - в такситата съм се наслушала на много по-цинични неща. Време е да бъдат поставени на място и да разберат,че за да получиш първо трябва да дадеш.
Мен веднъж един ме нарече педерастка  Joy защото му оставих много малък бакшиш.
Колата беше толкова мръсна, че се погнусих да седна на предната седалка и седнах отзад.

# 13
  • Мнения: 2 784
През гладните Жан Виденови години, баща ми излезе на улицата да кара такси за да ни издържа. Ако той е "копеле", аз каква съм?  newsm78

# 14
  • Мнения: 9 990
Азаф, не винаги разбира се оставям бакшиш-почти винаги шофьорът сам си го взима.Не връща.Няма да върне е честото оправдание.Един ми посегна, когато си поисках рестото, та от тогава избягвам да питам настойчиво, ако ме разбираш... Tired
И хайде стига с лично засегнатите-и аз имам в родата бакшиш.Повечето от нас имат, но на черното-бяло не можеш да кажеш.То е ясно, че нашите са свестни.... Tired

Общи условия

Активация на акаунт